Změna smlouvy ASCHK s firmou Equiservis konzulent a její efekt pro chovatele

24. 08. 2018 13:00, Aktualizováno 28. 08. 2018 00:53

Obrázky: 1

Autor: Blahoslav Políček Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 781 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Záměr změnit smlouvu s firmou Equiservis konzulent projednaly postupně všechny orgány ASCHK (prezidium, kolegium i valná hromada). Cílem je zjednodušení a pro členy i zlevnění úkonů především za označování hříbat a zápisy klisen. Zlevnění je dosaženo tím, že pro členy jsou jednotlivé úkony výrazně dotovány z dotací přijatých na vedení PK...

Nově tedy bude chovatel hradit osobě, která provádí označování, pouze cestovné.

Od ASCHK pak obdrží za cenu 1 500 Kč (člen má slevu 800 Kč) "Průkaz koně" s potvrzením o původu, přičemž v ceně je kalkulována i aplikace čipu a vlastní čip. Reálně by tedy mělo označení jednoho hříběte člena ASCHK stát 1 000 Kč (při průměrné ceně cestovného cca 300 Kč).

Nový sazebník poplatků naleznete v příloze pod článkem.

Další důležitou novinkou je, že kromě firmy Equiservis konzulent s.r.o. ASCHK uzavřela smlouvu i s Ing. J. Holíkem a ZH Tlumačov s.p.o. (označování provádí Ing. R. Klos) a chovatelé tak mají alternativu pro výběr osoby, která označení provede.

K zápisům klisen je vhodné doplnit, že v letošním roce byly pro malý zájem ze strany chovatelů zrušeny bývalé "okresní svody". Tradiční místa svodů samozřejmě mohou zůstat, jen se těžiště organizace těchto akcí více přesouvá na odborné svazy a tato změna koresponduje i se záměry většiny odborných svazů zapisovat na tzv. "domácích svodech" pouze klisny do nejnižších oddílů PK, či zápisy z těchto svodů netolerovat.

Rok 2018 je tedy v organizaci chovu rokem velkých změn. Prosíme vás proto o shovívavost, pokud hned nebude vše perfektně fungovat. Pevně věříme, že i díky vaší zpětné vazbě systém brzy zdokonalíme k všeobecné spokojenosti.

Mottem ASCHK ČR i nadále zůstává poskytovat chovatelům co nejlepší služby za přijatelné ceny.

Děkujeme.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: