V sobotu v Chuchli poprvé i s diváky!

4. 06. 2021 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Chuchle Arena Praha Rubrika: Dostihy Zdroj: Chuchle Arena Praha Počet přečtení: 176 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Třetí pokračování dostihové sezóny 2021 v Chuchle Areně Praha bude zároveň letošním prvním, pro nějž se otevřou brány hlavního českého závodiště také veřejnosti. A protože dosavadní epidemická situace, se svými důsledky, výrazně zredukovala počet jarních dostihových dnů, byl o sobotní dostihy mezi realizačními týmy takový zájem, že došlo k rozdělení tří položek programu a místo plánovaných osmi se nakonec uskuteční celkem jedenáct dostihů.

Nejsledovanějšími testy budou dvě zkoušky první kategorie. V 69. Velké červnové ceně (2200 m, 135 tis. Kč) se představí tříletí koně, jejichž cílem má být za tři týdny České Derby. Mezi šestnácti kandidáty je favoritem stříbrný z Velké jarní ceny Vert Liberte (ž. Hrouda, 3,85:1) před Global Manem (ž. Foret, 5:1), který dosud startoval pouze ve Francii, kde koncem března (v Lyonu) dokázal i zvítězit.

Do 16. Memoriálu Jaroslava Maška (1400 m, 135 tis. Kč) míří tucet kvalitních čtyřletých a starších sprinterů a mílařů, roli favorita obdržel suverénní premiant loňského EJC Million Politicum (ž. Verner, 2,2:1), jenž do aktuálního dění vstoupil pátou příčkou v dubnovém Gomba handicapu, ve kterém nesl nejvyšší hmotnost.

Doprovodný program bude věnován nejmenším návštěvníkům, děti se mohou těšit mj. na pohádkovou stezku s hrami a úkoly, soutěže o ceny či dvě představení loutkového divadla.

V platnosti jsou, dle vládního nařízení, základní protiepidemická opatření (především podmínky ke vstupu v souvislosti s testováním, očkováním, či proděláním nemoci covid) – více ZDE. Kapacita návštěvníků je omezena na 1000 osob, k jistotě vstupu je potřeba mít buď celoroční vstupenku ("permanentku"), nebo zakoupit vstupenky v předprodeji. Do sobotního prodeje na pokladnách půjde již pouze počet vstupenek, které budou zbývat do naplnění povolené kapacity.

Do jedenácti dostihů nastoupí rekordní počet 151 koní a 36 jezdců, areál Chuchle Areny Praha se otevírá ve 12 hodin, start prvního dostihu je ve 14 hodin. Více o dostihovém dni ZDE.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com