Přerovsko žije hobby-závoděním

17. 12. 2009 05:00

Obrázky: 9

Autor: Milan Foukal Foto: archiv autora Rubrika: Neoficiální soutěže Počet přečtení: 5124 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

12. prosince se v sále kulturního domu v Radkově Lhotě uspořádal další slavnostní galavečer: vyhodnocení jezdecké sezóny v rámci mikroregionu Moštěnka. Smyslem ukončeného seriálu závodů bylo hned v úvodu dát příležitost jezdeckému zápolení i těch nadšenců tohoto krásného sportovního vyžití, kteří nevlastní jezdeckou licenci.

Tato ojedinělá akce, která byla první v naší republice tohoto druhu, vznikla v roce 2007. Začátek byl ve znamení hodnocení jezdeckých hobby dnů 3 stájí:

 • TJ Jezdec Bochoř,
 • DS Mariánov a
 • Jezdecký klub o.s. Radkova Lhota.

Letos k nim ještě přibylo hodnocení z hobby závodů ve

 • Věžkách a
 • Dřevohosticích,

kde se například konaly mikroregionální slavnosti - na Přerovsku již velmi známé -, na nichž si zároveň mohla i samotná družstva jednotlivých obcí vyzkoušet překážky, které překonávají jezdci s koňmi.

Letošní již 3. ročník seriálu zaznamenal od původního průběhu několik změn, jako je otevření nových skokových kategorií v rámci hodnocení mikroregionu, nebo i pokusmo vložené hodnocení westernových jezdců v regionu.

Na své si nyní přišli jezdci na ponících, kdy jejich nárůst počtu na startovních listinách mile potěšil pořadatele. Svědčí to o faktu, že oživení jezdecké základny v regionu jde správným směrem.

supercup vyhodnocení1. ročník cross-country mikroregionu Moštěnka, který se konal v rámci oficiálních parkurových závodů 27. 9. 2009 Radkově Lhotě, otevřel cestu i skokovému supercupu. Ten tvoří soutěže ve skokovém derby a cross-country. Pro neznalé: cross-country je nejtěžší zkouškou všestrannosti.

Je samozřejmostí, že se zmíněného seriálu účastnily i jezdecké dvojice z Radkovy Lhoty, kdy velmi pěkných výsledků dosáhl trenér této stáje Milan Foukal s koněm Helium, když letos 5x zvítězili a skončili spolu na druhém místě ve své kategorii v parkurových soutěžích a zvítězili ve skokovém supercupu.

V Radkově Lhotě se na příští rok již dnes připravuje řada akcí. Členové tohoto klubu jich připravují rovných sedm:

 1. Tou první bude Jarní hobby den v sobotu 17. 4. 2010, který bude mít na svém programu nejen parkurové disciplíny, ale již zmíněnou cross-country a skokové derby.
 2. O víkendu ve dnech 29. 5. - 30. 5. 2010 se bude konat nejvýznamnější jezdecká akce roku na Přerovsku. Půjde o spojení Dne koní s oficiálními soutěžemi. V rámci toho by měl být na pořadu bohatý program, který bude divákům nabízet celou řadu jezdeckých a vozatajských disciplín. Samozřejmostí bude i doprovodný program plný ukázek. V tomto dvoudni by chtěli radkolhotští například formou soutěže v předvádění uskutečnit malou výstavu koní různých plemen. Jde o malou náhradu za výstavy koní na přerovském výstavišti.
 3. O prázdninách bude na programu Prázdninový hobby den věnovaný hlavně parkurovým a náročnějším skokovým soutěžím, a to v sobotu 7. 8. 2010.
 4. O měsíc později, v sobotu 25. 9. 2010, bude na programu Podzimní hobby den, kdy si na své přijdou spíše westernoví jezdci.
 5. Tradiční Hubertova jízda, která se začala již tradičně konat týden po odběhnutí nejvýznamnějšího překážkového dostihu, Velké pardubické, má termín v sobotu 16. 10. 2010.
 6. Tím ale výčet akcí nekončí. Radkolhotští navázali kontakt s panem Jaroslavem Grodlem, který je v ČJF představitelem všestrannosti, a to ohledně patronátu nad zdejšími hobby závody. Setkání se uskuteční v prosinci tohoto roku a výsledkem by mělo být uspořádání jednodenní všestrannosti v Radkově Lhotě v příštím roce.

Děkujeme mikroregionu Moštěnka za pomoc s organizací tohoto vyhlášení, obci Radkova Lhota za zapůjčení sálu i ostatním sponzorům. Dále všem organizátorům jednotlivých jezdeckých klání, bez jejichž aktivit by se jezdecký sport nemohl rozvíjet.

Pomyslné žezlo nad příštím galavečerem převezme TJ Jezdec Bochoř.


Vyhodnocení mikroregionu Moštěnka, kterého se účastnilo celkem 55 jezdeckých dvojic:

Pony parkur:
1 MADLENKA Česelková Tereza JK Gracie Dřevohostice
2 GRAND BEAUTY Hanzlovská Kristýna JK Gracie Dřevohostice
3 ANDULKA Koláčkova Anna ml. TJ Jezdec Bochoř
Kategorie děti až mladší jezdci bez licence do 20 let:
1 SIR TIROL Kociánová Andrea Mariánov o.s.
2 SKIMARA Mikšánková A. JK Gracie Dřevohostice
3 SOTIRA Michálková Věra JK Gracie Dřevohostice
Kategorie senioři bez licence od 21 let:
1 BABID Koláčková Anna TJ Jezdec Bochoř
2 HELIUM Foukal Milan JK o.s. Radkova Lhota
3 ŠÁRKA Chytilová Petra JK Gracie Dřevohostice
Kategorie děti až mladší žáci s licencí do 20 let:
1 NAWARACH Ministrová Kamila Mariánov o.s.
2 LETOR Ministrová Kamila Mariánov o.s.
3 SPINING WILD Grussová Kateřina Mariánov o.s.
Kategorie senioři s licencí od 21 let:
1 NINA MVDr. Večeřa J. Stáj Večeřa Dřevohostice
2 BÁRNY Kůrková Zuzana JK Cranstal Nahošovice
3 LARISA TEČ Kleinová Jana Mariánov o.s.
Skokový supercup:
1 HELIUM Foukal Milan JK os Radkova Lhota
2 VERONIQUE Foukal Milan JK os Radkova Lhota
3 TROUBADOUR Grussová Kateřina DS Mariánov
Westernový dvojboj:
1 JURÁŠEK Školoud Milan St. Domaželice
2 DARINA Dočkalová Věra Horní Moštěnice
3 EL MA LINA Řezníčková Romana Ranč Beňov
Nejlepší závodníci mikroregioni Moštěnka 2009:
1 NEJLEPŠÍ SKOKOVÝ KŮŇ BABID TJ Jezdec Bochoř
1 NEJLEPŠÍ KŮŇ SUPERCUPU HUNTER Yvona Zelenková - JK o.s. Radkova Lhota
1 NEJAKTIVNĚJŠÍ JEZDEC MIKROREGIONU MOŠTĚNKA Ministrová Kamila Mariánov o.s.

 

Připojené obrázky

Připojené články

06.10. 2009 08:00 Jezdecký víkend v Radkově Lhotě plný sluníčka

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: