Sbírka Češi do Normandie byla oficiálně zakončena

25. 07. 2014 09:00

Obrázky: 7

Autor: EQCH redakce Foto: Jitka Dušková Rubrika: Světové jezdecké hry Počet přečtení: 2963 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve středu 23. července v pražském hotelu Jalta převzal zástupce České jezdecké federace Ing. Jan Metelka šek na 61 046 Kč od představitelů firem Alltech a Dibaq. Tento výtěžek sbírky v rámci projektu Češi do Normandie byl rozdělen mezi jezdce, kteří budou reprezentovat Českou republiku na Světových jezdeckých hrách v Normandii.

Ukončení sbírky Češi do NormandieV rámci oficiálního zakončení sbírky proběhly prezentace firem Alltech a Dibaq a zazněla vyjádření mluvčích jezdců jednotlivých disciplín.

Mluvčí vytrvalostních jezdců Magdaléna Prikrylová se zmínila o šanci českých jezdců obsadit příčky v první třetině výsledkové listiny, pokud se nestanou nepředvídatelné situace vzhledem k obtížnosti tratě a 180 koním na startu. Patronem vytrvalců je Koňská záchranka.

Mluvčím paradrezúry byla sama účastnice a jediný zástupce ČR v této disciplíně Anastázie Vištalová. Jejím cílem je umístění v první polovině výsledkové listiny a k tomuto cíli směřovala veškerou letošní přípravu a účast na třech mezinárodních závodech. Patronem paradrezury je herečka Vanda Hybnerová.

Mluvčí vozatajců Ing. Jiří Kunát, manažer komise vozatajství, informoval o přípravě rodinného týmu Nesvačilů. Budou odjíždět 25. srpna na krátký pobyt do stájí Thea Timmermana, kde budou ještě dolaďovat formu. Patronem vozatajství jsou Karel a Marian Rodenovi.

Ondřej ZváraMluvčí parkurových jezdců Ondřej Zvára pohovořil o přípravě - on sám v současné době trénuje v Olomouci, Zuzana Zelinková a Aleš Opatrný trénují před nadcházejícím ME české juniory a Emma Augier de Moussac je ve Francii ve svém působišti vzdáleném cca 300 km od Caen. Družstvo ve složení Aleš Opatrný, Zuzana Zelinková, Emma Augier de Moussac a Ondřej Zvára odjíždí do Normandie 27. srpna. Patronem parkurového týmu je herečka Kateřina Brožová.

Ivan Černoch převzal roli mluvčího disciplíny reining, kde nás bude zastupovat Lukáš Brůček. Patronkou reiningu je herečka Klára Janěková.

Manažerka České voltiže a trenérka JK Voltiž Albertovec Andrea Videnková, mluvčí voltižních jezdců, zmínila nedávný úspěch českého týmu - 6. místo v Aachenu. Voltiž je tradičně silnou českou disciplínou, letos nás budou reprezentovat na WEG junioři. Patronem voltižního týmu je herec Jiří Dvořák.

Překvapením pro účastníky konference byly sponzorské dary, které jsou určeny pro budoucí nejúspěšnější jezdce světových her - obraz od Jiřího Jirsy, tři fotografie Michaely Litovové a Soni Štossové. Jiří Jirsa představil svůj obraz - Korok ve své přetransformované podobě na věčných pastvinách.

Cílem projektu Češi do Normandie byla medializace účasti jezdců na Světových jezdeckých hrách a lokální a finanční podpora jejich přípravy. Podařilo se realizovat:

  • výtěžek sbírky 61 046 Kč
  • 42 mediálních příspěvků a další následují
  • 9 videomedailonků a dalších 7 se připravuje
  • 2 tiskové konference

Přečtěte si o Alltech FEI Světových jezdeckých hrách i na EQUICHANNELu: Světové jezdecké hry


Češi do Normandie

Češi do Normandie

to je název benefiční sbírky, která se koná při příležitosti Alltech FEI Světových jezdeckých her konajících se v Normandii v roce 2014. Hlavním partnerem Her je mezinárodní společnost Alltech, která se zabývá vývojem nových řešení výživy zvířat. Partnerem Her pro Českou republiku je česká značka krmiv Fitmin společnosti Dibaq.

Češi do NormandieStát se součástí české reprezentace na události, která se koná pouze jednou za čtyři roky, totiž vyžaduje kromě nesmírné píle neméně nesmírné finanční prostředky. A právě proto, spontánně a s nadšením, vznikl mezi fandy jezdeckého sportu projekt "Češi do Normandie". Svou troškou do mlýna může přispět každý z nás.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com