Zajímavosti

 • 50 faktů o koních, mnohé vás určitě velmi překvapí!

  3. 08. 2021 10:00 − Zveřejněn dnes

  50 zajímavých faktů o koních, které jste nejspíš nevěděli! Koně jsou již dlouho jedním z nejlepších přátel člověka. Ať už nám pomáhají s farmářstvím nebo jsou našimi nejlepšími přáteli, mají v našem světě zvláštní místo.

  Autor: Klára Maříková Přečteno: 11x

 • Kdo swapuje, nezlobí

  3. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn dnes

  Swapování na koních - nový trend mezi koňáky. Swapování už nějaký ten rok doslova frčí! Máte podsedlovky v barvách, které se k vašemu novému koni nehodí? Deky na muchaře, které už nepotřebujete? Nadbytek uzdeček? Neprodávejte je – nač se otravovat s chozením na poštu, posíláním balíčků a následnými reklamacemi a vracením peněz kvůli pár vydělaným korunám. Ovšem ani k popelnicím nemiřte –...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Přečteno: 127x

 • Deník.cz /VIDEO, FOTOGALERIE/ Už patnáctou sezónu tráví pan Valter Broda páteční a sobotní odpoledne na kozlíku kočáru, se kterým vozí zájemce po zámeckém parku ve Fryštátě. Turistům i návštěvníkům Karviné tak nabízí atrakci, jakou široko daleko nenajdete.

  Autor: Tomáš Januszek Jezdecká turistika Přečteno: 62x

 • Křížem krážem světem koní

  30. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Rodrigo Torres Tevis Cup přináší nové příběhy, lusitano pod pěti kruhy na vzestupu, Isabell Werth má sedmé zlato z OH nebo jak se Jamesi Herriotovi nepodařilo utajit psaní. Lord Walter Rothschild zebry raději zapřáhl do vozu a další zajímavosti ze světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 464x

 • Záchrana divokých koní Převalského

  29. 07. 2021 10:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Epocha logo Říká se, že není hezčího pohledu na svět než ze hřbetu koně. Nikdo ještě před pár lety nepočítal s tím, že se koně Převalského (Equus przewalskii) podaří zachránit z červeného seznamu kriticky ohrožených druhů.

  Autor: Pavel Polcar Přečteno: 97x

 • „Dříve jsem svého koně tlačila k výkonům, dnes mu děkuji za to, že se na něm mohu svézt. Je neuvěřitelně inteligentní.“:) Hanka Doupovcová je autorkou E-knih, koučkou a aktivní drezurní jezdkyní. Své zkušenosti sdílí s ostatními jezdci prostřednictvím přednášek, knih, online konzultací a osobních jezdeckých lekcí. Pomocí metod koučinku vede jezdce k úspěchu a zároveň dbá na to, aby během této cesty nedocházelo k narušení citlivé rovnováhy mezi jezdcem a jeho koněm... Jaké...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 714x

 • iDNES.cz Kniha Kůň Převalského je součástí takzvaného Klimatického kvarteta norské spisovatelky Maji Lunde, která se proslavila bestsellerem Historie včel. Také tentokrát se děj jejího příběhu odehrává ve třech různých časových pásmech. Uživatelé iDNES Premium získají titul v elektronické podobě zdarma.

  Autor: iDNES.cz Koně v umění Přečteno: 127x

1 2 3 468

Nejčtenější články