Zajímavosti

 • Deník.cz I takový poklad máme ve sbírkách městského muzea. Jedná se o „mustr“, podle kterého ševci šili pro hraběte Rudolfa Vrbnu a je také podepsaný. O jeho vášni pro koně a jezdectví se všeobecně ví. Poslední holešovský hrabě měl zámek plný obrazů koní, vedle zámku postavené stáje a v nich závodní koně na jezdecké i klusácké dostihy. 

  Autor: Dana Podhajská Přečteno: 8x

 • ekolist.cz V Národním parku (NP) České Švýcarsko se letos díky výzkumu České zemědělské univerzity (ČZU) podařilo doložit první reprodukci vlků obecných v novodobé historii. Vlčí pár vyvedl tři mláďata ve východní části národního parku. Vlčata jsou zachycena zejména na snímcích a videozáznamech z fotopastí, první doklad pochází z poloviny června, uvedl mluvčí...

  Autor: Ekolist.cz Přečteno: 77x

 • iDNES.cz Lidé i koně stahují v těchto dnech z nejcennějších částí Jeseníků pytle plné trávy a borůvčí. Završují tak několikatýdenní sečení horských holí, jehož cílem je obnova vysokohorských trávníků zarostlých borůvčím poté, co se přestaly obhospodařovat. Po několika letech už je znát výsledek.

  Autor: Žaneta Motlová Přečteno: 91x

 • Seznam Zprávy logo Radka Čásenská hospodaří nedaleko jihočeského Tábora, kde převzala farmu po otci. Chová krávy i koně a navazuje na tradici předchozích nejméně 13 generací, kterou přerušilo pouze znárodnění komunisty.

  Autor: Jan David Přečteno: 103x

 • Deník.cz Určené jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jezdce. Málo se to ví, ale na Vysočině se nachází téměř devět set kilometrů tras, vhodných pro jízdu na koni. Toho se rozhodla využít Vysočina Tourism a jejich nabídku představit na k tomu nejvhodnějším místě vůbec. Letošní Velké pardubické.

  Autor: Tomáš Beránek Jezdecká turistika Přečteno: 95x

 • Informace k přepravě koní - nová verze systému TRACES

  18. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 3 dny

  ČJF logo Ke dni 11. 10. 2021 byl aktivován modul INTRA v nové verzi systému TRACES - jednotném systému Evropské unie pro certifikaci a sledování zásilek zvířat na území Evropské unie (EU).

  Autor: Tisková informace Přečteno: 130x

 • Hubertova jízda

  18. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Gulu.cz logo Hubertova jízda je oficiální akcí, která každoročně ukončuje závodní jezdeckou sezonu a zároveň vzdává hold patronu jezdců, myslivců a lovců, svatému Hubertovi. Hubertova jízda se koná jak kde konec října až půlka listopadu, kolem svátku sv. Huberta.

  Autor: Kateřina Hluchá Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 102x

 • V rezervaci divokých koní probíhá sčítání ohrožených hořců

  15. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Exmoor pony Sčítání vzácných hořců křížatých probíhá v těchto dnech v rezervaci divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Data, která vědci zatím shromáždili, ukazují, že příchod velkých kopytníků v roce 2015 ohrožené květině výrazně pomohl.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 182x

 • Zoo Praha držitelem nejvyššího ocenění Světové asociace zoologických zahrad a akvárií WAZA Conservation Award Zoo Praha je od dnešního dne držitelem nejvyššího ocenění Světové asociace zoologických zahrad a akvárií WAZA Conservation Award. Získala jej za projekt Návrat divokých koní a za dlouholetý přínos k záchraně koně Převalského. Historicky jde teprve o šesté udělení tohoto světově největšího vyznamenání pro zoologické zahrady.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 114x

1 2 3 474

Nejčtenější články