Ze zahraničí

 • Křížem krážem světem koní

  31. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Elisabeth Lewis Zažili jste s koněm horké chvilky kvůli nevědomosti či neohleduplnosti řidičů? Ledy se v tomto ohledu konečně hýbají, tedy aspoň ve Velké Británii. Indiánské relay je vodotryskem adrenalinu. Kašlete u muchařů na drahé deky – mrkněte na praktické řešení v Keni. Vědci zjistili, jak máte na koně mluvit. Je tu dalších deset zajímavostí z pestrého světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 762x

 • Turkmenský prezident složil píseň na počest hříbátka

  29. 03. 2021 08:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Novinky.cz logo Prezident středoasijského Turkmenistánu Gurbanguli Berdymuhamedov, inspirován narozením hříběte v hřebčínu s místním plemenem koní, složil spolu se svým vnukem píseň oslavující hlavní město Ašgabat, po kterém bylo pojmenováno i hříbě. Dílo v premiéře odvysílala státní televize.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 92x

 • Agresivní kmen Hendra viru v Austrálii

  18. 03. 2021 10:00 − Zveřejněn před 27 dny

  Hendra Veterináři v Austrálii apelují na majitele koní, kteří nemají koně naočkované proti Hendra viru, aby tak učinili. Testy prokázaly existenci nového kmene, který je velmi nebezpečný a dokáže koně zabít během 24 hodin.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 970x

 • Český rozhlas Vyjet si v Egyptě v koňském sedle do přírody znamená prostě vyrazit do pouště. Je to jediné místo úniku z rušné egyptské civilizace. A arabští koně jsou na písek a kamení zvyklí. Česká krajanka Monika Osámová tráví víkendy v koňském sedle přímo pod pyramidami v Gíze.

  Autor: Štěpán Macháček Ze zahraničí Přečteno: 155x

 • Křížem krážem světem koní

  25. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 48 dny

  Wren B. Zimmerman Už jste jezdili parkur téměř poslepu? Wren Blae Zimmerman to dokáže. Vědci v disciplíně vytrvalosti už objevili, které metabolity predikují výkon koně. Židovský král nesměl mít koně pro radost. Také jste možná fanoušci skvělé jezdkyně s barevným peřím ve vlasech – co na to rozhodčí? Na Netflixu nepřehlédněte filmy z jezdeckého světa podle skutečnosti.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí 2 Přečteno: 1087x

 • iDNES.cz Koně jsou drahý koníček. Své o tom ví i Beatrice Saltová z Halesowenu ve West Mids. Za svou sbírku poníků ze série My Little Pony už utratila 20 tisíc liber.

  Autor: mce Ze zahraničí Přečteno: 191x

 • Křížem krážem světem koní

  21. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 83 dny

  Susan Oakes Rekord skoku v dámském sedle, připravenost jezdeckého stadionu pro OH Tokio, větší bezpečnost na mezinárodní všestrannosti nebo dostihy noční Káhirou, to je jen malý výsek života kvasu jezdeckého světa. A někde řeší stejné problémy jako my - třeba s krmiči.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 756x

 • Blesk logo Ani požehnaný věk nezastaví britskou panovnici Alžbětu II. (94) v tom, aby nesedla na koně a nejela se projet. V doprovodu vrchního ošetřovatele koní Terryho Pendryho se vydala na prohlídku svého windsorského panství.

  Autor: lara Ze zahraničí Přečteno: 280x

 • Český rozhlas Římské zastupitelstvo schválilo zákaz provozu koňských povozů v ulicích italské metropole. Kočáry a bryčky známé pod názvem „botticelle“ se vyskytují hlavně v centru města a jejich služby jsou zaměřené na turisty, uvedla agentura Reuters. Nová městská vyhláška ale umožní provoz kočárů v některých římských parcích.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 227x

1 2 3 16

Nejčtenější články