V lednickém parku štvali lovci a psi po devadesáti letech lišku

Udivené obličeje měla v sobotu po poledni skupinka cyklistů, která se u kaple sv. Huberta v Lednicko-valtickém areálu nečekaně ocitla v oblaku prachu zvířeném kopyty koní.

Když se k historické památce s šestadvaceti elegantně oděnými lovci v sedlech přihnala ještě i nabuzená smečka asi třiceti loveckých psů a do ztichlé krajiny se ozvaly fanfáry lesních rohů, nepochybovali už o tom, že se ocitli přímo uprostřed zámeckého honu.

Kdysi krvelačná zábava, na jejímž konci zůstal ulovený jelen či uštvaná lesní zvěř, se ale po devadesáti letech stala spíše připomínkou oblíbené šlechtické kratochvíle.

iDNES.czCelý článek i fotografie z honu si prohlédněte zde – V lednickém parku štvali lovci a psi po devadesáti letech lišku.

GALERIE
PODOBNÉ ČLÁNKY

Obezita u koní: Co brání majitelům v efektivní regulaci hmotnosti jejich koní?

Nedávný průzkum mezi britskými majiteli koní přinesl docela zajímavé poznatky o praktických obtížích spoj...

Obecní kovář měl mimořádně dlouhou pracovní dobu, koval koně, ale také trhal lidem bolavé zuby

Jedním z nejstarších řemesel na vesnici bylo řemeslo kovářské. V Evropě se kováři zabývající se ř...

Zůstaňte v kontaktu
info@equichannel.cz
Sledujte nás na
Důležité odkazy
Copyright 1997 - 2025 by EQUICHANNEL.cz
Webové stránky od 200solutions

Zapomenuté heslo

Přihlásit se