Zřízení expertní skupiny k problematice Taxisova příkopu

22. 10. 2020 13:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Dostihový spolek a.s. Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 568 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dostihový spolek a.s., pořadatel 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, vyjadřuje upřímné politování nad nešťastnou událostí, při které došlo k fatálnímu zranění koně Sottovento při překonávání Taxisova příkopu.

V souvislosti s touto událostí bude v průběhu zimní přestávky sestavena expertní skupina kompetentních a zainteresovaných osob, která se bude věnovat otázce dalšího zvyšování bezpečnosti dostihů na Pardubickém závodišti.

Úkolem této skupiny složené z odborníků včetně specialistů na welfare koní bude provedení odborné analýzy popisující průběh jednotlivých dostihů s ohledem na jejich vývoj v poslední dekádě. Výsledkem těchto jednání by měl být návrh respektující organizační a technické potřeby nutné k zajištění maximální bezpečnosti jezdců a koní.

Taxisův příkop ve své historii zaznamenal několik úprav, těmi zásadními prošel na začátku 90. let 20. století, kdy došlo k částečnému zasypání příkopu a změkčení doskokové hrany. Je zcela zřejmé, že na základě těchto úprav statisticky klesl počet fatálních zranění a provedené úpravy měly pozitivní dopad.

Prioritou Dostihového spolku a.s. je zajištění maximálně bezpečných a korektních podmínek pro dostihový provoz na Pardubickém závodišti. Věříme, že se nám v rámci expertní skupiny podaří nalézt vhodné řešení, akceptovatelné napříč všemi dotčenými.

https://zavodistepardubice.cz/

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com