Projekt Češi do Normandie byl oficiálně zahájen

27. 01. 2014 19:00

Obrázky: 8

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Světové jezdecké hry Počet přečtení: 3452 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Společnost Alltechnology C.Z. ve spolupráci se značkou Fitmin společnosti Dibaq a Českou jezdeckou federací připravily tiskovou konferenci, která se konala u příležitosti oznámení zahájení činnosti veřejné sbírky s názvem „Češi do Normandie“. Cílem projektu je podpora české jezdecké reprezentace v přípravě na účast při Alltech FEI Světových jezdeckých hrách konajících se na přelomu srpna a září v Normandii.

Tisková konference se konala přesně 7 měsíců před zahájením Her - ve čtvrtek 23. ledna 2014 - v restauraci U Anežky nacházející se v areálu Anežského kláštera na Praze 1. Mezi hlavní mluvčí patřili zástupci společností Alltechnology C.Z., Fitmin a České jezdecké federace. Nechyběli ani mediálně známí patroni projektu a též nominovaní jezdci z řad vytrvalosti, voltiže, vozatajství, reiningu a paradrezury. Mezi patrony akce, kteří se zúčastnili, lze zmínit např. českého herce Jiřího Dvořáka nebo Pavla Čechovského zastupujícího Koňskou záchranku. Z účasti se naopak omluvili z časových důvodů někteří další patroni, a to herečky Jana Janěková, Vanda Hybnerová nebo legendární žokej Josef Váňa.

Prezentaci z konference a videopozvánku na Alltech FEI Světové jezdecké hry najdete pod článkem.

Program konference byl velmi různorodý, ale hlavním nosným tématem bylo přiblížení prestižní akce Alltech FEI Světových Jezdeckých her a zejména představení sbírky na podporu nadějných českých jezdců, kteří by rádi reprezentovali naši zemi v tomto jedinečném sportovním klání, které se koná jednou za čtyři roky v mezidobí letních olympiád. „Sbírka byla založena v prosinci 2013 a pod svou záštitu si ji vzala Česká jezdecká federace. Celý projekt má několik rovin, počínaje prodejem předmětů s logem sbírky, výrobou video medailonků k jednotlivým disciplínám, jejichž cílem je oslovit případné sponzory, mediální podporou akce jejich patrony a velkou benefiční zahradní slavností konče," prozradila MVDr. Romana Babáková ze společnosti Alltechnology C.Z.

Z tiskové konferenceVedle aktivity ze strany společnosti Alltech a značky Fitmin, které se starají o shánění prostředků především pro přípravu jezdců na Alltech FEI Světové jezdecké hry, podpoří Česká jezdecká federace účast výpravy také finančně a administrativně," sdělil prezident ČJF - Ing. Jaroslav Pecháček. „Částka dosahující cca 2,5 milionu korun bude připravena pro více jak 60 členů české výpravy. Tato částka bude určena na ubytování, dopravu, reprezentační vybavení a služby," doplnila Dana Denková, viceprezidentka pro ekonomiku. Z celkového počtu by mělo do Normandie odjet orientačně 20 jezdců a 30 koní, a to až v sedmi disciplínách. Dále nemůže chybět pět vedoucích družstev, šéf mise a týmoví veterináři. Ti by měli být tři až čtyři. Z dalšího doprovodu a přísedících spřežení se počítá také s 20 ošetřovateli.

Do Normandie však mohou vycestovat nejen jezdci a realizační tým kolem nich. Na tuto velkou událost bude vypraven z České republiky autobusový zájezd pořádaný společností BUS Tourist ve spolupráci se společnostmi Alltechnology C.Z., Equinet a Českou jezdeckou federací. „Skutečnost, že se Alltech FEI Světové jezdecké hry odehrají po osmi letech na evropském kontinentu, nás inspirovala k organizaci zájezdu, který by umožnil více příznivcům jezdeckého sportu z České republiky, aby se této velkolepé akce zúčastnili osobně," zdůvodnil nápad PR manažer ČJF Josef Malinovský.

Celkem se uskuteční dva devítidenní zájezdy, a to ve dnech 25. srpna - 2. září a 31. srpna - 8. září. Cena pobytu je 14 450 Kč a zahrnuje dopravu, ubytování, snídani a technický doprovod zájezdu včetně společného transferu na sportoviště a zpět. Jediné, co bude třeba si dokoupit, je samotný lístek. Důvodem jsou různé preference účastníků při souběhu několika disciplín v jednom termínu. Ačkoliv zbývá do zahájení Her v Normandii ještě téměř sedm měsíců, zájemci o zhlédnutí této monstrózní akce by rozhodně neměli otálet. V první etapě veřejného prodeje balíčků vstupenek totiž byla většina míst vyprodána v řádech jednotek dnů. Veškerá pozornost tak směřuje k začátku března, kdy odstartuje poslední etapa, v jejímž rámci bude uvolněno do prodeje zhruba 200 tisíc vstupenek na jednotlivé soutěže. „Všem doporučujeme si zájezd předběžně rezervovat již nyní, aby měli jistotu ubytování, které bude zajisté v blízkosti dějiště akce nedostatkovou záležitostí. Po zakoupení vstupenek začátkem března pak stačí rezervaci již jen potvrdit," podotkl Josef Malinovský.

Z tiskové konferencePro ty, kteří se spokojí se zprostředkovanými informacemi o dění na Alltech Světových jezdeckých hrách, připravila Česká jezdecká federace další velkou novinku. „Ve spolupráci s Mezinárodní jezdeckou federací a s Eurovision se nám podařilo zajistit vysílací televizní práva pro Českou televizi. K dispozici bychom měli mít z každého soutěžního dne cca 52minutový souhrn toho nejdůležitějšího, co se na jednotlivých jezdeckých stadionech a závodištích odehraje. Česká televize bude moci připravit denně maximálně hodinový pořad, který bychom rádi zpestřili také video záběry ze zákulisí a rozhovory s našimi jezdci, které by měl zajišťovat námi vyslaný televizní štáb," prozradil prezident České jezdecké federace - Ing. Jaroslav Pecháček.

Čeští příznivci jezdeckého sportu se tak mají skutečně na co těšit, stejně jako samotní jezdci rozhodnutí se na Alltech Světové jezdecké hry kvalifikovat. Rozsah podpory by měl být totiž zcela unikátní oproti minulosti, což by v důsledku mělo pozitivně ovlivnit i samotné výkony na tomto globálním jezdeckém svátku.

Zájemci najdou veškeré podrobnosti na adresách www.cesidonormandie.cz, www.cjf.cz nebo www.bustourist.cz.

Alltech FEI Světové jezdecké hry 2014


O společnosti Alltech

AlltechSpolečnost Alltech, kterou v roce 1980 založil Dr. Pearse Lyons, se v celosvětovém měřítku zabývá výživou a zdravotním stavem zvířat. Společnost staví na 32 letech zkušeností v oblasti vývoje přírodních produktů, u nichž bylo vědecky prokázáno, že zlepšují zdravotní stav a výkonnost zvířat. Společnost zaměstnává ve 128 zemích 3 000 lidí a důrazně se prosazuje v následujících regionech: Evropa, Severní Amerika, Latinská Amerika, Střední východ, Afrika a Asie.

Podrobnější informace viz www.alltech.com.

O značce Fitmin

FitminFitmin, značka výživových programů, výživových doplňků a krmiv pro koně, ale také pro psy a kočky, je klíčovou produktovou řadou vyráběného portfolia společnosti Dibaq a.s. Fitmin je partner pro výživu - výrobky pod značkou Fitmin vznikají na základě praktických poznatků a stálých konzultací s předními odborníky na výživu. Výživářští specialisté značky vyvíjí krmiva i doplňky ve spolupráci s významnými chovateli, konzultují s nimi nové trendy a nacházejí společně nová řešení, aby byly produkty značky Fitmin vyvážené a plně vyhovovaly potřebám zvířat.

Více informací naleznete na webové adrese www.fitmin.cz.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Připojená videa

Pozvánka do Normandie

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com