Stáje a prohlídkové okruhy NH Kladruby nad Labem budou otevřeny od července

22. 06. 2020 13:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Počet přečtení: 269 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Od středy 1. července rozšiřuje národní hřebčín nabídku prohlídkových okruhů v Kladrubech nad Labem, včetně hřebčína ve Slatiňanech, kde se návštěvníkům otevírá v rekonstruovaném památkově chráněném objektu zcela nové turistické informační centrum národního hřebčína.

Návštěvníci mohou znovu zavítat v Kladrubech nad Labem i do vybraných stájí starokladrubských běloušů nebo historické kočárovny a postrojovny, kde budou moci obdivovat zlatou biskupskou karosu či státní kočár prezidenta T. G. Masaryka.

Zpřístupněna bude také jedna z nejstarších barokních roubenek v kraji, lesovna, jež sloužila jako úřadovna lesního správce. Prohlídkový okruh bez průvodce “Rozhledna” nabídne po vystoupání 87 točitých schodů pohled z ptačí perspektivy na architekturu památkově chráněných historických objektů stájí, zámku a kostela i nezaměnitelnou krajinu národního hřebčína.

Ve Slatiňanech se pak návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku stájí, které jsou již sedmdesát pět let domovem starokladrubských vraných koní. K vidění budou i historická sedlovna rodu Auerspergů a kočárovna.

 

V rámci zlepšování nabídky služeb doporučujeme návštěvníkům využít rezervační systém vstupenek na domovských internetových stránkách národního hřebčína - www.nhkladruby.cz - v sekci Vstupenky online.

Návštěvnický provoz se nadále řídí opatřeními vydanými ministerstvem zdravotnictví a v souladu s pravidly národního hřebčína.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: