SOUTĚŽ: Léto s koňmi - kdo vyhrává?

19. 09. 2014 15:00

Obrázky: 4

Autor: EQCH redakce Foto: Šárka Návarová, archiv redakce Rubrika: Soutěže Počet přečtení: 5502 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vyhlášení výsledků // Posílejte příspěvky do soutěže, končí ve čtvrtek v poledne! // Protože máte zjevně rádi soutěže a protože bychom uvítali posilu do redakčního týmu, rozhodli jsme se pro vás vypsat jednu trochu speciální soutěž. Na výherce čeká knížka – celkem jich máme k rozeslání deset – a zároveň si budete moci vyzkoušet, jestli vás třeba náhodou nebaví psaní článků o koních. A pokud ano, můžete se stát buďto naším externím, nebo rovnou kmenovým redaktorem. Tak co, jdeme na to?

vgsKdo vyhrává knížku Táňa: Jak se rodí jezdkyně?

Sešlo se nám několik moc hezkých příspěvků a museli jsme opravdu hodně přemýšlet, kdo si odměnu zaslouží.

Takže pozor, knížku od nás dostávají:
  • Jana Tatoušková
  • Lucie Štarmanová
  • Alena Zikmundová
  • Lucie Dvořáková
  • Gabriela Šedivcová
  • Šárka Návarová
  • Jakubčíková
  • Bára Chorovská
  • Lucie T.
  • Lenka Weinfurtnerová

A samozřejmě si neodpustíme malé zhodnocení ;-)

Příspěvky, které nás opravdu zaujaly a potěšily (a nebojte, určitě o ně nepřijdete, postupně je zveřejníme), jsou ty od autorek: Šárky Návarové, Jany Tatouškové a Lucie Dvořákové. S těmito autorkami - budou-li mít zájem - bychom moc rádi navázali spolupráci.

Moc nás pobavila satirická bajka o Labíkovi Gabriely Šedivcové a zadání také bez problémů splnilo pěkné povídání Lenky Weinfurtnerové. Dále bychom chtěli pochválit příspěvek 14leté Báry Chorovské za snahu se o koních co nejvíce dozvědět.

Všem moc děkujeme za účast!

Připomínáme!

Výherkyně si mohou knížku vyzvednout u našeho stánku na veletrhu "Kůň 2014" v Lysé nad Labem, který probíhá ode dneška až do neděle 21. září.

Ti, kteří se na výstavu nedostanou, pošlete nám prosím své adresy.


Správně tušíte, že tentokrát to bude „o psaní". V téhle soutěži si trochu zavzpomínáme na sluníčkové počasí. Na právě uplynulé léto a možná i na mladší léta, to už bude záležet na vás, protože vám nebudeme bránit v rozletu a pravidla jsou poměrně volná. Vaším úkolem bude vyplodit v zásadě jakýkoli literární útvar (vyprávění, fejeton, odborný text,...), který bude pojednávat o koních (to samozřejmě v první řadě) a letních táborech nebo dovolené s nimi.

Požadavek zní, aby tento útvar měl hlavu a patu a hezky se četl. Zda to bude odpočinkové vzpomínkové vyprávění o vašem vandrování s koňmi, zda se rozhodnete pro odbornější článek s doporučením, jak vybrat vhodný tábor pro děti (nebráníme se zveřejnit ani konkrétní doporučení na tábor, kde jste vy nebo vaše ratolesti byli spokojeni), nebo zda se budete chtít podělit o své instruktorské zkušenosti z vedení dětí, je již zcela na vás. Téma zkrátka zní „Léto s koňmi". Pokud váš článek bude i informačně bohatý a poskytne čtenářům rady a nové informace, je to samozřejmě velký benefit.


Pokud tápete a hledáte inspiraci, tady je pár odkazů na pěkné články na EQUICHANNELu:

Tato soutěž je otevřená i mladším ročníkům! Napište nám své zážitky z „koňského tábora", podělte se s ostatními o doporučení na místo, kde se vám líbilo a vyhrajte knížku!

A co dál?

vsNaše „Equikomise" vybere 10 nejhezčích příběhů, které odmění knihou a které postupně otiskneme na stránkách EQUICHANNEL.cz.

Váš text musí dorazit na e-mail info@equichannel.cz s předmětem SOUTĚŽ nejdéle do ČTVRTKA 18.9. 12:00.

Během čtvrtečního odpoledne a pátečního dopoledne se poradíme a v pátek odpoledne vybereme výherce - tedy deset nejlepších příspěvků. Ti se mohou těšit na knížku, kterou si budou moci buďto vyzvednout na víkendovém veletrhu v Lysé, nebo jim bude další týden zaslána poštou. Máme deset knížek k rozdání, takže šance na výhru je veliká.

Takže pište, tvořte, ukažte nám svůj svět a neváhejte, šanci určitě máte! A hlavně... my bychom dalšího „psavce" opravdu potřebovali.:-)

A co za to?

greZmíněnou knížkou je Táňa: Jak se rodí jezdkyně od Katky Lipinské.

Hlavní postava Táňa je typická holka z české stáje. Umí dobře kydat, zametat a všechny podobné činnosti, kterými by u koní člověk měl začínat. Jezdit se postupně učí. Jako každá holka má svého oblíbeného koně, kobylku Grácii. Když se jí narodí hříbátko, Táňa si představuje, jak ho jednou bude obsedat a jezdit. K tomu se ale musí ještě hodně učit. Zpočátku se hodně snaží, ale protože je trochu netrpělivá, nepřenese přes srdce odstav hříbátka a jeho odvoz na pastviny a ze stáje uteče. A tím začíná opravdový život, ve kterém ji už nikdo nevede za ručičku. Pozná, co to je jezdit na koni, který se umí zbavovat jezdce, je prohlášena za zlodějku, musí se naučit spoléhat sama na sebe, když najde koně s kolikou... a to všechno je jenom začátek. Postupně se zamotá do takové detektivky, až jí jde hlava kolem. Řeší situace, které nikdy neřešila (protože vždycky byl někdo zkušenější, kdo jí řekl, co má dělat) a překvapeně zjišťuje, kolik toho o koních ještě neví. Na konci příběhu je o hodný kus moudřejší a zodpovědnější, otázkou je, jestli to všechno bude stačit, protože jde o hodně... totiž o koně.

 

gedJenže Táňa udělala strategickou chybu. Zapomněla, že nezná koně, na kterém sedí. Až dosud byla Černá naprosto hodná a bezproblémová, takže Táňa nečekala žádnou zradu. Jenžezrada nastala. Černá kobyla totiž byla zvyklá chodit pouze za svým stájovým druhem, na kterého byla hodně fixovaná. Nikdo po ní nevyžadoval samostatnost. S tím Táňa neměla zkušenost. Když Černá zjistila, že její druh před nimi není, začala panikařita zmatkovat. Táňa zkrátila otěže a pokusila se ji zastavit. Klisna zpomalila, až cválala skoro na místě, ale cválat nepřestala. Přitom se opírala do otěží a řehtala. Cval na místě Táňu nadhazoval tak nad sedlo, že měla co dělat, aby nespadla. Zdáli dozníval dusot kopyt hnědáka. Klisna znovu zaržála a vzepjala se. Poprvé v životě Táňa vyzkoušela, jaké to je, když pod ní kůň stojí na zadních. Příjemné to nebylo a Táně hrozilo, že každou chvíli sjede po zádi dolů za zadní nohy klisny. Instinktivně se oběma rukama přitáhla ke hřívě.

A aby to nebylo jen oddechové čtení, v knížce na čtenáře čekají záludné otázky (tak záludné, že i já jsem odpovědi někdy raději ověřovala :-)) - a důležité, protože většina z nich je i součástí teoretické části ZZVJ. Ale nemusíte zoufat, vzadu je klíč.:-)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: