Vychází kniha „Selská historie pokračuje“

21. 05. 2018 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Koně v umění Zdroj: Hlavní kancelář ASZ ČR Počet přečtení: 1578 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Počátkem května vyšla u příležitosti 20. výročí založení Asociace soukromého zemědělství ČR kniha „Selská historie pokračuje“, kde se na 372 stranách lze dočíst o 26 z jejích regionálních organizací či členských spolků a celkem 213 členech.

Příběhy většiny selských rodin zahrnují jak ohlédnutí za historií a obdobím kolektivizace, tak dobu těsně po revoluci až do současnosti. Reportáže vznikaly po dobu šesti let, počínaje dubnem roku 2012, jsou řazeny chronologicky, s aktuálností odpovídající datu jejich pořízení.

Svou selskou historii i současnost vyprávěla autorce Šárce Gorgoňové ta nejstarší generace, která zažila hrůzy minulého režimu, a už pomalu přestávala věřit, že něco bude jinak. Také generace jejich synů a dcer, která byla nucena zvolit si jinou životní cestu, a pak dostala velkou šanci v podobě svobodné éry a rozletu se všemi pozitivy a negativy, s mnohdy prázdnýma rukama, ale s ohromnou odvahou, odhodláním a vírou, že to je ta správná cesta. A potom generace jejich dětí, která nesvobodu zažila již jen prvních pár let svého života nebo vůbec, a pro kterou bylo vyrůstat na „vlastním“ stejně tak přirozené, jako teď v rodinném hospodaření samostatně pokračovat. 

Jak se žije všem těmto generacím českých sedláků v různých koutech republiky? Co je trápí, těší, jak si dokáží poradit v mnohdy nelehkých podmínkách, v nichž hospodaří? To vše obsahují jednotlivé reportáže.

Kniha je věnována všem, díky jejichž odhodlání, úsilí a nezlomné víře jsou sedláci opět plnohodnotnou a nenahraditelnou součástí českého venkova. Byla vydána začátkem května u příležitosti oslav 20. výročí založení ASZ ČR. Její prodej je již zahájen.

Kontakt: Šárka Gorgoňová, vedoucí mediálního oddělení ASZ ČR, tel.: 604 849 294, e-mail: sarka.gorgonova@asz.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: