Tak jaké dárky rozdal Dulkaj Mikuláš?

25. 12. 2017 21:00, Aktualizováno 27. 12. 2017 15:15

Obrázky: 9

Autor: Helena Görnerová Sponzor: Jezdecké potřeby Dulkaj Foto: autoři příběhů a JP Dulkaj Rubrika: Soutěže Počet přečtení: 2214 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nejdřív vám chceme ještě jednou moc poděkovat za to, že jste si našli čas a poslali letos Ježíškovi opravdu krásné dopisy. Nejraději bychom vám je ukázali všechny, ale to bychom do léta nedělali nic jiného. Leda snad, že bychom vybrali tu zhruba stovku nejdelších a nejkrásnějších. A tak vám dnes přinášíme příběhy, které jsme obdarovali. Uvařte si kafe, je to dlouhé čtení... :-)

Jak jistě víte z předchozího článku, odměnili jsme nakonec sedm statečných místo pěti. A zde jsou tedy všechny dopisy a příběhy pohromadě.

Kašpaříková Martina

Milý Ježíšku.

I já jsem se rozhodla napsat Ti mé vánoční přání, ale nejdříve Ti napíši příběh koně, pro kterého si ty dárečky přeji. Vlastně oni jsou ti koně dva, ale jeden z nich si to moc zaslouží...

Jednoho březnového dne roku 1996 se narodilo v Bystřici nad Pernštejnem hříbátko, ryzáček. No, na exteriéru mu trošku ubrali, ale co mu ubrali na vzhledu, to mu přidali do jeho obrovského srdce. Když vyrostl ve vysokánského, v plecích trošku užšího koně, dostal se řízením osudu k lidem, kteří se věnovali výchově a výcviku jezdců a koní. A protože on měl obří srdce a byl velmi hodným a laskavým koněm, který jezdcům vždy pomáhal zůstat na jeho hřbetě, stal se učitelem a parťákem mnoha začínajícím i zkušenějším jezdcům. Stal se průvodcem jezdců při jejich prvních krůčcích a ani nelze spočítat, kolika z nich pomohl ke získání ZZVJ. Jak nedávno jeden známý řekl: "Kdo má na jižní Moravě licenci, dělal ji na Elánovi." Nelze ani říct, kolikrát stál "na startu" zkoušek na získání kvalifikace cvičitel jezdectví a také se stal mnoha jezdcům učitelem na poli závodním, a to v parkurových soutěžích stupně ZM, Z a ZL a samozřejmě i různých hobby závodů. Snad nikdy se nestalo, aby někoho zradil, či dokonce schválně shodil, ale šibal to byl a je, takže občas zkoušel legrácky. (Třeba s méně zkušenými se rychleji rozklusal a měl velkou radost, že se jezdec bojí. Nebo s těmi zkušenými oběhl s velkou radostí parkurová kolbiště, nedbaje toho, že překážka, kterou měl skákat, je na opačné straně...) Jednu dobu na něj chodila jezdit i handicapovaná dívka. Jezdila na lonži na madlech a bylo úžasné pozorovat, jak Elán okamžitě zpomaloval a zastavoval, když začala ztrácet rovnováhu. Zastavil, počkal, až se srovná a pokračoval dál. Nebo paní, která se rozhodla v šedesáti letech, že se naučí jezdit na koni. Jak opatrně s ní našlapoval, aby paní Míla neokusila, jak tvrdá je zem! A takto bych mohla pokračovat, prostě je to kůň, který rozdal velký kus svého srdce a udělal mnoho lidí šťastnými. Rozdával radost a rozdává ji dál, ale už jen soukromě, mně, mým dětem a známým.

A jak jsem se v tomto příběhu ocitla já? Někdy v roce 2001 (2002?) jsem se dostala do stáje, kde působil. V tomto oddíle jsem strávila své jezdecké dospívání a vlastně jsem byla více či méně aktivním členem do posledních chvil tohoto oddílu. S Elánem jsem absolvovala ZZVJ, nespočet závodů a také jsem splnila kvalifikaci cvičitel v jeho sedle. Mým snem byl vlastní dům a u něj stáj pro koně. Sen se začal pomalu měnit v realitu, a tak jsem jednoho dne slíbila, že tohoto úžasného koně nenechám na "stará" kolena na holičkách a důchod prožije jako "můj splněný sen". Jen ten sen "vlastní kůň" přišel o půl roku dříve, než se mi to hodilo (rozuměj dostavělo se bydlení). Ale sliby se mají plnit, a tak platím ustájení pro dva koně a vzhlížím k okamžiku, kdy budeme ve vlastním. Jo, dva koně, málem bych zapomněla... Aby mu nebylo smutno, odcházel ze své bývalé stáje i se svou mladou krásnou parťačkou, kterou má moc rád. Dnes si užívá ve výběhu, několikrát do týdne pracujeme na jeho kondici a touláme se po lukách a lesích a sem tam povozí mé děti nebo sveze známé.

Tak tohle je, milý Ježíšku, Elán. Elán, kůň který má obrovské srdce, které nabídl všem lidem, které na své životní cestě potkal. Dnes je trochu dušný, někdy je hůř, někdy lépe, ale srdce "na dlani" má pořád a doufám, že ještě dlouho bude mít radost ze života a my s ním!

A k Vánocům bych si pro něj přála:

1. Krční díl k nepromokavé dece (aby mohl být ve výběhu i když sněží a prší, nepromokavá deka nestačí, je mu zima na krk, tak musí chodit domů, když je nevlídno, než bude mít krční díl - nebo deku s krkem, ale krční díl stačí)

2. Lonžovací obřišník s madly Kentaur (aby na něm mohla jezdit má malá dcera (3 roky) na lonži).

3. Sillyfeed ostropestřec 10 kg (něco pro jeho zdraví).

4. Ještě bych si přála pro něj, jeho kamarády, ale i všechny mé blízké kopec zdraví a štěstí, ale to Jezdecké potřeby Dulkaj nemají v sortimentu ;-) A na to sedlo (KT Elektra, Young dressage) pro jeho kámošku si našetřím (snad) časem sama.

Ježíšku, děkuji, že jsi dočetl až sem. Tento dopis pro tebe je i takovým mým poděkováním Elánovi, za všechny lidi, kterým vstoupil do života, více či méně ho změnil a hlavně za to jeho velké, laskavé srdce. I Tobě, Ježíšku, přeji mnoho štěstí, lásky a zdraví do dalších let a šťastnou ruku při losu.

S láskou Martina

Martina Kašpaříková

Lenka Procházková

Milý Ježíšku,

přeji krásný předvánoční čas. Chtěla bych Tě požádat za splnění mého ne jen vánočního přání.

Jmenuji se Lenka a vlastním koně pracovním jménem Erin již od jeho 2 let. Koník má úžasný charakter a je velmi vstřícný k lidem. V roce 2012 jsem zkusila na svého koně posadit vozíčkáře Lukyho, který je po dětské mozkové obrně. Erin s Lukym si tak padli do noty a skvěle si rozumí, že se spolu účastnili mnoha paradrezurních závodů v tuzemsku i v zahraničí. Stali se spolu i mistry ČR v paradrezuře.

Je tomu již 5 let, co cvičím Erina pro paradrezuru, trénuji Lukyho, asistuji jim při každém výjezdu a obstarávám jim veškeré služby a komfort, co jen můžu, a to vše ve svém volném čase.

Lukymu a Erinovi jsem se věnovala na plno a ve svém volném čase. Vše jsem přizpůsobovala oběma. Tím jsem se částečně i vzdala mého celoživotního snu, abych mohla soutěžit v drezuře. Erina jsem si nemohla dovolit příliš nakrmit, aby se nelekal a neměl nepředvídatelné reakce, aby z něj Luky nespadl. V současné době Luky nemůže kvůli škole tak často jezdit a vzdal se závodů.

Teď přišla po letech (Erinovi je 11 let) řada na mě a konečně jsem mohla Erina více přikrmit a více se věnovat drezuře a našemu společnému vzdělávání - trénování. Během jednoho roku jsme se společně s Erinem - díky trenérce Pavle Loudové - dostali z hobby drezur až na vítězné stupně v soutěžích „L“. Snažíme se na sobě i nadále pracovat a posouvat se dál…

Proto Tě Ježíšku prosím o pomoc při splnění mého přání a zda bys mi nepomohl s výbavou na závody i tréninky?

Moc bych si přála….

  • Boty vysoké jezdecké HKM spain úzké velikost 41 černá barva

  • Uzda drezurní wembley cob

  • Triko dámské závodní Litex černo-bílé velikost „M“

Vím, tyto věci jsou finančně již náročnější.. Vím o čem mluvím.. přestavujeme starý domeček, mám malého synka a jakékoli výdaje navíc jsou pro mě těžké v rozhodování, zda půjdou do koně, nebo do rodiny – zatím rodina vede a kůň se odsouvá.. Vybavení mám staré, ochozené a některé věci si musím půjčovat. Udělalo by mi nesmírnou radost, kdybych pod stromečkem našla alespoň jednu z těchto věcí! Byla bych strašně šťastná a vděčná!

Moc Ti děkuji a budu doufat, že mi mé přání pomůžeš splnit.

Lenka Procházková

Lenka Procházková, Erin a Luky

Michaela Pichrtová

Milý Ježíšku,

celý rok jsme sice hodné nebyly, ale přesto doufáme, že se na nás moc nezlobíš a nadělíš nám nějaký pěkný dáreček.

Jmenuji se Naomi Nat a jsou mi 4 roky. Jsem zlobivý pubertální rarášek, který má své nálady a potřebuje při práci specifický přístup, neboť se se mnou v mládí velice špatně zacházelo. Byla jsem příliš brzy odstavená a vhozená do nového prostředí, lidi jsem viděla možná jednou v roce, neboť na naši pastvu, kde jsme se v našem početném stádě div neukopali, zavítali jen stěží.

Moc bych si přála pro svou maminku, kterou chtěli poslat původní majitelé kvůli poraněné noze na jatka, nějakou hračku, aby se nenudila, když nemůže se mnou běhat, nebo nějaké dobrůtky na podporu šlach, kloubů.... 

Pokud bys nechtěl nadělit nic pro mou maminku, tak mně by moooooooc udělal radost drezurní podbřišník (100 cm) k mému novému sedlu! 

No a pokud jsem podle tebe zlobila i já, tak aspoň nenech zmrznout mou majitelku, které se rozpadly všechny pracovní botky a nějaké jí, prosím, naděl.

Moc ti děkuji, Ježíšku, a i kdyby se na nás štěstíčko neusmálo, tak slibujeme, že se do příštího roku polepšíme! Přejeme ti mnoho štěstí při nadělování dárečků a ať to všechno stihneš! :-)

Naomi Nat & Eskorta & Míša

Michaela Pichrtová

Anna Pleváková

Milý Ježíšku,
pišu si ti ohledně mých skromných vánočních přání. Moc by mě to potěšilo, když bych se stala jednou z těch, které si vybereš na obdarování. Pošlu ti tři odkazy a vždycky k nim vysvětlení, proč bych danou věc chtěla.

1) http://www.potreby-jezdecke.cz/perka-zimni-kentaur
Zimní pérka, to si musí přát snad každý koňák na zimu, který nechce při ježdění přijít o nohy. Já taková bohužel nemám a už teď mi chodidla po ježdění skoro upadávají. A to ještě nejsou velké mrazy, nedovedu si představit, jak bych bez nich dopadla v zimě. Každý známe bolest, když seskočíme z Hatátitly (čti koně) se zmrzlýma nohama. =D
2) http://www.potreby-jezdecke.cz/decka-pod-sedlo-golden-gate-bit-bezova
Tuto podsedlovku bych si moc přála, protože plánuji tento rok jezdit i drezury, abych tu svou šimlatou potvoru (čti koně) jen nehonila přes překážky. Tato dečka je jemná, nepřehnaně zdobená a myslím, že právě proto plně vystihuje eleganci, kterou by drezura měla bezpochyb mít. Prosila bych tě akorát o variantu všestrannou, obavám se totiž, že by pod mé sedlo drezurní neseděla. =(
3) http://www.potreby-jezdecke.cz/sampon-na-bile-kone-vetrolin-white--n-brite
Třetí a zároveň mé poslední přání je šampon na bílé koně. Také úzce souvisí s mým přáním číslo 2. Když se vyjede na parkur s flekem na zadku, tak to moc nikdo neřeší, ale jak by to vypadalo při drezuře? To by byla reprezentace dvojice na bodu mrazu. Jelikož to mé šimlaté, věčně bahňaté zvíře (čti kůň) je neustále jak prase, tak by se mi silný šampon hodil.
(Omlouvám se za sprostý výraz, ale toto opravdu jinak vyjádřit nejde.)
To jsou má tři přání, doufám, že jsem tě nepohoršila ani výběrem, ani cenou.

Na závěr bych chtěla říci něco o naší dvojici. Já se jmenuji Anna Pleváková a bude mi zanedlouho 20 let (takže by to byl i zároveň milý dárek k narozeninám). Mým věrným parťákem je můj devítiletý kůň ČT Amur. Amurka nebo Amína, jak mu ráda říkám, jsme koupili jako našeho třetího koně a myslím, že by mě mohl převést vyššími parkurovými soutěžemi. Doteď jsem chodila jen do obtížnosti Z. Amína mám půlrok, tuto sezonu jsme také chodili Z, abychom se seznámili a příští, když to půjde dobře, je v plánu na závěr sezony zkusit jedno, dvě S. Amča má přejité L, v tréninku chodil pod trenérem parkury do 140 cm. A také bych s ním chtěla zkusit i něco z drezury, jelikož má Amíno pěkné chody. Uvidíme co z toho bude.
Moc zdraví a pěkný den přeje,
Anna Pleváková a Amínek. =)

Anna Pleváková

Silvie "usajka"

Zdravím Vás všechny do redakce Equichannelu.
Tak i letos pokusím své štěstí ve vánoční soutěži, i když trochu jinak a doufám, že to nebude moc proti pravidlům. Moc dobře vím, že si můžeme vybrat až tři věci z té široké a pestré nabídky, ale já mám letos pouze jedno přání. Jelikož jsou u nás zimy poctivě mrazivé a sněhové, mou volbou jsou "Dámské softshellové rajtky HKM" (vel. 38).
Ať už mi bude štěstí přát a nebo ne, přeji Vám do redakce krásný den, poklidné prožití adventního času a krásné Vánoce..... a spokojené šťastlivce, kteří najdou dáreček od Dulkaje pod svým stromečkem. :-)
S přáním Silvie

Silvie "usajka"

A slíbené bonusovky :)

Lucka Nugetka

Milovaný Ježíšku,
v zabláceném kožíšku....

Přines prosím naší babče,
trošku tepla při chcípavce,
něco na hrb, aby hřálo,
do červena barvou hrálo .... http://www.potreby-jezdecke.cz/nepromokava-deka-na-kone-kentaur-cervena

Muž můj věrný, hrdina,
od léta mě proklíná,
jeho helmu, jako v buši,
rozhryzaly hladné myši,
když má hlava děravá,
před sedlovnou ji nechala .... http://www.potreby-jezdecke.cz/jezdecka-prilba-casco-mistrall-2

Do třetice, tiše, skromně,
pamatuj i něčím pro mě,
v teplých gatích moje záda,
budou tě mít vážně ráda. ... http://www.potreby-jezdecke.cz/leginy-damske-thermo-litex

Vím, že Tvoji měkkou duši
neoblafnu žádným slibem,
proto prosím, jak se sluší,
tiše věřím ve Tvé uši,
že mé přání splnit ....... zkuší :)

Lucka

Janča Hujerová

Milý Ježíšku,

už jsem ti několik let neposlala žádný dopis, ale letos mě oslovila reklama na Equichannelu, tak jsem se rozhodla zkusit ti napsat, co bych si přála. Letos jsem se snažila být opravdu hodná, i když to občas moc nejde. V lednu jsem nastoupila do nové práce, kde pracuju pro e-shop a vyřizuji administrativu objednávek zákazníků a také se zákazníky často komunikuji. Ještě častěji jim však předělávám faktury, protože neumí vyplnit objednávku tak, aby měli zadané správné fakturační údaje na firmu. To se pak trošku vztekám a někdy nadávám. Někdy i hodně.

Ale taky jsem udělala pár dobrých skutků. V létě jsem nakoupila krmivo a pamlsky a zajela jsem s nimi do útulku. Když už jsme tam s kolegyní byly, tak jsme rovnou vzaly dva pejsky na procházku, aby se aspoň chvilku měli dobře. Taky jsem se chtěla zapojit do projektu Ježíškova vnoučata a zarezervovala jsem jedné paní přání, že chce slyšet zpívat Tomáše Kluse. Řešila jsem záležitost s jeho manažerem, jen mi nakonec paní z domova napsala, že si myslela, že přání zůstane nesplněné, a tak to začala už zařizovat ona. Občas teda sleduju, zda by se tam nenašlo něco v našem kraji, protože bych dárek chtěla předat osobně, ale všechny cenově dostupné dárky už jsou pryč...

Bohužel jsem teď před Vánoci měla větší výdaje, tak si nemůžu dovolit koupit něco hodnotného. Našeho kocourka totiž srazilo auto, takže jsme jezdili na veterinu, kde mu museli amputovat ocásek. Naneštěstí k tomu znovu propukla jeho chronická rýma a přišlo se na cukrovku, která byla příliš vysoká, a kocourka jsme nakonec museli dát utratit. Je to hodně čerstvé, tak pokud budeš mít čas, zapal za něj, prosím, svíčku nebo si dej na něj štamprle. Ju?

No ale zpátky k něčemu veselejšímu - k výběru dárků! Jelikož koník ode mě dostal loni nové westernové sedlo a letos novou podsedlovou deku, říkám si, že je taky čas myslet trošku na sebe. Proto jsem vybrala dva dárky, které jsou víc pro mě, a jeden, který je pro koníka, abych teda nebyla taková krkavčí máma. Vybrala jsem si:

Plyšového koníka: http://www.potreby-jezdecke.cz/plysovy-konik-2 - klidně by mi stačil i ten menší. Jsem na plyšáky ujetá (vždyť ty to určitě víš), občas dávám plyšáky jako dárky já, ale málokdy se mi dostane zpátky :) Takže tohle by byl určitě dárek pro mě.

Knížka: http://www.potreby-jezdecke.cz/v-harmonii-s-konem--ray-hunt - Protože učení není nikdy dost a u koní se člověk vzdělává celý život. Problém sice trošku je, že ty knížky maličko nestíhám číst, ale věřím, že se k tomu brzo dostanu. Je to praktický dárek, který mi může mnohé dát.

Ohlávka: http://www.potreby-jezdecke.cz/ohlavka-velvet-2 - Dárek, který vlastně asi ani nepotřebujeme, protože koník letos už dvě dostal. Ale zalíbila by se mi, je moc pěkná a určitě by špekáčkovi slušela.

Ježíšku, budu moc ráda, pokud mi uděláš pod stromečkem radost. A já slibuju, že až zase budu mít víc našetřeno a budu mít nějaký kačky navíc, tak zase koupím něco do útulku, když to teď na ty Vánoce nezvládnu. A určitě se budu příští rok víc snažit, abych nebyla taková nervóza a tolik se nerozčilovala. Tak se měj moc krásně a budu na tebe myslet o Štědrém dni, až budeš všem rozdávat jejich dárečky. Hlavně opatrně, abys neuhnal sobíky. Víš, že minule z toho Rudolf kejchal celej tejden.

Tak se měj krásně a přeju šťastné a veselé Vánoce. No a kdyby něco, tak níže přikládám rovnou i adresu, jo? Vím, že toho máš hodně a kdybys měl každýho uhánět, aby ti psal, kde bydlí, to bys nedělal nic jinýho.

Tak ahoooj,

Janča Hujerová

Janča Hujerová

Děkujeme moc Martinovi a Lence, majitelům Jezdeckých potřeb Dulkaj, za báječného Ježíška. A těšíme se třeba - snad... za rok zas. ;-)

 


Jezdecké potřeby Dulkaj, kamenný obchod i e-shop, vznikly 1. září 2010, letos tak slaví 7 let existence. Na prodejně, která se nachází v Lanškrouně v ulici Komenského čp. 324, naleznete jak potřeby pro anglický styl, tak pro western. Nechybí ani dárkové zboží.

Otevírací doba: po-pá: 9:00-12:00, 13:00-17:00, so: 9:00 - 11:30

tel: 608 872 835 (volejte kdykoli), prodejna 607 531 801
info@potreby-jezdecke.cz, facebookové stránky, e-shop

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: