Šampionát klisen a přehlídka hřebců plemene hafling v Pardubicích

27. 07. 2021 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv ČSCHH Rubrika: Chov koní Zdroj: ČSCHH Počet přečtení: 261 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V pořadí již třináctý šampionát mladých klisen plemene hafling bude v letošním roce poprvé spojen s „nultým ročníkem“ centrálního svodu klisen. Součástí nedělní výstavy bude také přehlídka plemenných hřebců.

Letošní šampionát se opět vrací do Pardubic, kde proběhne v rámci výstavy Koně v akci, a to v neděli 12. září. Čas přehlídky, která se uskuteční na velkém travnatém kolbišti, ještě bude upřesněn, ale předběžně se počítá se zahájením v 10 hodin. Následovat bude přehlídka plemenných hřebců, která mimo jiné přispěje Radě plemenné knihy k rozhodnutí o preferovaném hřebci pro připouštěcí sezónu 2022.

Na výstavu je možné přihlásit klisny ve věku od tří do šesti let (ročníky narození 2018–2015), které již absolvovaly svod se známkou za exteriér minimálně 7,1 bodu.

Titul šampionky mladých klisen v roce 2020 získala klisna Olivie, majitel: manželé Studničkovi

Ideální příležitostí k absolvování svodu bude sobotní centrální svod klisen, který se bude konat rovněž v rámci pardubické výstavy, a to v dopoledních hodinách na pískovém kolbišti a přilehlé ploše. Rozdělení do výstavních tříd bude provedeno podle počtu přihlášených klisen a jejich věkového rozložení. Jako v předchozích letech bude vyhlášena také nejlepší klisna českého chovu.

Více informací naleznete na webu ČSCHH.

Předsednictvo ČSCHH

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com