Známe poslední letošní vítěze závodů všestrannosti s mezinárodní účastí

5. 11. 2019 10:00, Aktualizováno 6. 11. 2019 22:52

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Petr Šedivý, Jiří Bělohlav Rubrika: Všestrannost Počet přečtení: 555 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Tradiční tečkou za sportovní sezonou bývají na Pardubickém závodišti soutěže ROZLUČKOVÉ VŠESTRANNOSTI. Letos se konaly také jako finále šampionátu mladých koní. Vítězství v nejvyšší soutěži patří Šárce Votavové s koněm Zylo, kteří jako jediní zvládli bezchybný parkur.

V soutěži stupně S po úvodních drezurách vedl Harald Siegl z Rakouska, s koněm Gin Tonic však chyboval na parkuru a trestné body nasbíral i v terénní zkoušce. V celkovém pořadí se propadl na třetí místo. O něco lépe si vedla Alena Marchalová, která nakonec s Jasminou brala druhé místo. Zvítězila už zmiňovaná Šárka Votavová reprezentující Stáj J+J Votava, a to s náskokem tří bodů na druhou příčku. V soutěži startovalo 17 koní, 16 z nich závod dokončilo.

Další rakouská účastnice závodů Lea Siegl si už prvenství utéct nenechala. S nejlepší drezurou a bezchybným parkurem i terénní zkouškou s koněm Lebenstraum zvítězila v soutěži stupně L. V celkovém pořadí druhý Harald Siegl, tentokrát v sedle Amalia Argentina, na ni ztrácel 13 bodů! Třetí se umístila Diana Lochmanová se Simonem 14.

V soutěži stupně ZL se dařilo Pavlu Březinovi z VOŠ a SZeŠ Benešov. Zvítězil s Cool Boy 1 s náskokem necelých šesti a půl bodu před Dianou DittrichovouValerií 5 a třetí Janou PecháčkovouNiddax. Také Březina si udržel průběžné vedení až do vítězného konce.

V další soutěži, tentokrát stupně Z, zvítězila několikanásobná mistryně České republiky Eliška Orctová z JC Rusek. S Kireou nasbírala jen 32 trestných bodů a porazila tak druhou Kristýnu Přikrylovou v sedle Lowen, která předvedla nejlepší drezuru, ale chybovala na parkuru. Třetí místo patří Pavle PavoukovéNet.

Nižší soutěže ZK, hobby ZK, hobby Z a pony ZL skončily už v sobotu. Neoficiální „královnou“ závodů se stala Ema Štěpánková reprezentující pardubickou Apolenku, když zvítězila s Leny Gold K v soutěži ZK a s Puntíkem v soutěži Pony ZL. V soutěži hobby ZK si první místo vybojovali Lucie Hlavatá a Šejba (JS Slavíkov) a v soutěži hobby Z Viktor RegnardEltio (JK Podorlicko Letohrad).

Součástí závodů Rozlučkové všestrannosti bylo také finále šampionátu mladých koní. V soutěži šesti- a sedmiletých zvítězil Baloo the BearAdélou Císařovou (JK Svobodných pánů a paní ze šumavských plání). Pětiletým kraloval OdwarMiloslavem Příhodou (Jezdecký klub Flamenco Sloupno) a čtyřletým Kurier – opět s Miloslavem Příhodou v sedle.

Kompletní výsledkové listiny a další informace jsou k dispozici na stránkách Jezdeckého informačního systému ČJF nebo zde.

 

Nejstarším účastníkům Rozlučkové všestrannosti je 99 let!

V rámci posledního sportovního mítinku letošní sezony si zaslouženou cenu odvezli i nejstarší účastníci jezdeckých závodů. Dohromady jim je neuvěřitelných 99 let. Řeč je o Ludvíku Filípkovi a jeho valachu Falcovi, se kterým absolvovali Rozlučkovou všestrannost v soutěži stupně Z.

Ludvík Filípek dokazuje, že i v 77 letech lze skákat přes překážky. Reprezentant Jezdeckého střediska Řitka je současně majitelem nejstaršího koně závodů Rozlučkové všestrannosti, kterým je dvaadvacetiletý Falco 10. V konkurenci 42 účastníků ve své kategorii obsadili jednatřicáté místo a porazili i mnohem mladší jezdce. Nejstaršího jezdce i koně Rozlučkové všestrannosti dekoroval a cenu věnoval Jiří Skalický, člen prezidia Dostihového klubu a dlouhodobý podporovatel závodů všestrannosti.

„Rozhodl jsem se letos věnovat cenu nejstaršímu koni závodů. Shodou okolností jeho majitelem je i nejstarší jezdec ze všech účastníků Rozlučkové všestrannosti. Je obdivuhodné, jak pan Filípek ve svém věku vyzařuje energii a dobrou náladu. Přeji jemu i jeho Falcovi ještě hodně společné radosti a úspěchů v sedle,“ řekl Jiří Skalický.

Rozlučková všestrannost byla posledním dílem letošního seriálu závodů military na Pardubickém závodišti. Náročné závody, kdy jezdci a koně musí absolvovat hned tři jezdecké disciplíny, se do domova Velké pardubické vrátí opět na jaře příštího roku.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: