Výkladové stanovisko Národní sportovní agentury

19. 03. 2020 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Zdraví a veterinární péče Zdroj: Česká jezdecká federace Počet přečtení: 810 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Níže v článku přinášíme další informace v reakci na vyhlášení nouzového stavu a celkové karantény na území České republiky. Tentokrát se jedná o dokument vydaný Národní sportovní agenturou.

Národní sportovní agentura (NSA) je nová státní instituce, která vznikla dne 1. srpna 2019 na základě novely zákona č. 115/2001 Sb. Agentura od roku 2020 postupně převezme od MŠMT agendu státní politiky ve sportu, včetně přerozdělování peněz z jednotlivých dotačních programů, ale i další činnosti v podpoře sportu v České republice. Předsedou NSA je pan Milan Hnilička, webové stránky http://www.agenturasport.cz.

Z výkladového výkladového stanoviska NSA plyne, že jsou po dobu stanovenou krizovým opatřením zakázané

• veškeré sportovní akce na území ČR a
• veškeré organizované i neorganizované sportovní aktivity na území ČR s výjimkou individuálního pobytu (pohybu) v přírodě nebo parcích 

Dle čl. I písm. a) usnesení č. 215 zákaz nedopadá na cesty do zaměstnání, resp. k výkonu výdělečné činnosti profesionálních sportovců, pro které sportovní činnost představuje zcela či zčásti výdělečnou činnost.

Vlastní sportovní příprava profesionálních sportovců však může probíhat výhradně v uzavřených sportovních zařízeních, neboť sportovní činnost není uvedena mezi výjimkami ze zákazu volného pohybu osob na veřejně dostupných místech dle čl. I písm. g) usnesení č. 215. NSA v této souvislosti důrazně doporučuje profesionálním sportovcům maximálně přizpůsobit výkon své činnosti krizovým podmínkám a řídit se doporučeními dle čl. III usnesení č. 215.

Kdo je považován ze zákona za profesionálního sportovce a další informace jsou dostupné v kompletním textu výkladu NSA, který naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: