Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

27. 10. 2017 11:00

Obrázky: 3

Spoluautoři: Tisková zpráva Foto: Dostihový spolek Rubrika: Všestrannost Počet přečtení: 1244 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Téměř rekordní účast hlásí poslední ze sportovních akcí letošní sezony. Do Rozlučkové všestrannosti je přihlášeno 220 koní reprezentujících nejen Českou republiku, ale například také Německo či Rakousko. Rozlučkovou všestrannost pardubické závodiště pořádá od 27. do 29. října.

Soutěže všestrannosti se v Pardubicích těší ohromnému zájmu už po několik let a o atraktivitě pardubických závodů opět svědčí i téměř rekordní účast. Rekord prozatím drží Jarní všestrannost z počátku letošního roku, kdy do kolbišť a tratí odstartovalo 240 soutěžních dvojic. „Je to známka toho, že všestrannost je v Pardubicích populární, že dokážeme závodníkům nabídnout potřebný servis i atraktivní prostředí dostihové dráhy. Těší nás také zahraniční účast. Je to pro nás také další impuls k tomu, abychom pokračovali v úsilí získat v příštích letech pořadatelství prestižních mezinárodních závodů,“ komentoval velký zájem o všestrannost místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

 Rozlučková všestrannost nabízí celkem devět soutěží včetně kategorií pro pony a hobby soutěže. Stavitelem tratí a parkurů je Václav Žižka, který se v posledních letech po boku polského stavitele Marcina Konarskiho podílí na stavbě tratí při Mistrovství České republiky ve všestrannosti. Kurz terénní tratě povede dostihovou dráhou, kde na závodníky čekají nejen umělé skoky, ale také některé překážky známé z dostihů.

Koně a jezdci musí během tří dnů absolvovat tři různé disciplíny, které prověří jejich všestranné umění. V pátek 27. října na ně čekají drezury, v sobotu 28. října parkury a v neděli 29. října atraktivní krosy a následné dekorování vítězů.

Vzhledem k velkému počtu závodníků soutěže začínají každý den už v 8 hodin ráno. Součástí posledních sportovních soutěží bude také tzv. veřejný trénink koňských spřežení a to jen pár týdnů po Mistrovství České republiky spřežení, které se také konalo v domově Velké pardubické.

Vstupné pro diváky je po celou dobu konání závodů zdarma.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: