Ben Maher vítězem Super Grand Prix, Praha neviděla Explosiona W chybovat!

25. 11. 2019 06:00

Obrázky: 52

Autor: Gabriela Rotová Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1955 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zcela vyprodaná pražská O2 arena se v sobotu 23. listopadu stala dějištěm netrpělivě očekávané superpodívané nejvyšší světové úrovně. Na start CSI5* Longines GCT Super Grand Prix se postavilo osmnáct nejlepších jezdců uplynulé sezony a od začátku až do konce bylo rozhodně na co se dívat. Výkony všech startujících byly dechberoucí!

Tvůrce parkuru, Ital Uliano Vezzani opět dokázal, že je skutečným mistrem ve svém oboru. Překážky v inovativním designu hradní stráže nebo pražského Orloje ale nakonec nikoho příliš nevyvedly z míry a v prvním kole Super Grand Prix jsme viděli hned čtyři čisté parkury. Přesto všichni tři jezdci, kteří po druhém kole Super Grand Prix stanuli na stupních vítězů, potvrdili, že druhé kolo bylo extrémně náročné.

Druhé kolo. Po střechu naplněná O2 arena skoro nechýchala, napětí gradovalo. Až poslední startující podal bezchybný výkon. Vítězem letošního ročníku Super Grand Prix při Praque Playoffs se nakonec stal Brit, lídr favorizovaného týmu London Knight, Ben Maher s koněm Explosion W, který jako jediný zajel obě kola čistě a bez penalizací za překročení času.

Vítězství to ale rozhodně nebylo jednoduché. Přestože Explosion W v průběhu celého roku exceloval a i páteční semifinále Super Cupu, v němž ale nakonec tým London Knight vypadl, šel bez chyby, Ben Maher jistě nezapomněl, že mu loni ve finále družstev Explosion W dvakrát odmítl poslušnost. Tlak, který na Bena Mahera působil, byl tedy po všech stránkách skutečně mimořádný. Ve druhém kole se dokonce schylovalo k chybě, Explosion lehce zavadil o oxer.

Ben Maher se ale se stresující situací vyrovnal a Explosion nakonec prošel celý kurs čistě ve fantastickém čase 68,69 setiny vteřiny. Maher s desetiletým ryzákem KWPN Explosionem W tak získali finanční premii tři sta tisíc euro.

Šestatřicetiletý Maher na tiskové konferenci, která se uskutečnila jen několik minut po Super Grand Prix, řekl, že Explosion je jeho životním koněm a že takového koně člověk potká jednou za život.

"Je velmi rychlý a ví, co od něj jeho jezdec chce." A dodal také: "Parkury dnes byly výborně postavené. Druhé kolo bylo velmi těžké... Vybral jsem si určitou cestu a ve druhém kole jsem měl štěstí. To přiznávám. Jakmile mi prošlo to drobné zaváhání, věděl jsem, že druhou chybu už neudělám. To štěstí si prostě Explosion zasloužil..."

"Z této sezony ale vede jediná cesta, a to dolů. Lépe to už prostě nejde. Byly doby, kdy jsem neměl výsledky, kdy se nedařilo, neměl jsem ty správné koně, a proto jsem velmi vděčný za to, co nyní mám."

"Nikdy na Explosiona nezapomenu," řekl Maher v závěru tiskové konference.

Za dvojicí, které celá O2 arena aplaudovala ve stoje, se umístil reprezentant Irska, Darragh Kenny, s třináctiletým hnědákem Balou du Reventon. I tato dvojice zajela obě kola čistě, ale v každém inkasovala po jednom trestném bodu za překročení stanoveného času.

Na tiskové konferenci Darragh Kenny řekl: "I kdybych byl bez trestných bodů, bylo by v tento den velmi těžké Bena Mahera s Explosionem porazit" a dodal rovněž, že první tři umístění jsou v současné době nejlepšími parkurovými koňmi světa.

Jen pro zajímavost. Balou du Reventon je po Cornet Obolensky. Cornet Obolensky měl v soutěži CSI5* Longines GCT Super Grand Prix ještě tři další potomky.

Těmi byli šestnáctiletý bělouš Cornado NRW, s nímž startoval Marcus Ehning, třináctiletý bělouš Clooney 51, se kterým se představil Markus Fuchs, a čtrnáctiletý hnědák Caspar 213, v jehož sedle se v Super Grand Prix zúčastnila Dani G. Waldman. Fenomenální úspěch pro Corneta Obolensky!

Na třetí příčce, se čtyřmi inkasovanými trestnými body a velmi rychlým časem, se umístil Švýcar Markus Fuchs, který startoval s výše jmenovaným třináctiletým běloušem Clooney 51. Fuchs ke svému výkonu řekl: "Samotné Super Grand Prix bylo nahoru dolů, ale s konečným výsledkem jsem velmi spokojený." "Jsem rád i za svého kamaráda Bena," dodal Fuchs s úsměvem.

Ben Maher a jeho desetiletý fenomenální ryzák Explosion W se tedy stali první dvojicí v nedlouhé historii Super Grand Prix, která ani v jednom kole soutěže nechybovala. Doufejme, že české publikum bude mít možnost vidět tuto výjimečnou dvojici i v příštím roce. Už nyní je totiž jisté, že pražská O2 arena bude ve dnech 19. až 22. listopadu 2020 dějištěm dalšího ročníku této mimořádné události a v Super Grand Prix se tedy v Praze znovu utká osmnáct nejlepších jezdců nadcházející sezony. A myslím, že nejsem jediná, pro koho bude rok 2020 příliš dlouhý! :)

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: