S mezinárodní Rozlučkovou všestranností si pohrálo počasí

29. 10. 2017 21:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Miroslav Majer Rubrika: Všestrannost Počet přečtení: 1341 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Do Rozlučkové všestrannosti bylo přihlášeno rekordních 220 koní, ne všem ale počasí dovolilo soutěže dokončit. Na povětrnostní podmínky doplatila především nejvyšší soutěž CNC1*, ve které soupeřily dvojice z České republiky, Slovenska, Slovinska a Rakouska. Bez odjetých krosů, které v neděli překazil silný vítr, byly v souladu s pravidly celkové výsledky vyhlášeny z drezur a parkurů. Medaile z Čech odvážejí závodníci do Rakouska.

V konkurenci pětadvaceti soutěžních dvojic si nejlépe vedli Lea a Harald Sieglovi. Lea obsadila první a druhé místo s VAN HELSING a FIGHTING LINE, Harald v sedle CUPIDO P vybojoval bronz. K cenným místům oběma dopomohly především velmi dobré drezury. Nejlepším z Čechů byl na čtvrtém místě Petr Pejřil z Hradeckého jezdeckého klubu, který s FUME 1 ztrácel na vítězství sedm bodů.

Stejný osud potkal i soutěž stupně ZL, ani tady počasí v neděli nedovolilo závodníkům absolvovat závěrečné krosy. V nejobsazenější soutěži (45 závodníků) tak opět rozhodoval součet bodů z drezur a parkurů. Vítězství získal účastník olympijských her Jaroslav Hatla s TESS3, který s náskokem 10 bodů porazil Natalii Tarabini s DOMÉNA 2 (Jezdecký klub Koloděje) a dvanácti bodů Dianu Lochmanovou s GARANT1 (Jezdecký klub Isabel).

 Ostatní soutěže byly odjety podle plánu a závodníci absolvovali všechny tři disciplíny. Vítězem soutěže stupně L je Miroslav Trunda v sedle TRNKA-RUF z Eventing Teamu. Po úvodních drezurách byli na třetím místě, ale čistý kros i bezchybný parkur jim přinesly vítězství. Po drezurách v průběžném pořadí vedl Lukáš Létal s COCO RICO reprezentující JK Victoria Bříšťany. Chyby v krosu a trestné body za překročení času v jinak čistém parkuru je odsunuly na pozici druhou. Bronz z Rozlučkové všestrannosti odváží Nikola Urbancová s ARABELOU 2 (Kopretina Dešná).

V soutěži Z udržela vedení od prvního dne Adéla Svobodová z Eventing Teamu s TOP TORA QUALITY-SL stejně jako druhá Lucie Čtrnáctá s LUCKY FOURTEENTH z Jezdeckého klubu při Rodinné farmě u Čtrnáctý. Mezi 3. a 4. místem v této soutěži rozhodovaly setiny trestného bodu. Pavlína Čepová a Gabriela Slavíková si v drezurách shodně zapsali 50.16 bodu, Gabriela ale v krosu nasbírala 0,4 trestného bodu a to ji přisoudilo čtvrté místo.

Soutěž stupně ZK ovládla Eliška Opravilová s KOOK DE PEŇAFLOR (Stillus Equester Czech Team), soutěž stupně Hobby Z Myška Petr MILTON KINSKY (Jezdecký klub Isabel), Hobby ZK Gabriela Slavíková GALILEO1 (Valdštejnská obora), Pony ZL Nela Havelková PÍRKO (JS Slavíkov) a Hobby do 60 cm Lucie Příhodová FEŠÁK 2 (JK PAM).

Kompletní výsledky jsou k dispozici na https://www.jezdectvi.org/zavody

Připojené obrázky

Připojené články

27.10. 2017 11:00 Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: