Šampionát mladých klisen plemene hafling bude v Lysé

8. 09. 2020 15:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv ČSCHH Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 232 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V letošním roce je konání jakýchkoliv akcí velmi nejistý podnik. Jsme proto velmi rádi, že pořadatelé tradiční výstavy v Lysé nad Labem zatím neplánují rušení výstavy a my proto můžeme vyhlásit dvanáctý šampionát mladých klisen plemene hafling. Uskuteční se jako obvykle v sobotu po obědě.

Letošní šampionát se po roční přestávce, kdy v roce 2019 proběhla větší výstava, jež nahradila i tradiční přehlídku nejlepších mladých klisen, uskuteční v rámci 27. mezinárodní výstavy Kůň 2020 na výstavišti v Lysé nad Labem, která se koná 18. – 20. září 2020. Čas přehlídky, která proběhne na novém vnitřním předvadišti, ještě upřesníme, ale předběžně se počítá jako obvykle se sobotním odpolednem. Klisny budou posouzeny posuzovateli nominovanými ze Světového svazu.

Přijet se svou klisnou můžete buď pouze na samotný šampionát anebo se můžete zapojit i do chovatelských kolekcí, které probíhají denně v dopoledních hodinách – majitelé klisen mají v případě účasti na celé výstavě nárok na příspěvek na cestu a samozřejmě mohou počítat s ustájením. Boxy pro klisny, které přijedou pouze na šampionát, budou k dispozici také, ovšem v omezeném množství.

Přihlásit je možné klisny ve věku od tří do šesti let (ročníky narození 2017 – 2014), které již absolvovaly svod se známkou za exteriér minimálně 7,1 bodu. Rozdělení do tříd bude provedeno podle počtu přihlášených klisen a jejich věkového rozložení. Jako v předchozích letech bude vyhlášena také nejlepší klisna českého chovu.

Přihláška - šampionát 2020

Veronika Jenikovská, ČSCHH

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: