Sottovento vítězem IV. kvalifikace, místo radosti smutek

1. 09. 2020 06:00

Obrázky: 19

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1569 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zatažené počasí přivítalo diváky v sobotu 29. srpna na dostihovém závodišti v Pardubicích. Na programu byla IV. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou, ve které měl Ange Guardian útočit na vítězství. Kromě kvalifikace bylo připraveno dalších sedm dostihů se zajímavým složením na startu.

Úvodním dostihem odpoledne byla Cena společnosti AUTO IN s Kapkou naděje (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro 3leté koně). Po startu se do čela nikomu příliš nechtělo, nakonec to na sebe vzal Show Me The Money, kterému sekundoval Giorgione. Před náběhem do cílové roviny se do vedení propracoval Dark Sun (ž. Thomas Boyer, tr. Olehla Čestmír MVDr., DS Pegas) a již ho nikdo nechytil. Druhý dokončil Show Me The Money před favoritkou Jacqueline, Giorgione a Čáryjape.

Dark Sun

Dalším dostihem byl Pohár BICZ holding 2020 (Stchcc, III. kat, 4 600 m, pro 5leté a starší koně). Po startu nejlépe vyrazil Stigris před Apple's Kamikaze a Eliášem. Ten ale poměrně brzy ztratil jezdce. V závěrečných fázích dostihu se k vedoucímu Stigrisovi připojil Apple's Kamikaze a poslední skok skákali současně. Apple's Kamikaze (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák Radek, Meridian) ale v cílové rovině prokázal lepší formu a zvítězil. Druhý dokončil Stigris před Del Rey, Motiv a Fort Ryan.

Apple's Kamikaze

V Ceně VÝCHODNÍCH ČECH (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) šel ihned po startu do čela Chrystal Cross. Před náběhem na travnatý ovál měl pád vítěz Velké pardubické z roku 2017 No Time To Lose. Před cílovou rovinou se startovní pole srovnalo, jediný, kdo nestíhal, byl Garfield. Chrystal Cross (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Jerie & syn) ale poměrně bez problémů nakonec první místo uhájil až k cílovému sloupku. Druhá dokončila Dajuka před Medic, Usockem a Kiffaya.

Chrystal Cross

Nejvíce aktivní v Ceně DENÍKU PRÁVO (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) byl Player, který si v průběhu dostihu vypracoval i menší náskok. V závěru se na něj dotáhla především dvojice Stretton a Lombargini. V cílové rovině Player dlouho vedl, ale ze zadních míst se krásným finišem přiřítil Mustamir (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák František, Ray Racing). Druhý dokončil nakonec Player před Lombargini, Forever Dry a Stretton.

Mustamir

O tempo v Ceně společnosti SEKO AEROSPACE (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně) se po startu staral Bugsie Malone před Direct Lagrange a Evženem. K největším nepříjemnostem došlo na Irské lavici, která se překonávala z opačné strany. Zde ztratili své jezdce Bugsie Malone a Mazhilis. Volný Bugsie Malone poté vyvezl Direct Lagrange a ten se nevešel na další skok. Do čela se propracoval Evžen před Marcus Aurelius. Před náběhem na travnatý ovál se na chvíli do vedení propracoval Paris Eiffel. Na poslední skok ale na prvním místě opět cválal Evžen (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Englicovi a Kulhánkovi) a soupeře deklasoval rozdílem třídy. Druhý se ztrátou doběhl Casper před Paris Eiffel, Sacamiro a Sweet Red Wine.

Evžen

Dalším dostihem již byla Velká cena města Pardubic - IV. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou - Memoriál Oktaviána Kinského (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Největší dva favority vyslal trenér Váňa, Ange Guardiana a Sottoventa. Pozornost se také upírala na vítěze VP z roku 2018 Tzigane du Berlais. Ten se na dráze objevil poprvé od nepovedené loňské Velké pardubické.

Po startu se o tempo dostihu staral Vandual před Talentem. Naopak Tzigane du Berlais a Ange Guardian startovní pole uzavírali. Před náběhem na travnatý ovál se k Vandualovi připojil Sottovento a na ostatní si vytvořili menší náskok. V cílové rovině nakonec prokázal lepší formu Sottovento (ž. Jan Odložil, tr. Váňa st. Josef, Statek Chyše-Váňa). Třetí pak se značnou ztrátou dokončil Talent před Catch Life a Ribelinem. Jako šestý dokončil Tzigane du Berlais před Decorus, Bridgeur, Moula a All Scater. Bohužel smutným stínem bylo fatální zranění Ange Guardiana, krále kvalifikací.

Sottovento

V Ceně Služeb města Pardubic (Stchcc, III. kat, 4 200 m, pro 4leté koně) si vlastní dostih udělal Popinjay (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, DB LOGISTIC). Ten si celý dostih odvodil s několikadélkovým náskokem, pouze před cílovou rovinou se na něj chvíli dotáhla Nikeandnemesis, která skončila se ztrátou druhá. Třetí dokončila Ztracenka před Saint Shine a Mohan.

Popinjay

V posledním dostihu, Ceně společnosti STAFI finalizace staveb s.r.o. (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) se o tempo staral Tellur. V cíli ale nakonec byl nejrychlejší Mediciman (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák František, AGA- Vlachovice) před Tellur, East River, Personal Coach a Woody.

Mediciman

Dalším programem na závodišti v Pardubicích by měl být již dostihový svátek, 10. října překážkové dostihy a o den později 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: