Šampionát mladých klisen plemene hafling se letos přesouvá do Lysé

30. 07. 2018 20:00, Aktualizováno 31. 07. 2018 00:09

Obrázky: 1

Autor: Veronika Jenikovská Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Chov koní Zdroj: ASCHK ČR Počet přečtení: 705 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V pořadí již jedenáctý ročník přehlídky mladých klisen plemene hafling se v letošním roce opět vrátí do Lysé nad Labem. Důvodem je zejména časový souběh ME haflingů s výstavou v Pardubicích, kde jsou sice pro šampionát lepší podmínky, co se týče prostoru na předvádění a logistiky, na druhé straně v Lysé je zaručena vysoká návštěvnost a tedy velký počet diváků. Budeme proto rádi, když dorazí co nejvíce chovatelů a pomůže tak k další propagaci plemene.

Šampionát se uskuteční v rámci 25. mezinárodní výstavy Kůň 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem, která se koná 21. – 23. září 2018. Čas přehlídky, která proběhne na venkovním předvadišti, ještě upřesníme, ale předběžně se počítá jako obvykle se sobotním odpolednem. Přijet se svou klisnou můžete buď pouze na samotný šampionát anebo se můžete zapojit i do chovatelských kolekcí, které probíhají denně v dopoledních hodinách.

Přihlásit můžete klisny ve věku od tří do šesti let (ročníky narození 2015 – 2012), které již absolvovaly svod se známkou za exteriér minimálně 7,1 bodu. Rozdělení do tříd bude provedeno podle počtu přihlášených klisen a jejich věkového rozložení. Jako v předchozích letech bude vyhlášena také nejlepší klisna českého chovu.

Komisi, která bude klisny posuzovat, máme opět nominovanou ze Světového svazu, letos se této snad příjemné povinnosti ujme samotný předseda HWZSV Lukas Scheiber a zkušený hodnotitel z Itálie – Giuseppe Zamboni. Budeme proto rádi, když šanci nechat si své klisny ohodnotit mezinárodními posuzovateli využije co nejvíce chovatelů.

Účastníci výstavy dostanou příspěvek na cestovné, ustájení bude samozřejmě zajištěno pro účastníky všech tří dnů, boxy pro klisny, které přijedou pouze na šampionát, budou k dispozici také, ovšem v omezeném množství.

Více informací, včetně přihlášky na šampionát, naleznete na webu Českého svazu chovatelů haflingů 

Termín uzávěrky přihlášek je 5. září.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: