Už nikdy po schodech pěšky! V tomto domě se z patra do přízemí pohybuje jinak

20. 04. 2020 14:00

Obrázky: 1

Autor: Jana Nesvadbová Rubrika: Ze zahraničí Zdroj: Novinky.cz Počet přečtení: 768 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Rodinný dům u vesničky Great Elm v hrabství Somerset v jihozápadní Anglii plynule přechází ve stáje. Netřeba zdůrazňovat, že tento rys vnímají milovníci koní jako jeho velkou přednost. Děti v něm pak naleznou i jiné důvody k nadšení. Je to tyč jako pro hasiče nebo klouzačka na schodišti. Obojí jako alternativa pro sestoupání z loftu do přízemí.

Dům s celkovou plochou podlah 680 m² je momentálně k mání na trhu za 3,925 milionu liber, tj. v přepočtu za zhruba 99,1 milionu korun. Známý je jako Hapsfordské stáje, tedy Hapsford Stables.

Ostatně právě stáje jsou nedílnou součástí tohoto rodinného domu. Jsou s ním totiž propojené a jejich podlouhlý obdélníkový půdorys je plynulým pokračováním půdorysu domu, jenž má obdobný tvar a proporce. Přesto stáje nemají zcela stejný tvar jako stavba.

Článek přináší Novinky.cz: Už nikdy po schodech pěšky! V tomto domě se z patra do přízemí pohybuje jinak

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com