Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

17. 10. 2012 16:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 3042 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 13. října 2012 se stala jezdecká hala na Ranči Bolka Polívky v Olšanech u Brna již tradičně dějištěm mistrovství České republiky v paravoltiži. Zúčastnilo se ho 48 cvičenců, přičemž podmínky kvalifikace jich splnilo pouze 27 v soutěžích jednotlivců a 12 v soutěžích dvojic.

Ostatní tudíž mohli startovat výhradně v přátelských soutěžích. „Celkem se uskutečnilo 96 startů jednotlivců a 14 startů dvojic. Závodilo se na koních Astor s lonžérkou Janou Sklenaříkovou z TJJ Lucky Drásov, Cantarella s lonžérkou Danou Trčkovou ze stejného oddílu, Kos s lonžérkou Kateřinou Francovou z TJ Orion Praha a David s lonžérkou Kateřinou Pitrovou z Epony Brno," upřesnila hlavní organizátorka Vanda Casková.

MČR paravoltižV kategorii s těžkým tělesným handicapem uspěla nejvíce Hana Roubíčková, na jejíž výkon ohodnocený známkou 6,32 nestačili ani další dva umístění Veronika Písaříková a Michal Obst. Cvičenci s těžkým mentálním handicapem byli rozděleni mezi muže a ženy. V mužské kategorii nenašel přemožitele Josef Kočí, druhý skončil Tomáš Konečný a třetí Jakub Kolínský. Na prvenství mezi ženami dosáhla Petra Vrátná před Ivetou Gorfolovou a Annou Ščukovou.

Mistrem v soutěži sportovců s lehkým mentálním handicapem se stal Erik Džudžo, druhý se umístil Tomáš Florián, třetí pak Štěpán Špadrna. Ženám s lehkým handicapem vévodila Pavla Gorfolová, o něco hůře se dařilo Barboře Gorfolové a Michaele Haderkové. Mistrovské kovy se rozdávaly i v kategoriích dvojic. Nejcennější z nich si odvezly sestry Černíkovy (lehký handicap) a P. Vrátná s J. Kočím (těžký handicap).

Při závěrečném ceremoniálu byla vyhodnocena také celoroční soutěž o nejlepšího cvičence roku a soutěž oddílů o paravoltižní „Pohár České hiporehabilitační společnosti 2012". V této soutěži se sčítaly body za umístění v jednotlivých závodech roku 2012. Cenu pro nejlepšího cvičence roku 2012 si odnesla Tereza Tintěrová a nejlepším oddílem byl vyhlášen APA VČAS Olomouc trenérky Arnošty Ježkové. „V rámci exhibice předvedla své voltižní umění skupina z JK Hřebčín Albertovec s koněm Aquaris vedeným Ladislavem Menšíkem, která představila vystoupení nazvané Čtvero ročních období. Jednalo se skutečně o krásné završení celé akce," konstatovala Vanda Casková.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: