Seriál kvalifikací na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou začíná

2. 07. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Petr Šedivý Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 415 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

I přes nutné změny v letošní termínové listině způsobené koronavirovou pandemií zůstává zachován čtyřdílný seriál kvalifikací na říjnou 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Všechny čtyři mítinky se uskuteční během letních prázdnin, první z nich už tuto sobotu 4. července.

Poprvé se první díl kvalifikačního seriálu uskutečnil v roce 1983 pod názvem Steeplechase Lancastera na 4500 metrů. Premiérovým vítězem se stal tehdy osmiletý Sagar, v té době už dvojnásobný vítěz Velké pardubické – v říjnu pak vyhrál Velkou pardubickou potřetí.
Na programu kvalifikačního mítinku je celkem osm dostihů, v nichž by se měla představit celá řada zvučných jmen – včetně tří vítězů Velké pardubické Ribelina, No Time To Lose i loňského šampiona Theophila.

V samotném kvalifikačním dostihu, v Ceně města Pardubice, by neměl chybět ani vítěz loňské první kvalifikace Hegnus. Letos poprvé budou součástí mítinku také dostihy v rámci seriálu Pony liga. První z dostihů odstartuje ve 13:00 hod.

Vstupenky na sobotní mítink lze už nyní koupit online na webových stránkách závodiště www.zavodistepardubice.cz v sekci Vstupenky. V nabídce jsou také výhodné rodinné vstupenky. I přes další rozvolňování opatření, která souvisí s epidemiologickou situací, zůstávají na závodišti zachovány sektory – v každém může být až tisíc osob. Stejně jako při nedávném Zahajovacím dostihovém dnu bude návštěvníkům k dispozici zastřešená tribuna A nedaleko hlavního vstupu do areálu Pardubického závodiště.

Dostihový mítink bude možné sledovat také online na youtube kanále dostihového závodiště a Česká televize nabídne v sobotu od 17:30 hod. na programu ČT Sport záznam z dostihového dne.

Do letošního ročníku 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je v prvním kole přihlášeno 30 koní. Pro účast ve Velké pardubické musí v roce 2020 absolvovat nejméně jeden kvalifikační dostih v Pardubicích, nebo odpovídající dostih v zahraničí v rámci seriálu Crystal Cup. Vítěz 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace.

Další informace jsou průběžně aktualizovány na https://zavodistepardubice.cz/akce/ctvrta-akce/

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com