V. Pecínovská Hubertova jízda

9. 11. 2001 00:00

Autor: Josef Malinovský Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 3703 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nádherný areál hotelu Pecínov přivítal v sobotu 3. listopadu 2001 účastníky již V. Pecínovské Hubertovy jízdy.

Na slavnostní zahájení lovu se na místním kolbišti krátce po jedenácté hodině sešlo 38 jezdců a koní, kteří se rozdělili do čtyř lotů. Po úvodní fanfáře na lesní roh a krátkém proslovu ing. Kubína následovala čtverylka fríských koní ze zdejšího chovu pod vedením pana ing. Ermiše.

Poté se jezdci postupně představovali na kolbišti v jednotlivých lotech při zdolávání parkurových skoků. Ve dvanáct hodin se odebrali na nedaleké louky otestovat připravené přírodní překážky.

Pro diváky již bylo v historickém jádru hotelu Pecínov připraveno zdarma občerstvení, kde samozřejmě nemohl chybět hubertovský guláš, svařené víno, či káva na zahřátí. Třešničkou na dortu byla ochutnávka francouzských vín. Mezi přítomnými bylo možné vidět i několik známých osobností, z nichž jmenujme alespoň Miloše Zapletala či Petra Jančaříka.

Po polední pauze se všichni přesunuli na pecínovské louky, kde začal již „opravdový“ hon na lišku, kterou představoval ing. Ermiš na jednom z frízských hřebců. Jednotlivé loty divákům předvedly své skokové umění na více než desítce rozmanitých skoků a poté se každý samostatně utkal o liščí ocas při závěrečném halali.

Za zmínku zcela určitě stojí třetí dostih, při kterém nejprve jedna z jezdkyň sice strhla liščí ocas, avšak neudržela jej v ruce a upustila. Poté se podařilo anglickému jezdci Mc Lerovi nedobrovolně opustit sedlo a ve chvíli, kdy zpozoroval, že se jiná jezdkyně blíží k ležícímu ocasu, nechal napospas svého koně a pro ocas doběhl po svých.

Slavnostní zakončení Hubertovy jízdy se zdrželo zhruba o dvacet minut právě díky odchytu koně jezdce Mc Lera, který se vydal na samostatnou prohlídku Benešovska. Nakonec vše dobře dopadlo a vítězi mohli být vyhlášeni jezdkyně Houdková, jezdci Švarc, Mc Ler a Zenkl.

Od 18ti hodin se v kongresovém sále hotelu Pecínov konal večerní raut, soud nových jezdců honu a volná zábava s muzikou a tombolou za více než 113 tisíc korun.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: