Teorie ježdění

 • Christoph Hess – základy pro každého

  26. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Hess_1.jpg Připojte se s námi k tréninku s Christophem Hessem. Možná vás překvapí, že se bude soustředit na základy a ukáže nám, jak je správně upevnit.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 615x

 • Když já se natáhnu, daleko dosáhnu! Důvěra v koně a sebedůvěra jsou pro ovládání koně, ať ze země nebo ze sedla, klíčové! Jsem si jistá, že jste se setkali s „malou holčičkou po pár týdnech ježdění“, která bezstarostně cválala po poli bez sedla i beze strachu. Možná jste tu samou holčičku potkali za pár měsíců ustrašenou v rohu jízdárny, obavy ji tam poslaly a zablokovaly ježdění....

  Autor: Markéta Vopičková Cipprová Teorie ježdění Přečteno: 694x

 • Víte přesně, kam chcete jet?

  28. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 36 dny

  Richard Hinrichs učí ponyhřebce Amadea piafu Když nemáte přesný směr, nemáte nic, říká trenér Richard Hinrichs a nabízí tipy, jak přesně vědět, kam chcete jet - ať už při běžné jízdárenské práci nebo při lekcích vysoké školy.

  Autor: Alena Brandt Teorie ježdění Přečteno: 715x

 • Výcvik, který obsahuje vysokou míru negativních emocí, je tedy zákonitě ne příliš funkční Nejen výkonnostní sportovci, ale i hobby jezdci se dnes a denně snaží najít ten nejlepší recepis, který by jim umožnil zvýšit efektivitu výcviku a schopnosti svých koní. Řešíme intenzitu tréninkové zátěže, korektnost provedených prvků, management, výživu i kvalitu našich vztahů... Ukazuje se ale, že pro lepší výsledky můžeme udělat i věc vcelku jednoduchou...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1377x

 • Podrobnější pohled na správné přilnutí

  12. 04. 2021 05:00 − Zveřejněn před 113 dny

  Podívejte se na krk a pohyb tohoto koně Susanne Miesner pokračuje v povídání o přilnutí a od obecného se dostáváme ke konkrétním věcem. Nelze mluvit o přilnutí, pokud zároveň nemluvíme o správném rytmu, rámci a délce krku, takže bude řeč i o tom. A nejlepší na tomto článku je, že vše, o čem se píše, je ilustrováno fotografiemi, podle kterých si můžete porovnat, jak jste na tom s přilnutím...

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 937x

 • O přilnutí se Susanne Miesner

  29. 03. 2021 05:00 − Zveřejněn před 127 dny

  Susanne Miesner Zajímavý rozhovor Chrise Hectora na téma různých udělátek v hubě koně a také nánosníků je prvním dílem k povídání o přilnutí s německou drezurní jezdkyní a trenérkou Susanne Miesner. Pěkně vysvětluje, že přilnutí vůbec není jen o ruce a udidle a také, proč je přilnutí základ, bez kterého nemáme na čem stavět dál.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 1080x

 • Jak motivovat koně

  15. 02. 2021 05:00 − Zveřejněn před 169 dny

  Nedostatek motivace se často překrývá s lenivostí nebo snahou šetřit energií Je možné namotivovat koně, aby vám sám nabídl to, co od něj požadujete? Když to dokážete, je to úžasný pocit. Bohužel když se nedaří očekávaný výkon, spousta lidí se uchýlí k síle, protože nevědí, co jiného mají dělat. Nebylo by hezké najít pozitivní způsoby, jak inspirovat svého koně, aby ochotně dělal to, co chcete?

  Autor: Karen Rohlf Teorie ježdění Přečteno: 1509x

 • Pět tipů, jak se neztratit

  9. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 175 dny

  Pamatujte, že v jednoduchosti je pravá krása! :) Být začátečník - a je asi jedno v čem - nikdy není med. Být začínající jezdec je ale sousto často ještě trpčí. Internet nám cpe pod nos takový objem videí, fotek a textů, že je téměř nemožné se v tomto hlubokém a bezedném moři informací nadobro neztratit... Dnes tedy pár tipů, za kterými majáky se opravdu vyplatí plout! :)

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1101x

 • Nutné čtení II... síla pozic

  25. 01. 2021 05:00 − Zveřejněn před 190 dny

  Grace Herbermann na vyjížďce Pokračujeme v „nutném čtení pro drezuristy“ - v tématu přerodu mladého nezkušeného koně v koně drezurního pomocí různých gymnastických pozic, díky nimž dosáhneme postupného uvolnění a shromáždění. V první části článku jsme si představili první dvě pozice používané při výcviku mladého koně. Dnes si rozebereme další čtyři. Jejich hlubší smysl a...

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 1055x

 • Jak naučit: Dotkni se, přines, podej! (II)

  18. 12. 2020 06:00 − Zveřejněn před 228 dny

  Nejprve musíme koně perfektně naučit cvik „Dotkni se!“, za pár týdnů můžeme přidat „Přines!“ a za dalších pár týdnu pak „ Podej!“ V minulém článku jsme si nastínili jeden z pracovních postupů, který můžeme využít při výcviku triku „Dotkni se, přines, podej!“. Víme tedy, kdy používáme povel, kdy používáme sekundární posilovač – marker a kdy a jak máme aplikovat primární posilovač – mňaminu. Dnes tedy můžeme skočit rovnýma nohama do hlubin praxe!

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Přečteno: 686x

1 2 3 17

Nejčtenější články