Ze zahraničí

 • Křížem krážem světem koní

  30. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Rodrigo Torres Tevis Cup přináší nové příběhy, lusitano pod pěti kruhy na vzestupu, Isabell Werth má sedmé zlato z OH nebo jak se Jamesi Herriotovi nepodařilo utajit psaní. Lord Walter Rothschild zebry raději zapřáhl do vozu a další zajímavosti ze světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 522x

 • Uhynul nejvyšší kůň na světě

  12. 07. 2021 08:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Novinky.cz logo V americkém státě Wisconsin uhynul nejvyšší kůň na světě, informovala agentura AP. Dvacetiletý belgický valach, který si svou úctyhodnou výškou přes 2,1 metru vysloužil jméno Big Jake, měl i zápis v Guinnessově knize rekordů.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 156x

 • Křížem krážem světem koní

  15. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 51 dny

  Alycia Burton Nádherný obraz Napoleona Bonaparte na bujném koni aneb jak se dělala propaganda za Napoleona. Svět zvířat žije jinými událostmi – kráva adoptovala hříbě, koně kopou studny a klidně se osopí na medvěda, Tevis Cup 2021, zhaslé naděje na 6. olympiádu Ingrid Klimke, hobbyhorsing, plány Alycie Burton a osud bridleways. Do světa koní jistě patří i My Little Pony.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí 2 Přečteno: 836x

 • Křížem krážem světem koní

  30. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 97 dny

  St.Vincent Deset let za elektrické ostruhy, na start Melbourne Cup jen s CT vyšetřením, koně pod vulkánem v karibském ostrově potřebují pomoc, v Anglii léta vězení, ne jen měsíce za týrání zvířat. Před 35 lety došlo k jaderné havárii v Černobylu a co vlastně dnes dělají nejznámější zaříkávači koní?

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 884x

 • Reflex Přivázaní koně před salónem, šerif bedlivě hlídkuje, co se ve městě děje, vše doprovází vedro k padnutí. Divoký západ, jak ho zobrazují knihy, filmy či písně. V těchto kulisách prožil velkou část života George Parker. Zdánlivě neznámé jméno, jiní ho znají jako Lowa Maxwella či Jamese Ryana. Pod všemožnými „aliasy“ se skrývá pistolník Butch Cassidy,...

  Autor: Šimon Kadeřávek Ze zahraničí Přečteno: 165x

 • Křížem krážem světem koní

  31. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 127 dny

  Elisabeth Lewis Zažili jste s koněm horké chvilky kvůli nevědomosti či neohleduplnosti řidičů? Ledy se v tomto ohledu konečně hýbají, tedy aspoň ve Velké Británii. Indiánské relay je vodotryskem adrenalinu. Kašlete u muchařů na drahé deky – mrkněte na praktické řešení v Keni. Vědci zjistili, jak máte na koně mluvit. Je tu dalších deset zajímavostí z pestrého světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 943x

 • Turkmenský prezident složil píseň na počest hříbátka

  29. 03. 2021 08:00 − Zveřejněn před 129 dny

  Novinky.cz logo Prezident středoasijského Turkmenistánu Gurbanguli Berdymuhamedov, inspirován narozením hříběte v hřebčínu s místním plemenem koní, složil spolu se svým vnukem píseň oslavující hlavní město Ašgabat, po kterém bylo pojmenováno i hříbě. Dílo v premiéře odvysílala státní televize.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 178x

 • Agresivní kmen Hendra viru v Austrálii

  18. 03. 2021 10:00 − Zveřejněn před 140 dny

  Hendra Veterináři v Austrálii apelují na majitele koní, kteří nemají koně naočkované proti Hendra viru, aby tak učinili. Testy prokázaly existenci nového kmene, který je velmi nebezpečný a dokáže koně zabít během 24 hodin.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 1108x

 • Český rozhlas Vyjet si v Egyptě v koňském sedle do přírody znamená prostě vyrazit do pouště. Je to jediné místo úniku z rušné egyptské civilizace. A arabští koně jsou na písek a kamení zvyklí. Česká krajanka Monika Osámová tráví víkendy v koňském sedle přímo pod pyramidami v Gíze.

  Autor: Štěpán Macháček Ze zahraničí Přečteno: 234x

 • Křížem krážem světem koní

  25. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 161 dny

  Wren B. Zimmerman Už jste jezdili parkur téměř poslepu? Wren Blae Zimmerman to dokáže. Vědci v disciplíně vytrvalosti už objevili, které metabolity predikují výkon koně. Židovský král nesměl mít koně pro radost. Také jste možná fanoušci skvělé jezdkyně s barevným peřím ve vlasech – co na to rozhodčí? Na Netflixu nepřehlédněte filmy z jezdeckého světa podle skutečnosti.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí 2 Přečteno: 1464x

1 2 3 17

Nejčtenější články