Hot Hill: jak se rodí ranč (3)

13. 09. 2016 06:00

Obrázky: 11

Autor: Tým Cembrit Foto: archi autora Rubrika: PR článek Počet přečtení: 4582 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Opět jsme se vrátili na půdu ranče Hot Hill v Neslovicích u Brna, jehož výstavbu a vývoj sledujeme s nadšením již od jeho založení. Na začátku všeho byl jeden velký sen o vybudování farmy na zelené louce, kde by své místo kromě dobytka měli i koně. Postupem času se protnuly cesty pana majitele polností Aleš Caesara a paní Michaely Zachové, která měla již bohaté zkušenosti s péčí o koně. U jednoho stolu plánovali výstavbu rozsáhlého areálu, kde by si každý našel to své. Je opravdu krásné vidět, že sny se mohou stát skutečností a farma v Neslovicích jim doslova roste pod rukama.

O vzniku a dalších etapách výstavby ranče Hot Hill čtěte v článku Hot Hill: jak se rodí ranč (1) a (2).

 Pro výstavbu celého areálu volí produkty maximálně šetrné k přírodě, které budou souznít s okolím a nezbytné zázemí farmy bude harmonicky zapadat do okolní krásné krajiny. Proto zvolili na střechy šedou vláknocementovou střešní krytinu, se kterou měli již zkušenosti a plně splňovala jejich estetické i technické požadavky.

Zkombinovali jsme přírodní dřevo, přírodní barvu cementu na vlnité krytině a šedé doplňky oplechování v odstínu RAL 9006. Ke zpevnění povrchu jsme použili šedý štěrk," vysvětlují majitelé.

Jsme velmi rádi, že se při každé návštěvě můžeme těšit z další budovy s vláknocementovou střešní krytinou. "Postupem času zjišťujeme, že šedá vlnitá krytina byla opravdu dobrá volba. Celou montáž si provádíme sami. Chceme zachovat jednotný ráz celého ranče, takže vlnovku používáme opravdu na všechny střechy," popisuje paní Zachová. Nutno podotknout, že montáž je opravdu z našeho pohledu bezchybná.

 V areálu již vyrostlo celé srdce ranče. Je to zastřešený ochoz, ke kterému přiléhá klubovna, zázemí pro jezdce, sedlovna, zastřešená letní kuchyň, dílna a zázemí pro správce, vedle toho také přístřešky pro koně na zimní období. V poslední době přibylo zázemí pro koně, kteří přijíždějí na závody, společně s malou jízdárnou.

Zcela samostatným objektem je rodinný dům stavěný v těsné blízkosti celého komplexu. „Zvolili jsme dřevostavbu, střecha měla být klasická sedlová, ale v průběhu plánování nám trochu odskočila," říká paní Zachová a pyšně se kouká na svůj budoucí domov, ve kterém se právě maluje.

 Ještě nám zbývá dodělat terasu po celé jižní straně domu, a spoustu dalších věcí. Pod domem chceme vybudovat i malou stáj pro právě nemocné koně, které by potřebovali nepřetržitý dozor. A také bychom rádi obnovili přilehlý rybníček," líčí majitelka.

Na ranči našlo momentálně domov 25 koní. „To je asi tak maximum, které bychom chtěli udržet i do budoucna s tím, že zhruba 1/3 z ustájených koní je našich a zbytek je komerčních. Rádi bychom ale udrželi rodinnou atmosféru, která se s větším počtem koní zákonitě ztrácí," vysvětluje majitelka. Je nutné říci, že příjemné rodinné prostředí tu opravdu dýchá z každého rohu a především děti jsou z celého areálu naprosto nadšené. Nedivím se proto, že dětské tábory jsou prakticky ihned naplněné a vždy se rozrostou o pár míst nad z počátku stanovený maximální limit.

Ještě před dvěma lety bylo na tomto místě fotbalové hřiště a dvě staré branky, dnes jdeme přes krásnou zatravněnou kruhovou jízdárnu k extreme-trailové dráze s mnoha přírodními překážkami včetně jezírka, s jejímž plánováním pomáhají přátelé z ranče Ježkův mlýn.


Hot HillRanč Hot Hill Neslovice

Pastevní ustájení koní a výcvik jezdců, chov hovězího dobytka plemene Galloway, rozsáhlé pastviny nedaleko Brna, a úžasná atmosféra :-) Toto vše a ještě mnohé další naleznete v areálu Hot Hill Neslovice. Mladý a dynamicky se rozrůstající areál je společným projektem Aleše Caesara, majitele pozemků a vizionáře, a Míšy Zachové, energické a zapálené ženy, která myšlenky a vize uvádí v život... A společné práce týmu jejich nejbližších a přátel.

Více na www.hothill.cz


Vlnitá střešní krytina Cembrit

Vlnitá krytina je oblíbeným materiálem pro zastřešení velkých ploch zemědělských staveb.

 Pro své vlastnosti nachází uplatnění při jejich rekonstrukcích i při výstavbě nových moderních stájí. Vláknocementová krytina díky svému léty prověřenému složení stabilizuje vnitřní vlhkost i teplotu a výborně odolává povětrnostním podmínkám. Cement, jako základní materiál, dává krytině tvar, organická vlákna a křemičité přísady jí pak dodávají vysokou pevnost. Nejčastěji se v zemědělství používá v přírodním šedém provedení, které zaručuje její dokonalou prodyšnost, ale i v barevném podání podle přání investora.

Benefity:
  • Nehořlavost
  • Paropropustnost - To znamená, že v případě vyšší vlhkosti nedochází ke srážení vody na rubové straně vlnovky a k jejímu skapávání.
  • UV stabilita - Základní vlastnosti a životnost vlnité krytiny nejsou ovlivňované slunečním zářením. Nedochází k její degradaci tak jako u výrobků z plastických hmot. Ani tepelné zatížení materiálu neovlivňuje jeho životnost.
  • Vysoká nosnost
  • Nízká hlučnost - Při dešti dokáže vláknocement narozdíl od plechových krytin omezit přenos hluku do vnitřního prostředí.
  • Rychlá montáž

CembritCembrit a.s.

Jako jeden z předních evropských výrobců vláknocementu v Evropě Cembrit nabízí široký sortiment kvalitních a odolných výrobků i kompletních systémů pro střechy i fasády domů.

V Čechách vyráběná vlnitá střešní krytina Cembrit má několik základních předností, díky nimž je ideální volbou pro stavby k ustájení hospodářských zvířat. Mezi tyto přednosti patří nehořlavost, paropropustnost, UV stabilita, nízká hlučnost, rychlá montáž a odolnost vůči plísním, řasám, škůdcům i agresivnímu prostředí.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: