Večerní IV. kvalifikace na Velkou pardubickou pro Talenta

11. 09. 2019 05:00

Obrázky: 22

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 832 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 7. září se uzavřel kolotoč kvalifikací na letošní již 129. Velkou pardubickou. Na programu bylo celkem devět dostihů a samotná kvalifikace byla naplánovaná až jako předposlední, kdy se startovalo téměř za šera.

Prvním dostihem odpoledne, jehož start byl ve 14 hodin, byla Cena společnosti Stafi finalizace staveb s.r.o. (proutky, III. kat, 3 200 m, pro 3leté koně). Ihned po startu vyrazil do čela Larinto a vypracoval si menší náskok, který ale postupně jeho soupeři likvidovali. Před náběhem na poslední proutěnku se na čelo dostala dvojice Zafiro a Azteka, která ale poslední skok absolvovala s chybou a značně ji to zpomalilo. V cílové rovině ale předvedl svůj finiš Tech Jury (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát), který lehce od ostatních odešel a zvítězil. Druhý dokončil Zafiro před Azteka, Godfrey a Lovely Dream.

Tech Jury

Také druhý dostih, 140. Bad Harzburger Galopprennwoche za podpory Nadace pro rozvoj měst Pardubice (I. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší koně), se odehrál přes proutěné skoky. Po odmávnutí startovního praporku se příliš dopředu nikomu nechtělo, nakonec to na sebe vzala Yara a diktovala poměrně vlažné tempo. To se zrychlilo až při náběhu do druhého okruhu zásluhou Black Barda. A stejně jako v prvním dostihu, v cíli slavil trenér Tůma zásluhou Cheminée (ž. Jan Faltejsek, Dr. Charvát). Druhý dokončil Black Bard před Icar, Čáriray a König Samur.

Cheminée

Do Benefičního dostihu Kapky naděje (Stchcc, IV. kat, 3 3500 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Lad In, který nastolil poměrně ostré tempo. V průběhu dostihu se celé startovní pole roztáhlo, ale na čele se nic neměnilo. V závěrečných fázích dostihu se na čelo přesunul Charismatic (ž. Pavel Složil ml. tr. Junková Jana, EŽ Praha), který byl do té doby ukrytý na druhé pozici a lehce zvítězil před Lad In, Dajuka, Markos a Canton.

Charismatic

V Ceně Společnosti Auto In s.r.o. (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4leté koně) se poměrně dlouho čekalo na oficiálního vítěze, přestože jako první cílem proběhla Cosmic Magic. Po dostihu byl ale dán protest pro nedodržení kurzu. Dostihová komise protest uznala a rovnou trojici koní, Cosmic Magic, Speeder a Garnet, diskvalifikovala. Vítězem se nakonec stal Nevado (ž. Michal Mikšovský, tr. Poles Pavel, TIPPLER Group s.r.o.) před Sochi, Forever Dry, Kominik a Motiv.

Nevado

Nejvíce početným dostihem byla Cena společnosti Seko Aerospace (Stchcc, III. kat, 4 600 m, pro 5leté a starší koně), kdy se na start postavilo čtrnáct koní. Velké problémy přišly na Irské lavici, která se překonávala z opačné strany. Eliáš zůstal stát pod skokem a rovnou trojice koní ve složení New Finch, Mansur a Kornelia pokračovala bez svých jezdců. O tempo se mezitím staral Libertin. Další komplikace přišly pro favorita dostihu East River, který ke konci dostihu odmítl překonat druhý skok na Malých zahrádkách. V cílové rovině to chvíli vypadalo na boj o vítězství, to nakonec uhájil Sottovento (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Chládek&Tintěra - Váňa) před Casper, Saint Joseph, Turoni a Libertin.

Sottovento

Do Ceny Deníku Právo (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Chrystal Cross, naopak lehce na startu zaspal Kubali. Za několik stovek metrů podklouzla Caline de Juilley a poté pokračovala bez svého jezdce. Stejný osud potkal téměř v závěru dostihu také Chrystal Cross. V cílové rovině si pro vítězství doběhl Tiara Man (ž. Sertash Ferhanov, tr. Bodlák Radim, Antique art UH) před Medic, Kubali, Marcus Aurelius a Starbuck.

Tiara Man

Sedmým dostihem byla Cena Irakliona za podpory Crystal Glamour, a.s. (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Krátce po startu přešel do vedení Taras před Hegnus a Player. Na Irské lavici lehce klopýtl Paris Eiffel a vyklopil svého jezdce ze sedla. O další dva skoky přišly problémy pro Direct Lagrange, kdy jeho jezdec téměř visel kolem krku, ale podařilo se mu dostat zpátky do sedla a pokračovat v dostihu. Mezitím se na čele objevila dvojice Hegnus a Player. Na posledním skoku měl pád z nadějného druhého místa Aeneas. V cíli byl nakonec nejrychleji Player (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Maxa - Nýznerov), na kterého se dotahoval druhý Hegnus. Třetí dokončil Direct Lagrange před Taras a Leo Fantastico.

Player

Až v 18:20 hodin startovala Cena města Pardubic - Euro Equus - IV. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Největším favoritem nebyl nikdo jiný než loňský vítěz Velké pardubické, Tzigane du Berlais.

Krátce po startu se na čelo dostal Mazhilis, toho po Irské lavici na vedoucí pozici vystřídal Krocoleon. Po vyběhnutí z lesíka se trochu nechtěn+ na čele ocitl Duclar de Sivola, který byl hodně při chuti a jezdec měl co dělat, aby ho usměrnil. To se mu nakonec podařilo a společně s Talentem diktovali tempo před Krocoleon a Mazhilis. Další útěk předvedl Dulcar de Sivola také ke konci dostihu, ale po vyběhnutí na travnatý ovál byl jeho náskok smazán a začal se propadat. Kdo naopak vyrazil kupředu, byl Talent (ž. Marcel Novák, tr. Kabelková Hana, DS Kabelkovi), na kterého se nikdo nedokázal dotáhnout. Druhý dokončil Theophilos před Mazhilis, Ribelino a Tzigane du Berlais. Dále ještě dokončili Krocoleon a Dulcar de Sivola. Valtz a Amadeon nedokončili.

Talent

Posledním dostihem byla Cena Orling (Stch, IV. kat, 3 900 m, pro 4leté a starší koně). Krátce po startu se na čele objevil L'Imprevu Royal, kterého na chvíli vystřídal Argano. V cílové rovině poměrně lehce přešel do vedení Korfu (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) a zvítězil před Santos, Meisho Kongoh, Natiqua a L'Imprevu Royal.

Korfu

Nyní se již bude vše připravovat na vrchol dostihové sezóny, 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, která se poběží 13. října. Obhájí Tzigane du Berlais loňské vítězství?

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com