Vyberte jméno pro starokladrubskou klisničku!

11. 07. 2021 18:00, Aktualizováno 12. 07. 2021 10:29

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 143 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Na facebookových stránkách národního hřebčína Národní Hřebčín Kladruby probíhá od 9. do 13. července 2021 hlasování o jméno pro narozenou klisničku, která se stane symbolickou tváří platinové mince UNESCO - Kladruby nad Labem.

Hříbě přišlo na svět 6. května 2021 a je druhým potomkem starokladrubské bělky 396 Engria. Jejím otcem je plemenný hřebec Favory Risa XXXII, klisnička je jeho sedmým potomkem.

Vyberte její jméno ze tří možností prostřednictvím "lajků". Hlasovat můžete emotikonem, který je zobrazen u vámi favorizovaného jména na prvním obrázku. Hlasování bude ukončeno v úterý 13. července 2021.

Křest klisničky proběhne 14. července a zúčastní se ho zástupce České mincovny, která vydala platinovou minci. Ta vzdává hold českým památkám zapsaným na seznamu UNESCO a je věnována Krajině pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem. Platinová uncová mince UNESCO - Kladruby nad Labem - Národní hřebčín proof | Česká mincovna (ceskamincovna.cz)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com