Série Global Champions League 2021 vrcholí

21. 10. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Skokové ježdění Zdroj: Prague Playoffs Počet přečtení: 324 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve čtvrtek začne dramatický boj o celkové prvenství v seriálu Global Champions League. Valkenswaard United mají titul na dosah, ale připravit je o něj mohou ještě Shanghai Swans. Další celky se utkají o přímý postup do semifinále Super Cupu v Praze.

Slovenský Šamorín hostí od čtvrtka 21. října finálový mítink parkurové série Global Champions. Hned první den proběhne úvodní kolo soutěže Global Champions, po níž se rozhodne o vítězném týmu a dalších umístěných. Celky, které se umístí v elitní čtveřici, budou mít zajištěn přímý postup do semifinále GCL Super Cupu v rámci galashow světového parkuru Prague Playoffs.
 
Valkenswaard United, kteří aktuálně vedou šampionát, mají 288 bodů, což je jen 11 bodů před Shanghai Swans s 277 body. Ve hře o prvenství jsou ještě Paris Panthers s 265 body. Jaké jsou tedy možné scénáře? Pokud reprezentanti Valkenswaardu skončí v posledním kole GCL do čtvrtého místa, stanou se mistry bez ohledu na výsledky Shanghai Swans. Paris Panthers letošní sérii mohou vyhrát, pouze pokud skončí Valkenswaard United poslední a Shanghai Swans pátí nebo horší.
 
 
Aby Šanghajské labutě měly šanci vyhrát mistrovství, musí skončit čtvrté a Valkenswaard na patnácté či horší pozici. Když by byl tým Shanghai Swans třetí, stačilo by, aby Valkenswaard United obsadili nejlépe třinácté místo. Druhé místo labutí by znamenalo, že umístění Valkenswaardu na devátém nebo horším řádku by tento nizozemský celek připravilo o konečné vítězství. A pokud Šanghaj vyhraje, jezdcům Valkenswaardu by nepomohlo ani páté místo.
 
Stejně jako o mistrovský titul bojují týmy o startovní pozice při listopadovém Super Cupu GCL v pražské O2 areně. Jak již bylo zmíněno, čtyři nejlepší týmy postoupí rovnou do semifinále, což je obrovská výhoda v boji o největší podíl z pohádkové dotace ve výši šesti milionů eur. Bitva o konečné čtvrté místo se odehrává mezi vítězi GCL z let 2018 a 2019 London Knights, kteří mají 236 bodů, a družstvem Berlin Eagles. To díky velmi stabilním výkonům nasbíralo doposud 229 bodů a je nyní páté. 
 
A kdo bude za zmíněné TOP celky v Šamoríně startovat? Valkenswaard United vysílají Pedera Fredricsona, Edwinu Tops-Alexander a Marcuse Ehninga. Shanghai Swans reprezentují Christian Ahlmann, Max Khuner a Malin Baryard-Johnsson. Za Paris Panthers nastoupí Darragh Kenny, Gregory Wathelet či Harrie Smolders. Londýnští rytíři nahlásili Bena Mahera, Nicolu Phillipaertse a Emily Moffittovou.
 
První kolo GCL odstartuje ve čtvrtek 21. října od 18:40 místního času, druhé se odehraje v sobotu 23. října od 16:30 hodin.
 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com