Vysočina nabízí 860 km jezdeckých stezek

23. 09. 2011 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Jezdecká turistika Počet přečtení: 6141 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pro příznivce jezdecké turistiky byla v kraji Vysočina vyznačena síť jezdeckých stezek o celkové délce 864 km, doplněná o služby 150 jezdeckých stanic. Slavnostní otevření stezek proběhlo 21. 9. v Hospodářském statku v Bohuslavicích.

Síť značených tras pro pěší a cyklo turisty je na Vysočině nově doplněna o značené trasy pro jezdce na koních. Páteřní jezdecké trasy vedou přes celý kraj a navazují na východočeské a jihočeské trasy, které směřují až do sousedního Rakouska.

Pro značení tras byla využita metodika značení používaná Klubem českých turistů, v regionu tak turisté najdou trasy s červenými, modrými, zelenými a žlutými jezdeckými značkami a navigují je směrovky s názvem „Jezdecká stezka Kraje Vysočina". Při putování Vysočinou po značených trasách již nebudou mít jezdci problémy s blouděním či neprostupným terénem, ani s majiteli pozemků, kteří by jim zakázali vstup na svůj pozemek.

I díky jezdeckým stanicím na trasách je turistika na koni v regionu Vysočina mnohem pohodlnější, neboť poskytují potřebné zázemí pro turisty v sedle a ustájení pro jejich koně, mnohdy ale i řadu dalších zajímavých služeb. Jezdecké trasy tak přinášejí výhody turistům, koním, jezdeckým stanicím a též zatraktivnění celému regionu.

Jak uvádí Magazín České noviny, síť tvoří dvě červené páteřní stezky, které vedou přes Telč na Jihlavsku do Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku a od Dukovan na Třebíčsku na Žďársko. Po modře značené stezce se dá putovat z Třebíčska přes Jihlavsko k hranici s Jihočeským krajem. Mezi těmito stezkami jsou zeleně a žlutě značeny propojky.

Pro usnadnění orientace na trasách je turistům k dispozici soubor map obsahující vyznačené jezdecké trasy na Vysočině, jejich podrobný popis, kontakty na jezdecké stanice a další služby. Zájemci si jej mohou vyžádat na adrese info@vysocinatourism.cz nebo vyzvednout v jezdeckých stanicích. Těm budou mapy předány na semináři s názvem „Vysočinou v sedle", který se uskuteční 27. 9. a jehož náplní bude především společná diskuse nad problematikou jezdecké turistiky.

Vyznačení jezdeckých tras bylo realizováno v rámci projektu podpořeného z ROP Jihovýchod „Vybudování sítě hipotras" spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, jehož nositelem je příspěvková organizace Vysočina Tourism. Projekt trval téměř dva roky a celkové náklady činily 2,8 milionů korun. Navázal na předchozí projekty realizované v letech 2005 - 2009, kdy byla v Kraji Vysočina zmapována situace jezdeckých stezek a jezdeckých stanic.

Pod článkem najdete mapu jezdeckých stezek na Vysočině ve velkém rozlišení v PDF formátu.

mapa jezdeckých stezek na Vysočině

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: