Ve III. kvalifikaci všem vypálil rybník Lodgian Whistle

12. 08. 2020 06:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 341 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 8. srpna se běžela již III. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Kromě kvalifikace bylo za tropického počasí připraveno dalších sedm dostihů.

Do úvodního dostihu, Ceny podporované společností AGROVENKOV, o.p.s. (proutky, IV. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší koně), nejlépe odstartovali Westernerka, Silver Seam a Wise Ruler. A právě mezi touto trojicí se v cílové rovině rozhodovalo o vítězi. Tím se nakonec stala favoritka dostihu Westernerka (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště), která ale chybovala na posledním skoku a musela dohánět ztrátu. Nakonec druhého Silver Seama předstihla až u cílového sloupku. Třetí dokončil Wise Ruler před Godfrey a Fil Conducteur.

Westernerka

Strhující závěr se zrodil v Ceně společnosti K-K METAL, a.s. (Stchcc, V.kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně), kdy nebylo dlouho jasno o vítězi. Tím se nakonec stal Woody (ž. Ondřej Velek, tr. Uhl Jiří, DS Albertovec) před Non Stop. Na třetím místě doběhli současně Tex a Vaxerton před Gotscha.

Woody

Do Ceny společnosti Trios, Zámecký vrch a Dobrá nálada (Stchcc, III. kat, 4 000 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Hádes, String a East River, který nakonec udával tempo. Už téměř v závěrečných fázích dostihu, za lesíkem, East River po skoku hodně vybočil a ztratil kontakt s čelem, kam se mezitím propracovali Hádes a Shent. Na travnatém oválu už přešel do vedení Saint Joseph a vypracoval si menší náskok. Jenže po překonání posledního skoku rozbalil svůj finiš String (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák František, K-K Metal) a podařilo se mu předstihnout Saint Josepha. Třetí dokončil Hádes před Shent a Bacchus Collonges.

String

Čtvrtým dostihem byl Pohár BICZ holding 2020 (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4leté koně). Do dostihu vůbec nenastoupil Svenson, který odmítl skočit zkušební skok. Po startu se do čela ihned dostal Zafiro, následovaný Gerroy a Sexy Lord. Před náběhem na travnatý ovál se už do vedení dostal Chelmsford (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, Javor), který si nikým neohrožován doběhl pro vítězství. Druhý dokončil Zafiro před Hamis, Ztracenka a Mohan.

Chelmsford

Dostih určený pouze klisnám byla Cena města Pardubic - Cena Registany (Stchcc, II. kat, 4 150 m, pro 4leté a starší klisny). Po startu se v čele na chvíli ocitla Rozina, kterou poté vystřídala Rideri Cross. V cílové rovině se zrodil krásný souboj hned čtyř klisen a o vítězce nakonec musela rozhodnout cílová fotografie. Tou se nakonec stala Alegoria (ž. Jan Faltejsek, tr. Derych Vladimír, ALEMMAS) před výborně finišující Dallinou. Třetí dokončila Apas Rocka před Rideri Cross. Pátá se ztrátou dokončila Dunáta.

Alegoria

Šestým dostihem byla již Cena firmy Chládek a Tintěra, a.s. - III. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Startovní listina obsahovala pouze sedm jmen. A hned tři koně vyslal do dostihu trenér Váňa. Mazhilise, No Time To Lose a Theophila, kteří byli i podle očekávání horkými favority dostihu.

Po startu se nikomu příliš nechtělo, nakonec to na sebe vzal outsider Catch Life, ale nasadil velice pomalé tempo. Nic se nezměnilo až k Irské lavici, kdy po jejím překonání přešel naštěstí do čela Lodgian Whistle a nasadil o poznání rychlejší tempo hodné kvalifikace. Lodgian Whistle byl do té doby ukryt mezi ostatními účastníky, jelikož v I. kvalifikaci šel Irskou lavici z čela, doslova ji přeletěl a vysypal tehdy svého jezdce Jaroslava Myšku ze sedla. V průběhu dostihu si Lodgian Whisle vytvořil menší náskok před Catch Life a Theophilem. Před poslední oranicí byl zastaven Direct Lagrange. Předposlední skok špatně skočil Theophilos a dostali se před něj Talent a Catch Life. V cílové rovině si ale první místo pohlídal Lodgian Whistle (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Stáj Jeso) a zaslouženě zvítězil. Druhý dokončil překvapivě Catch Life před Talent, Theophilos, Mazhilis a No Time To Lose.

Lodgian Whistle

O tempo v Ceně TIPSPORTU (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) se starala dvojice běloušů Albe Back a Bolero de L'Isle před Taste of Rocka Mizuri. V závěrečných fázích si Albe Back (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák Radek, Meridian) vypracoval náskok a naprosto suverénně zvítězil. Druhý dokončil Mustamir před Mizuri, Buonarroti a Taste of Rock.

Albe Back

Posledním dostihem byla Cena Dostihového klubu (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Dlouho se na čele pohyboval Emagoul, ale nakonec ho v cílové rovině pěkným závěrem předstihl Ronaldo King (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák Radek, K-K Metal). Třetí dokončil Giovanni před Čmelák a Lasspour.

Ronaldo King

Dalším programem na závodišti v Pardubicích bude IV. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou, která se poběží 29. srpna.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: