Zdraví koně a jezdce

 • Když se řekne „Low-stress Handling“ a „Cooperative Care“

  29. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Mnoho zvířat se veterinárnímu ošetření různým způsobem brání Možná jste se v souvislosti s veterinární péčí nebo péčí o zvířata obecně setkali s pojmem Low-stress Handling nebo Cooperative Care. Pokud jste tyto pojmy už slyšeli, možná to na vás zapůsobilo jako něco, co je teď „moderní“, ale úplně přesně nevíte, co si pod tím představit a jak to aplikovat do praxe, nebo zda jsou tyto přístupy vůbec použitelné v...

  Autor: Kateřina Junghansová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 225x

 • Zazimování koní

  24. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  zimní výběhy Zima se přihlásila o slovo a my pro vás máme několik jednoduchých tipů z The horse.com k přípravě vašeho koně na bezpečné přečkání zimy. Vzduch ve stáji, dostatek pohybu, kondice…

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče Přečteno: 479x

 • Chřipka u koní – na vakcíně záleží

  18. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Na vakcíně záleží! Koňská chřipka je velmi nakažlivé respirační onemocnění koní, které je způsobeno virem chřipky typu A. Virus postihuje především horní cesty dýchací, a v některých případech může postihnout i plíce.

  Autor: Jiří Šichtař Zdraví a veterinární péče Přečteno: 496x

 • Tepličtí hasiči zachraňovali koně. Zasekl se v betonové šachtě

  15. 11. 2021 09:00 − Zveřejněn před 15 dny

  TN.cz logo Hasiči z Teplic asistovali v úterý večer při záchraně koně, který se zasekl v úzké betonové šachtě. Na pomoc mu museli přijet i hasiči s jeřábem.

  Autor: Karolína Marková Nehody a prevence Přečteno: 169x

 • Prudké změny počasí – co na to koně?

  15. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Koně v zimě Jeden den patnáct nad nulou, druhý den o dvacet stupňů méně. Kolísání atmosférického tlaku. Prudké změny počasí k zimnímu období patří. Jak se s tím vyrovnávají koně a opravdu výkyvy počasí způsobují zvýšené riziko koliky nebo zhoršení dušnosti?

  Autor: Michaela Burdová Odborné studie Přečteno: 579x

 • Český rozhlas V pondělí 15. listopadu startuje 5. ročník projektu Ježíškova vnoučata na pomoc seniorům, který zaštiťuje Nadační fond Českého rozhlasu. Než si vyberete z nové nabídky zatím nesplněných přání, která se dárcům otevře za týden, potěšte se příběhy těch, jimž Ježíškova vnoučata úsměv na tváři vykouzlila v minulých letech.

  Autor: and Hiporehabilitace Přečteno: 426x

 • logo Sport.cz Teprve osmnáctiletá nadějná žokejka, která nedávno získala ocenění pro nejlepšího nováčka sezony, je po hororovém pádu ve víkendovém dostihu v Západní Austrálii v umělém spánku. Žokejka Hannah Fitzgeraldová spadla ze svého koně Neurologic krátce po překročení cílové čáry.

  Autor: bp, Sport.cz Nehody a prevence Přečteno: 259x

 • Může mít kůň trauma?

  8. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 22 dny

  Trauma není to, co se nám stane, ale to, jak na to reagujeme V poslední době mě velmi zaujalo téma traumatu. Teď nemám na mysli trauma ve smyslu úrazů, ale ve smyslu, v jakém se většinou v jiné než lékařské komunitě slovo trauma používá. Přečetla jsem na toto téma několik knih a článků a musím říct, že trauma je opravdu zajímavá věc – pokud ho tedy nemáte.

  Autor: Kateřina Junghansová Zdraví a veterinární péče 2 Přečteno: 656x

 • Deník.cz Strážníci v Pardubicích zvýšili kontroly na hřbitovech. Období před Památkou zesnulých je pro policii vždy ve znamení zvýšení počtu návštěv na hřbitovech. Stejně tak přibývá krádeží, nejen dekorací ale i odložených tašek nebo cenností ve vozech na parkovištích.

  Autor: Nikola Remešová Nehody a prevence Přečteno: 156x

1 2 3 92

Nejčtenější články