V lednickém parku štvali lovci a psi po devadesáti letech lišku

3. 10. 2011 10:00

Obrázky: 1

Autor: Hana Raiskubová Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Zdroj: iDNES.cz Počet přečtení: 4870 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Lovecké fanfáry zahájily v sobotu v Lednici parforsní hon na lišku. Mrtvé zvíře tažené koněm štvala krajinou smečka loveckých psů. Oblíbené kratochvíli šlechty, obnovené po devadesáti letech, přihlížely stovky nadšených diváků.

Udivené obličeje měla v sobotu po poledni skupinka cyklistů, která se u kaple sv. Huberta v Lednicko-valtickém areálu nečekaně ocitla v oblaku prachu zvířeném kopyty koní.

Když se k historické památce s šestadvaceti elegantně oděnými lovci v sedlech přihnala ještě i nabuzená smečka asi třiceti loveckých psů a do ztichlé krajiny se ozvaly fanfáry lesních rohů, nepochybovali už o tom, že se ocitli přímo uprostřed zámeckého honu.

Kdysi krvelačná zábava, na jejímž konci zůstal ulovený jelen či uštvaná lesní zvěř, se ale po devadesáti letech stala spíše připomínkou oblíbené šlechtické kratochvíle.

iDNES.czCelý článek i fotografie z honu si prohlédněte zde - V lednickém parku štvali lovci a psi po devadesáti letech lišku.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: