Vištalová mistryní České republiky v paradrezuře

6. 10. 2013 19:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 2583 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Anastasja Vištalová vybojovala v sedle svého koně Jamba titul mistryně České republiky v paradrezuře pro rok 2013. Republikový šampionát probíhal ve dnech 5. a 6. října v Hradištku u Sadské a Vištalová soutěž ovládla s náskokem 2,6 procenta.

Vydařené mistrovství se tak pro ni stalo náplastí za letošní mistrovství Evropy, kterého se měla koncem srpna zúčastnit, ale zabránilo jí v tom zranění kolene způsobené po pádu z koně při tréninku. „Moc mě to mrzelo, že jsem do dánského Herningu nakonec nemohla odjet. Jsem tak moc ráda, že jsem se alespoň stihla v rámci možností zotavit před národním mistrovstvím, na kterém se nám dařilo skvěle," uvedla Anastasja Vištalová, jež celý závod absolvovala s ortézou na noze.

Anastasja VištalováDruhé místo obsadil Lukáš Hnát, přestože jej na procenta v jeho otevřené soutěžní skupině 1A předjela německá reprezentantka Silvie Logemann s Rothanou. Ta získala v závěrečné nedělní volné sestavě na hudbu přesně o jedno procento více, než náš nadějný jezdec spadající věkově ještě mezi juniory. S koněm Mon Aer obdržel 62,58 %. Třetí se tentokrát umístil již několikanásobný mistr republiky Jan Rous startující ve skupině č. III s Lilií. „Zklamaný určitě nejsem, nemůžu každý rok vyhrávat," konstatoval s úsměvem. Vítězkou skupiny IV se stala Dana Kiliánová s Framem 4. V boji o mistrovské medaile však skončila až šestá za pátou Zuzanou Fialovou s Laverem a čtvrtým Jiřím Giogasem s Figarem. Ten se o lepší příčku připravil z velké části sám ve volné sestavě, jelikož namísto jednoduché změny cvalu předvedl opakovaně letmý přeskok.

Na mistrovském klání paradrezuristů v Hradištku u Sadské se představilo také několik nových jezdeckých tváří. Nejlepší začínající jezdkyní byla vyhlášena Jarmila Plháková. Ta startovala s koněm Klaus v tzv. Ceně Zuzky určené právě začínajícím či neklasifikovatelným jezdcům. V ní dokončila jako druhá v pořadí za zkušenou Helenou Kratochvílovou s Orchidejí. Cenu za největší výkonnostní pokrok obdržela od pořadatelů při závěrečném dekorování Kateřina Lesová s Violou 9. Vůbec nejlepší účastnicí závodů se stala německá jezdkyně Martina Benziger s Fair Lady. Přestože závodí teprve velmi krátce, předvedla inspirativní výkony ohodnocené v sobotních prvních dvou kolech více jak 68 % a v nedělní volné sestavě si dokonce vysloužila 71,58 %.

Záznam toho nejpodstatnějšího odvysílá České televize na programu ČT Sport ve středu 9. října od 19.05 hodin a posléze ještě ve třech reprízách. Pořad bude k vidění po premiéře také na internetovém vysílání České televize.

Připojené obrázky

Připojené články

03.10. 2013 17:00 Hradištko bude opět hostit mistrovství ČR v paradrezuře

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: