Rekonstrukce Phaetonu trvala 15 měsíců..

30. 01. 2011 21:00

Obrázky: 13

Autor: Václav Obr Foto: Václav Obr Rubrika: Koně a řemesla Počet přečtení: 7093 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 1 krát

V adventním čase loňského roku se sešli příznivci Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, aby se při svitu kočárových lamp a luceren zaposlouchali do adventních chorálových zpěvů. Součástí programu bylo odhalení zrestaurovaného kočáru Phaeton á Tabatiere, o němž vám přinášíme několik foto-ohlédnutí...

Tento kočár byl používán správcem popovického pivovaru, který založil baron František Ringhoffer v roce 1870. Kočár postavil v roce 1891 stavitel kočárů Franc Schindler ve Svitavách.

Restaurátorské práce na tomto kočáru trvaly 15 měsíců. Při restaurování jednotlivých částí se dodržovaly původní technologické postupy a původní materiály jako je jasanové dřevo, hovězí kůže, koňské žíně, africká tráva, ocelová točená pera, přírodní pryskyřice, mosaz a mnoho jiných materiálů. Prýmky se tkaly na starém tkalcovském stroji.

Kočár ve stavu, v jakém se dochoval... Kočár upraven pro přepravu dalších osob - vyklopená zadní sedačka.

Vlevo kočár ve stavu, v jakém se dochoval... ..... vpravo kočár upraven pro přepravu dalších osob - vyklopená zadní sedačka.

Nyní je kočár po zrestaurování opět plně funkční jako v roce 1891.

Fotografie z průběhu restaurování si můžete prohlédnout po rozkliknutí z galerie pod článkem.


http://www.historickekocary.cz/

Příznivce kočárů a historických řemesel ještě jednou redakce EQUICHANNELu upozorňuje na výjimečné setkání, které se koná v sobotu 12. února a které by nemělo ujít jejich pozornosti!

Bližší informace jsme vám přinesli v článku "Muzeum historických kočárů: splacený dluh i splněný sen".

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: