Zajímavosti

 • Exmoorští pony začali nově pást i Havranický les

  19. 04. 2021 10:00 − Zveřejněn dnes

  Exmoor pony v NP Podyjí V Havraníkách začali druhý dubnový týden exmoorští poníci spásat celou pastvinu. Po téměř třech letech od začátku projektu přirozené pastvy koní v Podyjí byla koním zpřístupněna i její lesní část. Dosud byla bezmála desetihektarová plocha smíšeného lesa izolována mobilním ohradníkem.

  Autor: Tisková informace, Robert Stejskal / Správa Národního parku Podyjí Přečteno: x

 • iDNES.cz Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich skutečnému znalci, princi Philipovi, připravit lepší program.

  Autor: Stanislava Králová, Kryštof Ženatý Přečteno: 146x

 • Český rozhlas Dívčí hrady v Praze 5 budou mít už brzy čtyři nové obyvatelky – klisny koně Převalského. Stádo tam převezou chovatelé pražské zoologické zahrady. Má pomoct obnovit původní druhy rostlin.

  Autor: Marie Veselá , ech Přečteno: 52x

 • Pozvánka na kliniku: Gonçalo Soares – klasické jezdecké umění I

  14. 04. 2021 10:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Klinika Goncalo Soares Ranch Bystrá nad Jizerou zve ve dnech 8. až 9. května na kliniku s Gonçalo Soaresem - portugalským trenérem klasické i sportovní drezury, jehož vědomosti a zkušenosti formovala věhlasná škola Escola Portuguesa de Arte Equestre - instituce zaměřená na zachování jezdeckého umění v portugalské tradici.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 91x

 • Ze dne na den zámky neotevřou. Na doladění potřebují trochu času

  13. 04. 2021 16:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Český rozhlas Normálně by se v těchto jarních dnech otevíraly památkové objekty. Covid zatím odkládá start letošní sezóny. Podle kastelána zámku ve Slatiňanech Jaroslava Bušty bude nutné znát termín otevření dopředu.

  Autor: Jakub Malý Přečteno: 44x

 • 75. narozeniny Pavla Liebicha

  13. 04. 2021 08:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Pavel Liebich slaví! Trojnásobný vítěz Velké pardubické pan Pavel Liebich slaví v úterý 13. dubna 75. narozeniny. Narodil se v roce 1946 v Kyšperku, dnešním Letohradu, jako čtvrtý syn do rodiny Františka a Anny Liebichových. Od malička měl rád koně, což mu usnadňoval jeho otec, obchodník a Sokol, sportovním vyžitím.

  Autor: Lenka Gotthardová Kdo je kdo Přečteno: 186x

 • Venkovní výstava Ostrava – Národní hřebčín Kladruby nad Labem Národní zemědělské muzeum Ostrava, vinou pandemie pro veřejnost zatím uzavřené, otevírá první venkovní výstavu nazvanou Starokladrubský kůň – historie dvorního hřebčína Kladruby nad Labem. Prostřednictvím 22 panelů představí kromě samotného plemene také historii hřebčína a tamní komponovanou krajinu, zapsanou v roce 2019 na Seznam světového dědictví...

  Autor: Tisková informace Výstavy a show Přečteno: 141x

 • V Lukavci se jela jízda kolem osení, epidemii navzdory

  7. 04. 2021 10:00 − Zveřejněn před 12 dny

  České noviny logo Lukavec (Novojičínsko) - I přes koronavirovou epidemii se v Lukavci na Novojičínsku uskutečnila tradiční Jízda kolem osení. Jezdci na koních, i když v omezeném počtu, opět žehnali lidem i polím. Václav David, který velikonoční tradici starou 400 let organizuje posledních několik desetiletí, nedovolil, aby byla přerušena.

  Autor: ČTK Jezdecké hry a tradice Přečteno: 85x

 • Když má kůň vady...

  7. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Vady koně jako předmětu plnění mohou být faktické anebo právní Vyberete koně, uzavřete kupní smlouvu, za nějaký čas však zjistíte, že něco není tak, jak jste očekávali. Příčin může být celá řada. Jednou z nich jsou vady koně jako předmětu plnění dle kupní smlouvy. A právě o této problematice si dnes budeme povídat s Mgr. Lucií Krčmářovou.

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon 1 Přečteno: 582x

 • Vysloužilí policejní koně a psi budou v Polsku pobírat penzi

  6. 04. 2021 17:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Český rozhlas Polské ministerstvo vnitra předložilo nový zákon, který zajistí policejním a vojenským zvířatům oficiální status policejního příslušníka. Díky němu budou moci po ukončení své služby pobírat penzi, která by měla pokrýt náklady o jejich péči u nových majitelů.

  Autor: Jiří Kordík Přečteno: 89x

1 2 3 456

Nejčtenější články