Výsledky Haflinger Profi a Hobby Cupu 2020

10. 03. 2021 12:00

Obrázky: 10

Autor: Tisková informace, Veronika Holíková, Pavel Studnička, Martina Studničková, Tereza Sixtová Foto: Archiv Českého svazu chovatelů haflingů Rubrika: Pony sport Počet přečtení: 290 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Sportovní komise finalizovala výsledky Haflinger Profi Cupu a Haflinger Hobby Cupu a jsou tedy k dispozici žebříčky nejlepších drezurních, skokových a všestrannostních haflingů za rok 2020 a také výsledky Haflinger Hobby Cupu. Vzhledem k tomu, že v letošním roce není jistá situace kolem pořádání jakýchkoliv akcí, rozhodla se sportovní komise výjimečně pro zrušení slavnostního vyhlášení a předání věcných cen pouze poštou. Velmi nás tato situace mrzí, ale věříme, že ji pochopíte.

Výsledky Haflinger Profi Cupu za rok 2020

Drezura

V drezuře kategorie A s velkým odstupem zvítězila klisna Olivie. Velmi těsně dopadl boj o druhé místo, které nakonec vybojovala klisna Flysmell majitelky Renaty Habáskové před klisnou Sorajou. Klisny Olivie a Soraja jsou v majetku manželů Studničkových. Jezdcem těchto klisen byla Martina Studničková.

Drezuru B jasně ovládla klisna Bahar v majetku Jany Albertové. Druhou příčku vybojoval valach Newcomer majitelky Michaly Novákové. Obě majitelky byly zároveň jezdkyněmi koní. Třetí příčku obsadila klisna Whitney majitelky Petry Svobodové.

Drezura C sčítala celkem šest přihlášených koní. S převahou zvítězil šestiletý valach Arcane, který je v žebříčku drezurních koní na 152. místě. Velký boj se uskutečnil mezi Zafirou a Aprilem 5, který nakonec vyhrála klisna Zafira majitelky a zároveň jezdkyně Kateřiny Zolmanové. S třetím místem se nakonec musel spokojit April 5 majitelky a jezdkyně Kateřiny Ježkové.

Za sportovní komisi sekce drezura chci všem zúčastněným moc poděkovat za tak skvělé výkony, které jste všichni podávali na drezurních obdélnících. Nebylo vůbec výjimkou, že na dekorování celkového pořadí soutěží padla jména, která jsou zde zmíněna. Budu moc ráda, když to v tomto roce nebude jinak a budeme se opět vídat v areálech, jako jsou např. Zduchovice, Královice nebo Hradištko. Myslím, že plemeno hafling určitě ostudu neudělalo, ba naopak. Je stále více obdivovatelů i z řad lidí, kteří si mysleli, že toto plemeno slouží pouze jako rekreační kůň a není schopno žádného sportovního výkonu. Přeji všem úspěšnou kariéru v roce 2021 a s těmi nejlepšími se snad uvidíme na ME haflingů ve Stadl Pauře.

Drezura A (počet přihlášených koní 6)

1. Olivie

2. Flysmell

3. Soraja

Drezura B (počet přihlášených koní 5)

1. Bahar

2. Newcomer

3. Whitney

Drezura C (počet přihlášených koní 6)

1. Arcane

2. Zafira

3. April 5

 

Skoky

Novou "tváří" v HPC 2020 kategorie skoky A se stal valach Nicholson. Tento 8letý valach je v majetku paní Ilony Andrysové, chovatelkou je MVDr. Hižňanová Mária (Slovensko). Nicholson je po hřebci Ninjo z matky Gessy po Coombe Wood Niko. Valach Nicholson je zařazen v ČJF kategorii Pony B (136-148 cm), nejvyšší dosažená skoková úroveň toto valacha je 110 cm. Tuto sezonu jej sedlala Nela Andrysová. Společně tato dvojice absolovala 36 startů a díky tomu získala první místo v této kategorii HPC pro rok 2020. 

Klisna Whitney je již známou tváří mezi skákajícími haflingery. Klisna je v majetku Mgr. Petry Svobodové, chovetelem této klisny je Pavel Studnička. Klisna Whitney 4 je po hřebci Avalon z matky Wunja po Wolfgang, narozená v roce 2014. Klisna je zařazena v ČJF kategorii Pony B (136-148 cm), její nejvyšší dosažená skoková úroveň je ve výši 100 cm. V roce 2020 byla její stálou jezdkyní Kristýna Džubanová. Svými sportovními výsledky dosáhly na 2. místo v této kategorii HPC pro rok 2020. 

V haflingerské komunitě všem dobře známá klisna Sunflower (rok narození 2008) majitele Pavla Studničky absolvovala skokovou sezonu 2020 s jezdkyní Karolínou Kocíkovou. Chovatelem této klisny je Peter Thaler (Rakousko). Klisna Sunflower je po legendárním hřebci Amadeus z matky Schattenfell po Novalis. Klisna je zařazena v ČJF kategorii Pony B (136-148 cm) a její nejvyšší dosažená skoková úroveň je 100 cm. Se svou jezdkyní dosáhla v žebříčku HPC 2020 skoky A na 3. příčku. Tato klisna se bude snažit splnit kvalifikaci na ME ve Stadl Pauře 2021 pro parkur starších koní.

Vítězkou HPC 2020 v kategorii skoky B (80-90 cm) se stala klisna Randy Obrok (rok narození 2015). Tato klisna je v majetku rodiny Sixtových, chovatelem klisny je Josef Heubacher (Rakousko). Otcem klisny je již dnes legendární hřebec Stainz, matkou klisna Rubin po Amadeus. Pro tuto klisnu byla sportovní sezóna 2020 její premiérou. První místo v této kategorii je společnou prací tří jezdkyň - Terezy Sixtové, Blanky Vajrychové a Šárky Futschikové. Klisna Randy Obrok dosáhla na druhé místo při MČR haflingů 2020 ve Vrchovanech v kategorii parkur mladých koní (4-  5letí). Na konci sezony absolvovala parkur stupně Z (100 cm) a bude se pokoušet splnit kvalifikaci na ME ve Stadl-Pauře 2021 v disciplíně parkur pro starší koně (6letí a starší).
 
 
Na druhém místě skončila klisna Hera-Helena (narozená 2016). Klisna je v majetku Martiny a Pavla Studničkových, chovatelkou je Elisabeth Schaber (Rakousko). Otcem klisny je hřebec Wulkan, matkou klisna Myssie po hřebci Afghan II. Hera-Helena byla sedlána Kateřinou Okuněvovou a společně vyhrály kategorii mladých koní v parkuru při MČR ve Vrchovanech 2020. Pro klisnu byla sezóna 2020 také premiérou ve sportu. 
 
 
Třetí příčku obsadila klisna Ortrud se svojí stálou jezdkyní Kateřinou Kocíkovou. Klisna narozená v roce 2015 je v majetku manželů Studničkových, chovatelem klisny je Josef Lechner (Rakousko). Ortrud je po otci Sternwächter, kterého jsme mohli vidět i u nás v ČR při akci v Pardubicích v roce 2017, kdy se představil v parkurech a zároveň vyhrál výstavní kategorii hřebců. Matka Ortrud je Omaha po Newstyle. Pro tuto dvojici byl parkur jen doplňkovou disciplínou, více byly vidět na všestrannostních závodech, což je jejich hlavní disciplína.
 
 
Všem dobře známá vítězka Světové výstavy z roku 2015 klisna Amelina ovládla poprvé HPC pro rok 2020. A převzala prvenství po stájové kolegyni Arezze Obrocké (vítězce předchozího ročníku). Klisna je narozená v roce 2013 u chovatelky Elisabeth Leitner (Rakousko), jejím otcem je hřebec Stainz a matka klisna Amedina po Amadeus. Majitelem klisny Ameliny je rodina Sixtových. V sedle Ameliny se v roce 2020 objevily tři jezdkyně - Tereza Sixtová, Blanka Vajrychová a Renata Vajrychová. Amelina dosáhla skokové výkonnosti 110 cm. Klisna Amelina po celou sezonu prokazovala velmi dobré výkony a byla naprosto konkurenceschopná mezi velkými koňmi. Amelina má téměř splněnou kvalifikaci na ME ve Stadl Pauře 2021, kde se bude prezentovat v parkuru starších koní. 
 
 
Druhé místo vybojovala Amediana Obrok, mladší sestra vítězky Ameliny, která je ze stejné matky ovšem po jiném otci. Jejím otcem je tyrolský hřebec Walzertraum. Tato klisna je odchována rodinou Sixtových a zároveň je v jejich majetku, narodila se v roce 2014. Sportovní kariéra Amediany Obrok je spojená s její jezdkyní Blankou Vajrychovou. Tato dvojice dlouhodobě upoutává pozornost po závodních kolbištích svou elegancí a sportovními výkony. Na MČR haflingů ve Vrchovanech 2020 obsadila tato dvojice 3. místo v parkuru starších koní. Amediana Obrok v sezóně 2020 dosáhla na prozatímní výkonnostní maximum ve výšce 110 cm. Amediana Obrok má stejně jako její sestra téměř splněné kvalifikační podmínky pro ME ve Stadl Pauře 2021, kde by se měla ukázat v parkuru starších koní. 
 
Dlouhodobě stabilní jezdecká dvojice klisna Wolke a jezdkyně Petra Dvořáková se umístily na třetím místě HPC pro rok 2020 v této kategorii. Klisna Wolke, narozená v roce 2007 z matky Wolli po Amedeus, po otci Wolfgang, je v majetku akciové společnosti IMOBA. Chovatelem této klisny je Gut Hochreit (Rakousko). Klisna Wolke s Petrou Dvořákovou vyhrály parkury starších koní při MČR haflingerů ve Vrchovanech v roce 2020 a staly se tak mistryněmi České republiky. Tato dvojice dlouhodobě ukazuje stabilně výborné a vyrovnané výkony a mají dosaženou výkonnost 100 cm. Klisna Wolke se se svou jezdkyní bude chtít kvalifikovat na ME ve Stadl Pauře 2021, avšak ne v disciplíně parkur, nýbrž v drezuře. 
 

Skoky A (počet přihlášených koní 4)

1. Nicholson

2. Whitney

3. Sunflower

Skoky B (počet přihlášených koní 5)

1. Randy Obrok

2. Hera-Helena

3. Ortrud

Skoky C (počet přihlášených koní 9)

1. Amelina Obrok

2. Amediana Obrok

3. Wolke

 

Všestrannost

V disciplíně všestrannost se v roce 2020 sešlo rekordní počet koní. Do poslední chvíle spolu bojovali dva koně stejného majitele, stejné stáje, ale každý kůň měl jiného jezdce. Nakonec se štěstí přiklonilo k plemennému hřebci Stryker se svým majitelem jezdcem Pavlem Studničkou.
 
 
Těsně druhá skončila klisna Ortrud s jezdkyní Kateřinou Kocíkovou.
 
 
Třetí příčku obsadil valach Newcomer majitelky Michaly Novákové, v jehož sedle po celou sezonu seděla již ostřílená jezdkyně všestrannosti Iva Kolowratová.

1. Stryker

2. Ortrud

3. Newcomer

4. Arezza

5. Offline

6. Sunflower

7. Hera – Helena

8. Bahar

9. Whitney

Výsledky Haflinger Hobby Cupu 2020

V loňském roce jsme bohužel v Haflinger Hobby Cupu měli poměrně málo startů, a to i vlivem menšího počtu pořádaných soutěží. Alespoň nějaké body nakonec nasbírali pouze čtyři koně.

S přehledem největší zisk (47 bodů) měla Francess Castanea, která startovala s Kristýnou Moravcovou a Adélou Krátkou.

Druhé místo a téměř 20 bodů získala klisna Kora se svou majitelkou a jezdkyní Julií Krátkou.

Na třetím místě se pak necelými čtrnácti body umístila Sunflower manželů Studničkových. 

 

 

Jméno koně

Datum narození

Otec

Majitel

Počet bodů

1.

Francess Castanea

25. 5. 2013

Wildprinz

Veronika Holíková

47

2.

Kora

16. 2. 2009

Samarkand

Julie Krátká

19,6

3.

Sunflower

1. 3. 2008

Amadeus

Martina a Pavel Studničkovi

13,6

4.

Ortrud

25. 2. 2015

Sternwächter

Martina a Pavel Studničkovi

2,6

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com