Svátek koní a elegance v parku zámku Slavkov

24. 10. 2019 15:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Počet přečtení: 593 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

12. ročník Zámecké jízdy sv. Huberta, který se koná v zámeckém parku ve Slavkově, se blíží!

Jezdecký klub Acaballado z.s. a Zámek Slavkov- Austerlitz vás zvou na 12. ročník Zámecké jízdy sv. Huberta, který se koná v sobotu 26. října 2019.
 
Zahájení programu proběhne v zámeckém parku ve Slavkově ve 13 hodin. Vedle slibu jezdců, skokové soutěže Mini-Maxi bude možné vidět také požehnání koním a jezdcům a halali aneb hon na lišku.
 
Vstup na akci je zdarma.
 
Více informací o programu naleznete na facebookových stránkách Akce Acaballado.
 
 
 
Současně můžete navštívit i novou stálou expozici o hrdelním právu, která ukazuje příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století.
 
Autentické pojetí výstavy podtrhuje prostředí, do něhož je instalována – díky ní opět ožilo rozsáhlé barokní zámecké podzemí. Historici zámku shromáždili informace nejen o vývoji a způsobech tortury, ale i konkrétní příběhy obviněných obyvatel Slavkovska, kteří zažili kruté postupy tehdejšího soudnictví.
 
Expozice probíhá v zámeckém podzemí a ukazuje nejen samotné mučicí nástroje z dílny křenovského uměleckého kováře Oldřicha Bartoška, ale využívá i moderní audiovizuální techniku, která návštěvníka dokonale vtáhne do atmosféry doby.
 
Část expozice ukazuje, jak vězni pykali za své zločiny, jaké byly výslechové metody a jakými nástroji byly prováděny. K vidění je například pranýř, ke kterému byli připoutáni lidé, kteří se provinili mírnějším způsobem, nebo vůz, na němž se převáželi vězni z městské šatlavy na popravčí vrch.
 
Expozice Právo útrpné bude v roce 2019 otevřená až do 3. listopadu (od října do listopadu pouze o víkendech nebo pro skupiny na objednání).
 
Další informace k expozici naleznete ZDE.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: