Slovenský teplokrevník – přehlídka a výběr hřebců do PK CS

21. 04. 2021 11:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Ivana Maršálková Rubrika: Chov koní Zdroj: Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR Počet přečtení: 122 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 15. dubna 2021 se konala Přehlídka a výběr hřebců do plemenné knihy CS v Hradištku u Sadské. Z přihlášených devatenácti koní se k výběru dostavilo sedmnáct hřebců, oprávnění k plemenitbě obdrželo šest hřebců.

Přehlídka a výběr hřebců do plemenné knihy CS

Komisaři: Ing. František Petřík, MVDr. Pavel Havelka, Zdeněk Hruška, MVDr. Heda Krügerová, Ing. David Vacek

1. Vyhlášeným vítězem se stal CS UNTOUCHABLE LA (Untouchable x Unaniem x Goodtimes) majitele Ladislava Arienta a Karla Bílka, chovatelem toho hřebce je Ladislav Arient. Ušlechtilý hnědák disponoval velmi dobrým pohybem, pozorností i exteriérem. Otcem je excelentní elitní Untouchable, který je prověřený na mezinárodní úrovni 160 a ve svém původu má hřebce světových formátů Heartbreaker, Carthago či Papillon Rouge, kteří významně ovlivnili světový chov koní.

2. Pomyslně se na druhém místě umístil westf CANTE ROYAL (Cantos x Calmando x Cambridge), chovatele Jiřího Hochmana, majitele Vladimíra Maláka. Jeho otec Cantos (Catoki x Contact Me po Carthago x Cantus) byl licentován pro PK CS v roce 2017 a má rovněž oboustranně prověřené pedigree na nejvyšší výkonnosti.

3. ORIGI DE MONT (Origi d´O x Atlas x Marobud xx) chovatel a majitel Jan Tříska. Origi d´O je kombinací špičkového Diamante de Semilly a současně jednoho z nejlepších synů Heartbreakera, hřebce Toulon.

4. Jediný zástupce PK Zangersheide TOOLEY VAN DE REESTERHOF (Tangelo van de Zuuthoeve x Chellano Z x Ramiro Z), chovatel Marjana Kosse, majitel Ondřej Nágr. Tangelo van de Zuuthoeve je synem trochu zapomenutého šampiona Evropy v juniorské kategorii Narcos II, který ve skoku mohutnosti překonal 225 cm. V mateřské části je Tangelo nositel plnokrevné krve Laudanum xx /160/ a holst. Ramiro Z.  

5. Francouzským kvalitním původem navázaným na plnokrevníka disponuje další hřebec, CS PIKEUR DU ROUET (Pezetas du Rouet x Palisco x All Tiger xx) chovatelky a majitelky Kateřiny Vrané. Pikeur je korektní, ušlechtilý a předvedl ochotu i velmi dobrý skok ve volnosti. Jeho otec Pezetas sportoval na úrovni 150 a je synem Quidam de Revela. Jeho nejlepším potomkem ve světovém sportu se aktuálně ukazuje Vient tu du Rouet, který se výborně předvedl letos na Global Champions Tour 5* na úrovni 155 a následně i v GP 160. Stejně jako Pikeur je prochovaný na Jalisco. V původu Pikeura je Jalisco tentokrát přes syna Palisco, který působil pro české chovatele v ERC Mnětice.

6. SBS MUGÁNO NOVOJICKÝ HF (Lector van den Bisschop x Federweisser x Radegast) chovatelky a majitelky Jany Lošákové. Belgický Lector van den Bisschop je prochovaný na dlouholetou světovou skokovou jedničku Darco a jeho mateřským otcem je rovněž sportovní a chovatelská jednička For Pleasure.

Letošní výběr byl atraktivní nejen původy, ale i kvalitou koní. Nutno ale rovněž pochválit chovatele nebo majitele, kteří hřebce dokázali korektně a velmi dobře připravit. Poděkování patří i pro dnes již profesionální vodiče, pro které se stalo kvalitní předvádění zaběhnutou rutinou, moderátorovi za tradičně zasvěcené komentáře i komisařům a sekretářce CS za obětavou práci na místě.                             

Poděkování patří i manželům Půlpánovým a jejich týmu, kteří vzorně připravili areál a zajistili hladký průběh akce včetně občerstvení.

Přesto, že PK CS vyhlašuje svého vítěze výběru, působení v chovu má letos otevřeno všech šest uvedených vybraných hřebců. Pro ostatní cesta k licentaci uzavřena není, mají možnost se zúčastnit podzimního testu.

Fotogalerii naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com