S HorseTV se dnes od 20:00 opět podíváme do Slatiňan - a bude to jízda vskutku královská

1. 06. 2010 16:00

Obrázky: 3

Autor: Veronika Jiroutová Foto: HorseTV.cz Rubrika: HorseTV Počet přečtení: 5894 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jak již název upoutávky na dnešní vysílání koňské telky HorseTV napovídá, podíváme se na zámek do Slatiňan, kde právě probíhá vernisáž výstavy, věnované jízdě králů /více../

díl 25. - dobová fotografieLidové slavnosti Jízdy králů si stále zachvovávají svojí tradici. Nedávno jsme vás na našem serveru informovali o konání jedné z jízd v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde byla tradice po čtyřiadvacetileté přestávce obnovena. Od té doby každé dva roky projíždí májovými Kunovicemi mladičký král v dívčím kroji a s růží v ústech se svou družinou.

S HorseTV se dnes podíváme, jak je to vlastně s historií těchto slavností, kdy a kde vznikly, proč zanikly a jak to bylo s jejich obnovením. Těšit se můžete i na fotografie a ukázku typického oblečení, o jehož tradici a významu si také něco povíme.

Zajímavá je jistě informace, že Jízda králů aspiruje na zápis do nehmotného kulturního dědictví u UNESCO. Proto neváhejte a zapněte si dnes v osm HorseTV - no a nebo se na výstavu vypravte přímo osobně na zámek do Slatiňan.

Stopáž: 38 minut

Takže nezapomeňte dnes v osm večer na HorseTv! A samozřejmě ani vy, kdo máte pomalejší připojení, nemusíte zůstat o nic ochuzeni! Celý pořad vám přineseme DNES ve 20 hodin také v MP3 formátu k přehrání pouze zvuku.


Můžete se ale také samozřejmě těšit na další vyprávění O koních bez koní a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli..


Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: