Zdraví koně a jezdce

 • Co bychom měli vědět o stáří

  11. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Pouto, které vzniká mezi člověkem a koněm, je jedinečné a chceme také, aby bylo věčné Role, kterou přisuzujeme našim koním, se v posledních desetiletích zásadním způsobem proměnila. Koně už nejsou nosným pilířem společnosti v oblasti zemědělství, průmyslu a válečnictví. Stali se našimi partnery a často i členy rodiny. To s sebou ale přináší problém, který ještě před nedávnem lidé neřešili. A tím je kapitola „stáří“. Staří a...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1665x

 • Blesk logo Nepoučitelnost lidí nezná mezí. Přestože na ohradách visí cedule se zákazem krmení, stále je spousta lidí, kteří se domnívají, že zvířatům přilepší. O svátcích na jejich nepoučitelnost doplatila kobylka Eyprýl (†19) z Hlučína. Někdo hodil do ohrady zeleninu a i ta ublížila. Koňský život vyhasínal v mukách celý den! Majitelka klisny se zhroutila.

  Autor: chm Zdraví a veterinární péče Přečteno: 173x

 • Deník.cz Velice těžkou práci měli hasiči ve středu odpoledne v katastru Snovídek na Bučovicku. Od šestnácti hodin se totiž snažili vyprostit uvízlého koně z potoka.

  Autor: Petr Turek Nehody a prevence Přečteno: 154x

 • Echinacea – nachový tip na problémy cest dýchacích

  6. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Echinacea pochází ze Severní Ameriky, je původní obyvatelkou oblastí, kde se dnes rozkládají státy Arkansas, Missouri, Oklahoma a Kansas Ochrana a podpora fyziologických funkcí dýchacích cest našich koní je právě v těchto dnech častým tématem rozhovorů, které se vedou na dvorech jezdeckých areálů. Není divu, počasí je letos opět divotvorné, pár dní je jaro, následují teploty kolem nuly a déšť a pak znovu mrzne. To všechno jsou pro imunitní systém nelehké výzvy. Uchovat integritu...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 345x

 • iDNES.cz Okresní soud v Pardubicích se opět zabýval tragickým pádem ženy při Hubertově jízdě pořádané Národním hřebčínem v Kladrubech nad Labem. Na koni vypůjčeném z hřebčína ji absolvovala ve skupině středně pokročilých jezdců. Dcera zemřelé požaduje po hřebčínu a pojišťovně milion korun.

  Autor: Stanislava Králová Nehody a prevence Přečteno: 443x

 • Podvodník nabízel koně, požadoval zálohu. Vydával se za policistu

  21. 12. 2020 09:00 − Zveřejněn před 34 dny

  Deník.cz Podezřelý muž v listopadu odpovídal pod smyšleným jménem na inzerát, který poptával koně. Jak uvedla policejní mluvčí Hana Millerová, dotyčný v úmyslu získat pro sebe finanční prospěch uvedl v omyl poškozenou tím, že na internetovém portálu reagoval prostřednictvím SMS zprávy na inzerát poškozené, ve kterém poptávala koně.

  Autor: Jitka Davidová Nehody a prevence Přečteno: 166x

 • logo iSport Sedmnáctiletá Lucie Melmerová měla slibně rozjetou kariéru parkurové jezdkyně. V srpnu vyválčila bronz na mistrovství republiky juniorů, pár týdnů nato však bojovala o život. Pád není v parkuru nic výjimečného, Melmerové však po něm kůň šlápl na hlavu a roztříštil jí lebku. Následovalo bezvědomí a převoz vrtulníkem do nemocnice.

  Autor: ija Nehody a prevence Přečteno: 265x

1 2 3 80

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: