Výkonnostní zkoušky starokladrubských koní v Kladrubech nad Labem

9. 10. 2020 08:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 147 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 30. září a 1. října 2020 probíhaly v Kladrubech nad Labem výkonnostní zkoušky hřebců privátního chovu a klisen v majetku NHK.

K předvedení nastoupilo šest starokladrubských klisen z národního hřebčína a dva hřebci z privátního chovu slovenské společnosti CENTER-DEVÄŤ, s.r.o. z Ipeľský Sokolec. Komise pracovala ve složení Zdeňka Dyková (předseda), Ing. Jan Kaplan, Ing. Kateřina Neumannová, Ing. Zuzana Šancová a Ing. Karel Dvořák.

Všichni koně absolvovali ve dvou dnech hodnocení typu a exteriéru, zkoušku přiježděnosti pod sedlem, ovladatelnost spřežení, tah v samotě a vozatajský maraton. Z šesti posuzovaných klisen si nejlépe vedla klisna Salvia – 13 s celkovým hodnocením 8,18 b. Čtyři klisny splnily podmínky k zápisu do hlavní plemenné knihy a jedna klisna do plemenné knihy. Oba hřebci Sacramoso Seňorita XIII-29 a Solo Balerína XVII-71 zkoušky výkonnosti úspěšně dokončili a splnili požadované bodové hodnocení pro zařazení do plemenitby.

Komise vyzdvihla především výkon a projev klisen ve zkoušce spolehlivosti v tahu v samotě, které předvedl Roman Vyskočil.

Výsledková listina je k nalezení zde.

Připojené obrázky

Připojené články

30.09. 2020 10:00 Výkonnostní zkoušky klisen ve Slatiňanech

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: