Závěrečná kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

31. 08. 2020 10:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Milan Křiček Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 892 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vrcholem posledního prázdninového mítinku na Pardubickém závodišti byla IV. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, která se běžela nejen jako Velká cena města Pardubice, ale také jako memoriál zakladatele Velké pardubické Oktaviána Kinského. Zvítězil v ní Sottovento, pozornost ale upoutal také tandem manželů Myškových. Jejich koně totiž dosáhli na hattrick.

V posledních letech nebylo obvyklé, aby se na listině závěrečné kvalifikace na Velkou pardubickou objevilo početné startovní pole. Většina realizačních týmů chtěla mít podmínky pro start v říjnovém vrcholu sezony splněné v předstihu a nechtěla je nechávat na poslední chvíli. Tentokrát se na startu po škrtnutí Chicname de Cotte sešlo jedenáct koní, nutnost kvalifikovat se do Velké pardubické tu byla především pro vítěze z roku 2018 Tzigane du Berlais. Byl to jeho první letošní start.

Od startu se vedení ujal slovenský Vandual, se kterým se na předních pozicích drželi Moula a Talent. Naopak oba favoriti – Tzigane du Berlais a Ange Guardian – pole uzavírali. Vzadu se držel také žokejem Jaroslavem Myškou vedený Bridgeur, který v minulosti byl zvyklý udávat tempo. V polovině startovního pole se pohyboval Sottovento, v jehož sedle zraněného Jana Kratochvíla nahradil Jan Odložil. Osmiletý hnědák se začal ve druhé polovině dostihu postupně posouvat dopředu a za Havlovým skokem šel na vedoucí pozici. V cílové rovině se jej ještě snažil dostihnout Vandual vedený Sertashem Ferhanovem, na výborného Sottoventa připravovaného Josefem Váňou to ale nestačilo.

Povedlo se to, byl to pěkný dostih. Mysleli jsme, že Jarda Myška bude vepředu, ale asi změnil taktiku. Koník byl ale dobře připravený, měl dostatek sil. Svezl jsem se,“ komentoval dostih vítězný žokej Jan Odložil. Z úspěchu měl radost i trenér Josef Váňa, zároveň ale prožíval smutné chvíle. Za Havlovým skokem byl pro zranění zastaven Ange Guardian. Bohužel toto zranění bylo fatální.

Za vítězným Sottoventem a druhým Vandualem dokončili koně v pořadí Talent (ž. Martin Liška), Catch Life (ž. Niklas Lovén), Ribelino (ž. Thomas Boyer), Tzigane du Berlais (ž. Jan Faltejsek), Decorus (ž. Petr Tůma), Bridgeur (ž. Jaroslav Myška), Moula (Ondřej Velek) a All Scater (Veronika Škvařilová-Řezáčová).

Po skončení tuzemského kvalifikačního seriálu má podmínky pro start ve 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splněno 27 koní, pět z nich ovšem na přihláškách zatím nefiguruje. Dodatečný termín pro přihlášení do Velké pardubické je 24. září.

Velký den zažili z tréninkové centrály ve Valech u Přelouče. Trenérka Štěpánka Myšková společně manželem, žokejem Jaroslavem Myškou dosáhli na vítězný hattrick. Nejprve se to povedlo ve dvojkové Ceně východních Čech na 3300 metrů s Chrystal Crossem, kdy si poradili s velice vyrovnaným startovním polem. Druhé vítězství následovalo v Ceně společnosti Seko Aerospace na 5200 metrů, jejíž kurz kopíruje Cenu Labe z rámcového programu Velké pardubické. Zadrženě ji ovládli vítěz loňské Ceny Vltavy Evžen, pro kterého to byl první start na trati delší než pět kilometrů. Hattrick završili vítězstvím v Ceně Služeb města Pardubic na 4200 metrů pro čtyřleté koně, kde si pro vítězství došel ryzák Popinjay.

Dvakrát se mezi jezdci zadařilo Adamu Čmielovi, který zvítězil v sedle Apple´s Kamikaze v Poháru BICZ Holding 2020 a závěrečné Ceně společnosti STAFI finalizace staveb s.ro. v sedle Medicimana. Prvního jmenovaného připravuje Radek Holčák, druhého jeho otec František.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Bambule

  IV kvalifikace na VP

  16:31 - 31. 08. 2020

  Sobotní dostihy byly úžasné - boje v cílové rovině, divácká kulisa, dobré počasí.Velká gratulace Myškovým, kteří vyhráli, co mohli. O to víc byl smutný odchod Ange Guardiana do dostihového nebe. Byl to Pan Superkůň. Velmi mě proto mrzí některé komentáře pod články zabývajícími se tímto tématem na Seznam.cz. Proč jsou tito lidé tak zlí a nemluví raději do fotbalu, když o koních evidentně nic nevědí?
  Nezbývá než popřát realizačnímu týmu stáje Anděl strážný, Váňovcům a vůbec všem od dostihů ať ten jejich anděl strážný je vždycky na svém místě a Jirkovi Kouskovi ještě mnoho vyhraných dostihů a ať mu jeho legendární "žvejka" nikdy nezaskočí!
  Čest památce velkého koně!!!!!!

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: