Trojnásobná vítězka Velké pardubické poctí brněnskou výstavu koní

12. 04. 2019 06:00

Obrázky: 10

Autor: Tisková informace Foto: archiv pořadatele Rubrika: Počet přečtení: 960 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Národní výstava hospodářských zvířat v Brně se letos těší mimořádnému zájmu chovatelů koní. Více než 150 zástupců téměř 20 plemen koní se 12.–15. května setká na společném předvadišti na brněnském výstavišti v hale F. Mezi nimi budou takové hvězdy, jako například klisna Orphée des Blins, která jako jediná klisna dokázala vyhrát slavný dostih třikrát za sebou v řadě.

Orphée des Blins je francouzského původu, tato hnědka se narodila v roce 2002 a o deset let později vyhrála svoji první Velkou pardubickou steeplechase cross country. Toto vítězství zopakovala v roce 2013 i 2014 a stala se tak jedinou trojnásobnou vítězkou slavného dostihu v řadě za sebou. Klisna majitele Jiřího Trávníčka reprezentovala stáj DS Pegas a za svoji kariéru absolvovala 27 startů, z nichž 12 proměnila ve vítězství a v roce 2014 ukončila svou kariéru s celkovým ziskem 6 838 570 korun! Zajímavostí je, že podle osvědčení o původu není Orphée des Blins anglický plnokrevník, ale tzv. nízkopodílový angloarab (1,73 % plnokrevné arabské krve) a patří k angloarabské plemenné knize, přesněji do samostatného registru Sekce II.

Dostihová klisna bude čestným hostem výstavy, jejímž nedělním tématem jsou mj. Legendy na výstavišti. Za westernové koně se představí další legendární vítězové, kteří startovali v rychlostních soutěžích dokonce přímo na půdě výstaviště před dvaceti lety.

Mezi TOP koně na výstavišti bude patřit také bělouš Ahoto z Portugalska, který je mj. držitel Zlaté medaile a ocenění hřebec roku z Golega. Hřebec úspěšně soutěžil na mezinárodní úrovni Grand Prix v drezuře s Pedro Torresem, ježděn je také v soutěžích working equitation.

Zvláštními hosty výstavy budou i herečka Vanda Hybnerová s dcerou Pepinou Rašilovovou, které přijedou vystupovat i se svými koňmi. Obě byly u jedné z prvních výstav hospodářských zvířat v Brně. Mezi účinkujícími bude i nejvýše postavená česká drezurní jezdkyně ve světovém žebříčku FEI, Pavla Rubíčková.

Z dalších perel programu jmenujme účast starokladrubských koní Národního hřebčína Kladruby n. L., vystoupení skupiny Štvanci, ukázky jízdní policie, koňského póla, drezury, spřežení, mini horse parkuru, wester ridingu, hiporehabilitace ale také dovednostních soutěží extreme trail a working equitation.

Připraven je i pestrý program pro děti, včetně pohádkových vystoupení, kurzů malování či jízdy na traktůrcích a samozřejmě nechybí nabídka jezdeckých potřeb a suvenýrů.

 

Neděli 12. května pak oživí řemeslnými výrobky také Flermarket. Oblíbená akce tvůrců z Fleru, kteří se zde sejdou poprvé a nabídnou ručně točenou keramiku, originální dámskou i pánskou módu – také ze lnu, drobné dárky s motivy koní, psů, koček, oveček i dalších hospodářských zvířat, nebude samozřejmě chybět sortiment pro malé zemědělce. Pokud by vás snad nezaujaly malované tenisky, koňské hedvábné šátky či trička, určitě potěší kožené opasky všech barev nebo obojky pro psy. Přijede také přírodní kosmetika, nejrůznější dekorace, tašky a kabelky a sběratelům figurek koní přiveze Flermarket miniaturní doplňky.

Trhákem Flermarketu bude zcela jistě i něco pro pány: 3D tiskárna, která vám na místě umožní tisk z vaší vlastní kresby. A samozřejmě spolu s ní přiveze 3lobit i parádní tištěné šperky či hodinky.

V dalších dílnách nabídnou Fler tvůrci oblíbené vysypávání šablon zvířat či mandal barevným pískem, výrobu koníků z dřevěných polotovarů, mýdlových dekorací nebo třeba i pro nejmenší malbu na šité hračky.

To vše přímo s výhledem na kolbiště, kde pofrčí celodenní koňský program.

Flermarket organizuje HelenaG, která vám nabídne dárkový sortiment s motivy chladnokrevníků a poslední kousky kalendáře pro rok 2019.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výstava koní je součástí Národní výstavy hospodářských zvířat, ve které se představí ve svých šampionátech masný a dojný skot, kozy, ovce i prasata. Současně probíhá Mezinárodní veletrh technologií pro živočišnou výrobu Animaltech a Národní výstava myslivosti.

Trojice výstav se těší návštěvnosti kolem 40 000 lidí a nabízí jedinečnou přehlídku současného zemědělství, chovatelství i myslivosti.

Výstaviště je otevřeno 12.–15. května 2019, nejlevnější vstupné zakoupíte on-line na www.bvv.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: