Zajímavosti

 • Konec sezóny na krkonošských loukách

  23. 10. 2020 10:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Na krkonošských loukách se v letošní sezoně krom pastvy hojně sekalo na seno či senáž Hospodáři právě dokončují práce na jednotlivých loukách. Mezi poslední práce sezóny patří tradičně shánění stád pasených zvířat, případně přesekávání nedopasků.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 85x

 • iDNES.cz Chovatelé na Broumovsku sčítají další škody po vlcích. Přes noc šelmy zabily tři ovce v Božanově a dvě v Janovicích u Adršpachu. Po vsi i lesích přitom rozehnali několik stád koní z tamního hřebčína. Na farmě se ztratilo za letošek pět hříbat, ta možná také odnesli vlci.

  Autor: Štěpánka Tůmová Různé Přečteno: 176x

 • Kůň jako továrna na protilátky

  23. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Koňské sérum Nedávno proběhla médii zpráva, že vědci v Kostarice zkoušejí metodu léčby nemoci Covid-19 pomocí protilátek obsažených v koňském séru. A nejen v Kostarice, ale také v Argentině a v Brazílii, podobnou cestu zvolili i v Belgii, kde místo koní používají lamy.

  Autor: Michaela Burdová Různé Přečteno: 848x

 • Blesk logo Během přímého přenosu může dojít k situacím, které nikdo nečeká a hlavně se nedají vystřihnout. To na vlastní kůži zažila slovenská moderátorka Kvetka Horváthová (43), když ji v průběhu reportáže na zem povalil splašený kůň!

  Autor: lara Různé Přečteno: 189x

 • Lohenice jsou rájem rybářů, plavců a jezdců

  13. 10. 2020 09:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Český rozhlas Nové originální muzeum odstředivek a máselnic otevřeli v Lohenicích u Přelouče. Do obce se jezdí také v létě za koupáním, celoročně na rybolov a na procházku do okolních lesů. Mají tam i parkurové závodiště a naučnou stezku.

  Autor: Šárka Rusnáková Různé Přečteno: 73x

 • Logo TVArchitect Skoro celou jednu stranu ulice U Pražského mostu tvoří Jízdárna Pražského hradu postavená koncem 17. století. Koně byste zde ale hledali marně. Pro jezdectví sloužil objekt 103 let, dalších 150 let ho využívala armáda jako skladiště. Podobu, tak jak ji známe dnes, dostala jízdárna v polovině 20. století.

  Autor: Zuzana Duzbabová, Jízdárna Pražského hradu Koně v umění Přečteno: 78x

 • NH Kladruby nad Labem ukončil návštěvnickou sezónu

  6. 10. 2020 13:00 − Zveřejněn před 23 dny

  NH Kladruby nad Labem Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukončil ke 30. září 2020 hlavní návštěvnickou sezónu.

  Autor: Tisková informace Zajímavosti Přečteno: 113x

1 2 3 443

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: