Světový pohár v drezuře ovládla portugalská favoritka

20. 06. 2018 11:00

Obrázky: 4

Autor: Tisková informace Foto: Stanislav Pitela Rubrika: Drezurní ježdění Počet přečtení: 910 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vítězstvím favorizované portugalské jezdkyně Marie Caetanové v sedle Coroada skončila o víkendu Grand Prix Světového poháru v drezuře CDI-W/CDI3* v brněnském areálu Panská lícha. V silné mezinárodní konkurenci byli hodně vidět i čeští reprezentanti.

V Grand Prix obsadila Petra MinářováDumontem skvělé osmé místo. „Myslím, že Petra byla moc spokojená, získala i výborné ohodnocení od rozhodčích. Vedla si velice dobře,“ chválí ředitelka závodu Lenka Sekaninová.

Také Velkou i Malou rundu ovládla jedna z favoritek, Rakušanka Ulrike Prunthallerová. Pavla Rubíčková v sedle Xangaie brala ve Velké rundě devátou příčku. „Bohužel se jí však nepodařilo splnit kvalifikaci na Světové jezdecké hry,“ lituje Sekaninová.

Malé rundě získávala první mezinárodní ostruhy Barbora Leiterová s Fabregasem. „Po úvodním dnu byla šťastná, druhý se jí tolik nepovedl, ale díky tomu, že se někteří jezdci odhlásili, se dostala do küru. Byla ráda, že si ho mohla mezi touto konkurencí zajet, znamená to obrovské zkušenosti,“ říká ředitelka závodu.

Mezi mladými jezdci brala Alexandra Hanáčková s Well Done čtvrté místo, v kategorii juniorů se výtečnou stříbrnou pozicí blýskla Eva Vavříková. „To je krásný úspěch, konkurence totiž byla opravdu veliká včetně jezdců, kteří budou startovat na mistrovství Evropy,“ upozorňuje Sekaninová. „V Brně to totiž pro některé byla poslední šance, jak si splnit kvalifikaci na šampionát,“ doplňuje.

Rovněž stříbro si připsala v kategorii dětí Tereza Matoušková, v ponících brala osmé místo talentovaná Julie Sekaninová. „Pro mě bylo milým překvapením, že dcera získala vysoké ohodnocení 69 procent, její vůbec nejvyšší na mezinárodní úrovni,“ říká ředitelka závodu a zároveň pyšná maminka jezdkyně. „Udělala tím zřejmě krásnou tečku za kategorií pony. Sice v ní může jezdit ještě rok, ale už nám hodně vyrostla,“ vysvětluje Lenka Sekaninová.

Radost jí udělala i skutečnost, že jubilejní 20. ročník mezinárodních drezurních závodů v Brně organizačně perfektně klapal i při účasti rekordního počtu 120 koní ze šestnácti zemí světa. „Potěšilo mě, že jsme přivítali tolik koní a že všechno vyšlo. A jsem ráda, že byli vidět i čeští jezdci a že velké zastoupení měly kategorie dětí a pony. Ukázalo se, že mladá generace má o jezdectví zájem a chce se mu věnovat,“ podotýká Sekaninová.

Ihned po skončení letošního ročníku začala myslet na přípravy toho příštího. „Už mám dohodnutý termín a domlouvám rozhodčí. Znovu se ukázalo, že pořádání takového špičkového závodu má smysl. Pro naše jezdce je to obrovská zkušenost a zároveň chuť a motivace do další práce,“ uzavírá Sekaninová.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: