Svatý Martin na bílém koni zavítal i do Třech Studní

16. 11. 2010 13:00

Obrázky: 11

Autor: Lucie Hladová Spoluautoři: Tisková informace Foto: Zuzana Sekorová Rubrika: Jezdecké hry a tradice Počet přečtení: 8782 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Svatošovo nakladatelství a Letní minigalerie Ivana Svatoše pořádaly v obci Tři Studně v sobotu 13. listopadu u příležitosti 20. výročí Letní minigalerie „Svatomartinské oslavy“.

Stylová úprava: zapletené hvězdyVíce než 200 nadšených diváků přivolalo sv. Martina, který přijel na bílém koni k penzionu Sykovec. Svatý Martin byl oblečen v dobovém kostýmu římského vojáka, který pro tuto akci zapůjčilo Filmové studio Barrandov. Ani bělka Jesica ze stáje Casia z Velké Bíteše nezahálela. Letos sice nepřivezli sněhovou nadílku, ale Jesica měla alespoň symbolické hvězdy zapletené ve své hřívě.

Číší svatomartinského vína přivítala váženou návštěvu zpěvačka a kytaristka Věra Martinová a malíř Ivan Svatoš. Zahájili tak společně Svatomartinské oslavy. Později sv. Martin s humorem uvedl několik zajímavostí ze svého života. Kromě historických faktů zmínil i celou řadu přísloví a pořekadel. Následovalo zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Největší zájem byl o Face painting (malování na obličej).

Ivan Svatoš a Věra Martinová vítají sv. MartinaFrontu stáli i zájemci o svezení na svatomartinském koni. Odměnou jim byl nejen nejkrásnější pohled z koňského hřbetu, ale také certifikát potvrzující jejich významnou jízdu. Atraktivní byla i zkouška balancování při netradičním sportu SlackLine (chůze po laně).

Svatomartinské oslavy Svatošova nakladatelství zakončilo hudební vystoupení Věry Martinové a příslib, že se příští rok opět na svátek sv. Martina všichni sejdou.

 

 

 

Akci pořádala Letní minigalerie spolu s Svatošovým nakladatelstvím. Okruh přátel kolem malíře Ivana Svatoše pořádá zajímavé kulturní akce, které obohacují život obce Tři Studně. Za známým pražským výtvarníkem přijeli do Tří Studní v minulých letech např. Radovan Lukavský, Květa Fialová, Jitka Molavcová , Gabriela Vránová, Pepa Fousek a mnoho dalších.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: