Zdraví a veterinární péče

 • iDNES.cz To ráno už nás Václav Vydra vyhlížel. Seděl na zápraží, mžoural do sluníčka a snídal. Rádi jsme poseděli s ním. Ale času na rozjímání moc nebylo. Koně nepočkají a hosty statku, toužící po společné fotce, herec také nikdy neodmítne. Ostatně – zajeďte k němu i vy. Je tu božský klid a vlídno.

  Autor: Mirka Srdínková, Na chalupě s Terezou Bebarovou Zdraví a veterinární péče Přečteno: 267x

 • Cushingův syndrom: šest případů z praxe

  6. 09. 2021 06:00 − Zveřejněn před 45 dny

  Andy Všichni víme, jak má vypadat kůň, který má Cushingův syndrom, že? Starý kůň s dlouhou, zvlněnou srstí a bolavými kopyty, který je místy hubený. Tento ukázkový případ Cushingova syndromu je však vzdálen od reality. Pokud se vůbec koně dostanou do téhle fáze, tak je to obvykle velmi pozdní fáze nemoci, jak tvrdí veterináři. A jako u mnoha nemocí, čím déle...

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1056x

 • Letní vyrážka u koní – mohou být kmenové buňky účinnou terapií?

  19. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn před 63 dny

  V terapii této choroby by se mohly uplatnit kmenové buňky Léto je obdobím zvýšeného jezdeckého vyžití, které bývá spojeno bohužel i s nepříjemným faktorem, a to s obtěžujícím a všudypřítomným hmyzem. V tomto období jsou koně obtěžováni zejména muchničkami (Simuliidae), ovády (Tabanidae), pakomáry (Culicoides) a bodalkami (Glossinidae), jejichž bodnutí způsobuje nepříjemnou dermatitidu.

  Autor: Ing. Petra Černá, MVDr. Markéta Slaná Zdraví a veterinární péče Přečteno: 542x

 • Mastersonova metoda – masáž, při které má kůň hlavní slovo

  9. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn před 73 dny

  Mastersonova metoda O Mastersonově metodě jsem slyšela, ale v záplavě nových metod a technik na všechno možné u koní mě to dost dlouho míjelo. Nějaká nová masáž? Můj zájem vzrostl, když jsem měla možnost vidět tuto metodu na vlastní oči u nás ve stáji v podání terapeutky MMCP Ivany Šustrové-Zajíčkové a dozvědět se tak něco víc.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1085x

 • Mitochondrie – přírodní mikroroboti

  28. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 85 dny

  Mitochondrie V poslední době se o této zvláštní organele hodně mluví a píše v souvislosti s rakovinou, dlouhověkostí, tělesnou energií, vytrvalostí, specifickými onemocněními i antibiotiky – dokonce i s covidem-19. Koně jsou zvířata neustálého pohybu, na kterém neúnavně pracují stovky a tisíce mitochondrií v každé jejich svalové buňce.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 505x

 • Ilustrační foto Osmidenní hříbě a jeho matka, kteří žili na pastvině v jihozápadním Německu, vykazovali příznaky „slabosti a deprese“ a diagnostické testy odhalily, že oba požili toxiny, které způsobují atypickou myopatii. Dr. Johannes Sander z laboratoře Screening-Labor Hannover v německém Ronnenbergu uvedl, že i o dva dny později vzorky mateřského mléka stále obsahovaly stopy...

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče Přečteno: 590x

 • Smutného koně je někdy lepší rovnou utratit

  12. 07. 2021 16:00 − Zveřejněn před 101 dny

  Novinky.cz logo Veterinární experti přišli s poněkud morbidním, podle nich ale milosrdným doporučením pro majitele a chovatele koní. Pokud u svých miláčků zpozorují dlouhotrvající a zhoršující se chmury či známky duševního úpadku, měli by jejich trápení co nejdřív ukončit a utratit je. V sobotu na to upozornil deník The Daily Mail.

  Autor: Petr Jemelka, Novinky Zdraví a veterinární péče Přečteno: 299x

1 2 3 41

Nejčtenější články