V sobotu proběhlo soutěženív drezurním obdélníku a na parkuru, v neděli se dvojice předvedly na pevných překážkách v terénní zkoušce. Nejlepším dekorovaným ceny se sborem rozhodčích předával i hejtman Pardubického kraje, Ing. Ivo Toman a senátorka Ing. Václava Domšová, znám východočechům svou láskou ke koním bez rozdílu vah :o)
V soutěži stupně „ZK“ zvítězila Gabriela Slavíková s koněm Ostrico, startující za stáj JO Albert Stolany, 2. místo si zajistil Pavel Studnička na koni Silvia 2 (stáj Jezdecká společnost Vrchovany-Obrok) a pro stáj JK Humpolec celkové 3.místo vybojovala Zuzana Augustová s koněm Joker.
V soutěži stupně „Z“ si pro celkové prvenství dojela Andrea Lesáková na koni Seržant 1, startující za stáj TJ Hřebčín Slatiňany. Stříbro patří Ing. Pavlu Vaňkovi na koni Arakain (stáj JK Ratibořické Hory) a bronz získal Petr Myška na koni Dračice, který startuje za JO Albert Stolany.
V soutěži stupně „ZK- Pony“ – Cena Alfa – Zooprodukt, která je zároveň kvalifikací pro soutěž o „Zlatou podkovu“, se na prvním místě umístila Kamila Smékalová na koni Salina, startující za stáj Miroslav Smékal, 2. místo získala Veronika Pavlíčková na koni Sagar 1 (JK Tůně) a 3. místo do JK Rumburk veze Eva Matějčková s Ketty 4.
Všechny soutěže proběhly bez problémů i za příznivého počasí. Všichni účastníci byli hojně povzbuzováni diváky, kteří se na závodišti také krásně bavili a mohli sledovat tuto disciplínu z bezprostřední blízkosti.
V příštím týdnu se military na závodiště vrátí opět, v ještě vyšší obtížnosti, tak, jak jsme již zvyklí z předchozích let. Všichni diváci jsou tedy i za týden srdečně zváni a je pro ně připravena zajímavá podívaná na krásném Pardubickém závodišti, nejen pro dospělé, ale zejména pro děti, které zde přímo cítí závodní atmosféru.
Za dostihové závodiště Pardubice
Marek Holub
Ostrov Naděje v Běstvinách u Dobrušky se ponoří do sváteční atmosféry. Už tuto sobotu 13. prosince od 1...
Pět, čtyři, tři… a kruciš! Jistě víte, že si parkuroví jezdci odpočítávají cvalové skoky před odskok...