Vrchol sezóny na karlovarském závodišti: Oaks a Lázeňská míle

11. 08. 2020 10:00

Obrázky: 6

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 120 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Právě uplynulou nedělí vyvrcholila letošní sezóna na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek. Hlavní slovo v sedmidílné nabídce patřilo klasické zkoušce pro nejlepší tříleté klisny.

Hned tři klisny vyslal do 75. ročníku Oaks Holdingu Rabbit CZ trenér Nieslanik. Nejlepší výkon podala Achird (ž. J. Rája), která obsadila páté místo. Důvěru sázejících měla loňská vítězka Ceny Masise Barthesa (ž. T. Lukášek), ale do dění na dráze se zapojila jen do cílové rovinky. Tam odpadla na sedmé místo. Po startu se tempa chopila Fraga (ž. P. Foret), ale ani ona do boje o dotované příčky nakonec nezasáhla. V cílové rovince se o vítězství přetahovala německá Vivienne Wells vedená žokejským šampionem Alexanderem Pietschem s favoritkou Zariyannkou. Hnědku stáje Lokotrans dovedl její stálý žokej Radek Koplík na prvním místě po boji o necelou délku. Vysoké ambice třetím místem potvrdila zástupkyně českého chovu Faliraki (ž. J. Chaloupka).

Na startu druhého nejdůležitějšího bodu programu, 32. ročníku Lázeňské míle Mikropu Čebín, nechyběl premiant Českého i Slovenského St. Legeru z minulého roku Arcturus (ž. J. Chaloupka). Své příznivce nezklamal a docválal si s rozdílem délky za valachem Mormillem pro druhé místo. V sedle vítěze dosáhl na jeden z celkových tří nedělních plných zásahů žokej Tomáš Lukášek. Stylem start-cíl triumfoval podobně jako se sedmiletým Mormillem i v rámcovém dvoukilometrovém dostihu s ryzkou Tau Tou reprezentující slovenské barvy. Rostoucí výkonnost i výtečnou formu koní manželů Nieslanikových potvrdil třetím místem Manoamano (ž. J. Rája). Torque Power (ž. R. Koplík) neobhájil loňský triumf v dostihu a skončil až šestý. Před pátého Sagara (ž. M. Zatloukal) se vklínil silným závěrem Cape Freedom (ž. A. Florian).

V dostihu dvouletých využila za podpory žokeje Jana Ráji zkušenosti ze dvou dobře absolvovaných startů hnědka Sparkle Shout a všech deset soupeřů, převážně debutujících, porazila.

Výsledky:

  • Cena DUX JOSEF CHEJN s.r.o. (IV.kat., 1.400m): Rabbit Make (ž.T.Lukášek) – Lucas Warrior (ž.J.Chaloupka) – Metlakatla (T.Mášová)
  • Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (III.kat., 1.400m, dvouletí): Sparkle Shout (ž.J.Rája) – Dragon Arrow (B.Ferhanov) – Mike Majk (ž.J.Palík)
  • Cena PRIMO JOSEF CHEJN s.r.o. (IV.kat., 2.000m): Tau Tou (ž.T.Lukášek) – Shedir (ž.J.Rája) – Palomina (ž.M.Zatloukal)
  • Cena RENOMIA AGRO (III.kat., 2.000m): Avignon (ž.V.Korečková) – Viviann (ž.J.Palík) – Bell Elysees (M.Musialová)
  • 32. Lázeňská míle MIKROP ČEBÍN a.s. (II.kat., 1.600m): Mormill (ž.T.Lukášek) – Arcturus (ž.J.Chaloupka) – Manoamano (ž.J.Rája)
  • 75. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed, 2.400m, 3leté klisny): Zariyannka (ž.R.Koplík) – Vivienne Wells (ž.A.Pietsch) – Faliraki (ž.J.Chaloupka)
  • Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV (V.kat., 1.600m): Wolverine (ž.J.Andrésová) – Rival (ž.J.Palík) – Hudson Hornet (ž.J.Chaloupka)

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: