Tradiční podzimní hobby parkury v areálu Dvůr Nové Zámky

9. 9. 2013 Petra Holoušová Autor fotek: archiv autorky

V sobotu 7. září 2013 proběhly v romantické přírodě v CHKO Litovelského Pomoraví v areálu Dvůr Nové Zámky tradiční veřejnosti otevřené hobby parkury.

I přes začínající podzim bylo počasí v tento den jak na objednávku, jasná modrá obloha a příjemné teploučko. Na rozdíl od jiných hobby parkurů pořádaných v daném roce tentokrát proběhly závody spíše v rodinné atmosféře. Místo obvyklých 150 startujících odstartovalo v tento den 77 dvojic. Začínalo se v deset hodin ráno a konec byl plánován na tři hodiny odpoledne. Ve dvě hodiny nemohla chybět také veřejnosti přístupná projížďka na ponících. Soutěže byly tradiční, jelo se pět úrovní, od křížků až po 110 cm.

Nejlépe se v tento den dařilo domácí jezdkyni Lence Dostálové, která z pěti soutěží obsadila třikrát první místo.

Nejbližší plánovaná akce je datována na 5. října, kdy se v areálu Dvůr Nové Zámky budou konat tradiční podzimní hobby parkury otevřené veřejnosti a přístupné i pro jezdce a koně bez licencí.

Lenka Dostálová

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí…

Už jste někdy slyšeli o horseboardingu? Jde o jezdeckou show a zároveň sport. Můžete se s ním blíže seznámit v rozhovoru s průkopníkem této…