Seriály

 • Léčba koňmi po 12 letech: hiporehabilitační kůň včera, dnes a zítra

  23. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 131 dny

  Tolerance Hiporehabilitační kůň je nejdůležitějším členem týmu a jeho výběru a přípravě by měla být věnována velká pozornost. Důvod je prostý a tím je bezpečnost, a proto by měl být takový kůň na tuto činnost cíleně vybrán a připravován. Jeho výběr ovlivňuje mnoho faktorů, požadavky vycházejí z praxe.

  Autor: Vanda Casková Léčba koňmi Přečteno: 848x

 • Od hlavy k ocasu: Jakou má mít kůň hlavu?

  11. 05. 2021 05:00 − Zveřejněn před 204 dny

  Deformovaný štičí profil arabské hlavy Hlava je pro jezditelnost koně tou nejzásadnější věcí, ovšem v tomto článku se nebudeme zaměřovat na hlavu ve smyslu psychiky, vyrovnanosti, ochoty a jezditelnosti, ale spíše její stavby, protože finišujeme seriál o stavbě těla koně. Takže se pojďme podívat, jak má vypadat hlava, kterou byste u svého koně chtěli mít, po fyzické a praktické stránce.

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 1025x

 • Ochrana stromů na koňských plochách

  5. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn před 210 dny

  Mulč nesmí přijít až ke kmínku - hrozí hniloba kořenového krčku stromu. V minulém díle jsme se bavili o výsadbě dřevin u koní a kolem koní, o vhodných druzích do pastevních sadů a pouze lehce jsme naťukli ochranu kmene stromů. Dnes si tuto problematiku, tedy jak stromy chránit před okusem i sešlapem koňmi, rozebereme více do hloubky.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zeleň pro koně a jejich lidi Přečteno: 915x

 • Stromy u koní: lesíky a pastevní sady

  6. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 239 dny

  Stromy v pastvinách obohacují nejen krajinu, ale i život koní. Kdo je nespokojen s holými pastvinami bez křoví a stromů, bez remízků a lesíků? Věřte, že každý, kdo má koně venku a je posedlý zvláštním druhem choroby: vytvářením životního prostředí přátelského nejen koním samotným, ale i ostatním obyvatelům krajiny.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zeleň pro koně a jejich lidi Přečteno: 1934x

 • Od hlavy k ocasu: krk II

  3. 03. 2021 05:00 − Zveřejněn před 272 dny

  Kůň číslo 1 Pokračujeme v našem výletě stavbou těla koní. Poté, co jsme se v minulé části prokousali stavbou krku koní obecně, je na čase podívat se na naši ukázkovou skupinu šesti koní, abychom zjistili, jak jsou na tom se svými krky.

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 897x

 • Havana Když jsem před pár lety začala dělat rozhovory o koních s našimi předními jezdci, bylo mi líto, že už nikdy neudělám rozhovor s Jirkou Lamichem, který už není mezi námi. V letošním dušičkovém čase mě napadlo zavolat své kamarádce a Jirkově ženě Áje, která se se mnou podělila o vzpomínky na Jirku a poskytla mi ze svého archivu krásné fotky.

  Autor: Marie Urbanová Moravský teplokrevník Přečteno: 1442x

 • Od hlavy k ocasu: krk I

  25. 11. 2020 05:00 − Zveřejněn před 370 dny

  Stupidně dlouhý krk V našem putování s Mercedes, které vede spíše od ocasu k hlavě než naopak, se začínáme dostávat do finiše. Dnes si povíme něco o krku. Jeho délce, tvaru, flexibilitě a nasazení. Ukážeme si, jaký mají tyto faktory vliv na správnou práci krku a jeho teleskopické vytahování a také, co to vlastně je. Je to natolik důležité a obsáhlé téma, že mu věnujeme...

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 1388x

 • M. Mohyla a Jasan Když jsem dělala rozhovor s Míšou Mohylou, netušila jsem, že než ho zveřejním, Míša už nebude mezi námi. Míšu si pamatuju ještě ze „staré jízdárny“. Tak jsme říkali jízdárně TJ Baník Ostrava, která stála v centru Ostravy, ze všech stran sevřená městskou zástavbou, než se přestěhovala do nového objektu ve Staré Bělé. Těch vyjížděk kolem Odry, to...

  Autor: Marie Urbanová Moravský teplokrevník Přečteno: 1117x

 • Rodiny ve sportu: A 1/1 rodina Távol

  29. 10. 2020 07:00 − Zveřejněn před 397 dny

  Tosca Co mají společného slavní Quimero-M, Quoniam II-A či Dietward-86? Společným jmenovatelem je rodina Távol. Pojďme si trochu ji a její zástupce představit!

  Autor: Eva Holubcová Rodiny ve sportu Přečteno: 1256x

 • Od hlavy k ocasu: spodní část přední končetiny

  13. 10. 2020 05:00 − Zveřejněn před 414 dny

  Hřebec QH Už hodně dlouho jsme neměli žádný článek o tom, jak by měl být kůň stavěný, takže pokračujeme v našem seriálu Od hlavy k ocasu. Postupujeme vlastně od ocasu k hlavě a po lopatce nás čeká zbytek přední končetiny. Víte, jak by měla ideálně vypadat, aby kůň zůstal pokud možno co nejdéle zdravý?

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 1862x

1 2 3 73

Nejčtenější články