Zajímavosti

 • Claus Penquitt chtěl jezdit ještě ve 106 letech

  15. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Claus Penquitt V prosinci se jezdeckými médii v Německu rozlétla zpráva, že v 91 letech zemřel Dr. Claus Penquitt, německý duchovní otec Freizeitreiten Academie, tedy výcvikového systému šitého na míru rekreačním jezdcům. U nás dobře znají jeho jméno ti, kteří se zajímali o výcvikové metody ze zahraničí v 90. letech.

  Autor: Michaela Burdová Kdo je kdo Přečteno: 299x

 • Vyšly nové knihy: Bílo černá a černo bílá Velká pardubická

  14. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  knihy Významná část historie kladrubského hřebčína a Velké pardubické? O tom jsou příběhy čtyř hrdinů: Libora Štencla, Petra Vozába, Pavla Liebicha a Miroslava Šamšiňáka, které byly ztvárněny ve dvou knihách.

  Autor: Eva Holubcová Recenze, testy Přečteno: 269x

 • Krádeže koní kvůli masu? Máme hlídky, říkají koňáci

  12. 01. 2021 18:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Deník.cz Strach se vznáší nad ohradami chovatelů koní na Kroměřížsku a Zlínsku. Podle několika svědectví a ruchu na sociálních sítích objíždí pastviny po nocích terénní auta s polskými poznávacími značkami se zhasnutými světly. A skupiny česky i polsky hovořících mužů si fotí koně za bílého dne, a to i z dronů…

  Autor: Jana Vozárová Pomozte koním Přečteno: 190x

 • Deník.cz Stojí před rozvášněným davem fotbalových fanoušků. Ti lidé křičí, poskakují a divoce gestikulují. Blízko bouchne dýmovnice a někdo hodí prázdnou lahví. Policejní koně ale musí zůstat klidní, nepanikařit, neplašit se a za všech okolností poslechnout své jezdce. Jak se koně něco takového dokážou naučit?

  Autor: Nataša Budačová Koně a zákon Přečteno: 116x

 • Exmoorští poníci jsou v Podyjí už třetí sezónu Na pastvinách exmoorských poníků v NP Podyjí došlo hned k několika novoročním změnám. Část loňských a předloňských hříbat opustila Mašovickou střelnici a posílila stáda na dalších lokalitách. Šest mladých kobyl tak odcestovalo do známé pastviny v Milovicích. Tři mladí hřebci se přidali k ostatním hřebcům na druhé podyjské pastvině v Havraníkách. V...

  Autor: Tisková informace, Správa národního parku Podyjí Přečteno: 129x

 • Lenka Šnáblová: „Plemeno paint horse mě chytlo za srdce!“

  8. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Lenka a plemenný hřebec Maximum Blues Master - Nejkrásnější kůň ČR 2012, mnohonásobný Mistr Evropy a Německa Paint horse a quarter horse... obě tato plemena jsou v české kotlině už nějaký ten pátek neodmyslitelně spjata se jménem Ing. Lenky Šnáblové. Lenka a její stádo amerických koní jsou doma na Wanted Ranchi, který patří k největším chovatelům koní plemene paint horse v České republice. Jejich mottem je: We do MAX to be IDEAL – děláme MAXIMUM pro to, abychom byli...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 919x

 • iDNES.cz Tragicky skončila nevhodná „vánoční nadílka“ pro starší kobylu Eyprýl z Hlučína. Po dvanáctihodinovém boji o záchranu ji musela veterinární lékařka uspat.

  Autor: les Pomozte koním Přečteno: 116x

 • Benešovští profesionální hasiči zachraňovali koně a kotě

  5. 01. 2021 17:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Deník.cz Jako vždy, po svém. Tak prožili profesionální hasiči z Benešova období Vánoc. Kromě „běžných“ záležitostí vyjížděli i ke třem „zvířecím“ zásahům. K první takové práci byli přivoláni v sobotu na druhý svátek vánoční ve tři hodiny odpoledne. Na střeše třípatrového bytového domu na benešovském Husově náměstí zachraňovali kotě.

  Autor: Zdeněk Kellner Pomozte koním Přečteno: 164x

 • Deník.cz Vždy perfektně připravený profesionál i pedagog, který uměl adeptům herectví předat to nejlepší pro ztvárnění role, byl podle svých kolegů herec Ladislav Mrkvička. Významná postava Divadla Na zábradlí 70. a 80. let a dlouholetý člen činohry Národního divadla zemřel v neděli ve věku 81 let. "Nevypadalo to, ale byl to nejlepší pedagog u nás na škole. Dokázal...

  Autor: ČTK Koně v umění Přečteno: 106x

 • Divoké koně pomáhají navracet do přírody i jihočeští vědci

  4. 01. 2021 10:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Deník.cz Stádo divokých koní vyběhlo před pěti lety do první rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice ve Středočeském kraji. To byl začátek jedné z největších změn v rámci tuzemské ochrany přírody za poslední desítky let. Divocí koně se „zabydleli“ také na jihu Čech.

  Autor: Deník.cz Přečteno: 85x

1 2 3 449

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: